Şimdi Ara

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSU:BİLGİLENDİRMENİZİ RİCA EDECEĞİM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
4
Favori
12.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSU:BİLGİLENDİRMENİZİ RİCA EDECEĞİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunset58 -- 29 Ağustos 2018; 19:53:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sunset58 S kullanıcısına yanıt
    bu alttaki okul tandık geldi

edit: klasik okul stili galiba
    bir çok bina varmışş böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 29 Ağustos 2018; 20:19:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR BU İLK 5 BİNE VERİLME MUHABBETİ OBP Lİ Mİ ? YOKSA HAM SIRALAMA İLE Mİ ?
  • Bu nasıl bir nefrettir? Biri gelmiş sen yobazsın diyor diğeri gelmiş bu 70 yıllık bir dava biz bu yola baş koyduk diye nutuk atıyor. Allah belanızı versin hakkaten.
  • baband kullanıcısına yanıt
    Espri de mi yapmayak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sunset58 S kullanıcısına yanıt
    Yok kardeşim ne imamhatip kayırması. Eziyet ediyolar alüminyum imamhatiplilerine.

• Hocam kesin olarak mı imamhatipleri kabul etmiyor burs verirken? Umarım emin olmadığınız bir konu hakkında bu kadar gereksiz tartışma çıkarmıyorsunuzdue

• Ben böyle bir şey demedim. Ben dedim ki bu vakıf burs verirken ideolojiye bakıyor, çalışkanlığa ve başarıya değil. İmam Hatip mezunu insanların da genellikle ideolojilerine uymaması sonucu onlara burs vermeleri pek mümkün değil. Aynı zamanda fen veya Anadolu liselerinden mezun olup da kendi ideolojilerine uymayan öğrencilere de burs vermezler.

"Gereksiz tartışmamız " ise imam hatipler ile dalga geçen bir üye ileydi, imam hatiplere burs verip vermemeleri ile ilgili değildi aslında. Birisi değerlerinize söverse siz de savunursunuz tabi ki. Ben de öyle yaptım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebecogi

bu vakfın, imam-hatip mezunlarına burs vermemek için attığı taklaları en âlâ sirkte bulamazsınız. neymiş efendim üstün başarı bursu'na başvuran kişilerin ilk 2000 binde yer alması yetmiyormuş; bölümüne 0,15 katsayısıyla girmesi mecburiymiş. diyemiyor ki "abicim biz imam-hatip mezunlarına burs vermiyoruz" onun yerine kıvırmalar, taklalar, parendeler.

işte eğitim şuurları bu. ayrıca imam-hatip mezunları'nı engellemek için getirdikleri 0,15 zorunluluğu yüzünden, benim gibi alan-dışı tercih yapmış birçok öğrenci bin tl'lik bursa başvuramıyor.

hem imam-hatiplere hem de alan-dışı tercih yapanlara yönelik müthiş bir haksızlık örneği sergiliyorlar. zaten alan-dışı tercih yapan adamın yaklaşık 15 puanı kesiliyor, buna rağmen bu öğrenciler ilk 2000 bin içindeyse senin yapman gereken tek şey durumu ödüllendirmek değil mi? "amacımız gençlere katkı sağlamak" diyen bir vakfın yapması gereken budur.

kendi paraları, kendi kararları elbette. ama ne biliyim; toplumun bir kesimine karşı hâlâ bu denli büyük bir nefret dalgasının devam etmesi ve bu esnada yaşların da çıtır çıtır yanması acı bir olay.
    O zaman kesinlikle başvurayım

• Arkadaşlar TEV üstün başarı bursuna zamanında başvurmuş,ancak mülakatında elenmiştim. Daha doğrusu gitmedim bile :D Zaten giden arkadaşların hiçbirine çıkmamıştı burs.

Bu burs işleriyle çok fazla haşır neşir olmuş biri olarak burs bulmanız için mutlaka referanslarınız olmalı. Yoksa %95 çok fakir de olsanız gelmiyor. Ha ilk 500 deyseniz o ayrı konu. Ama burs işlerinde cidden çok torpil dönüyor. Yaşadık,tecrübe ettik.
  • Riders Of Rohirrim R kullanıcısına yanıt
    hocam ilk yüzdeyim. acaba bu sıralar için de mi torpil işi olur? bir de vakıfta tam burslu okuyanlar alamıyor mu?
  • 1999geo 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten ilk 100 bursu alacaksınız ilk 100 bursu almayıp ihtiyacı olanlar olacaktır alma ihtimaliniz yok bence pek

• quote:

Orijinalden alıntı: 1999geo

hocam ilk yüzdeyim. acaba bu sıralar için de mi torpil işi olur? bir de vakıfta tam burslu okuyanlar alamıyor mu?
    ilk 100 de isen devletin 3 kat bursu var. O burs yeter zaten. Başvur ama vereceklerini düşünmüyorum. 1300 tl alacaksın zaten, Tev'e ne gerek var ki
    Hocam tev başka bir kurumdan burs alan öğrenciyi kabul etmiyorsa bilkente kapsamlı okuyan kimse alabiliyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baband

Hocam tev başka bir kurumdan burs alan öğrenciyi kabul etmiyorsa bilkente kapsamlı okuyan kimse alabiliyor mu?
    Onu problem edeceklerini sanmıyorum hocam.
    Haklısınız açgözlülük gibi oluyor ama okulum yemek parasını falan bana karsilattiriyor yani o yüzden bana bir şey kalmiyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.