Şimdi Ara

Tev burs sonucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bana tevden mesaj geldi. burs sonucunuz e-posta adresinize gönderilmiştir. 15 aralığa kadar onaylamanız gerekmektedir yazıyor. ancak e-postama mail gelmemiş. şimdi bana burs çıktı mı? bunu sormamın nedeni bu mesaj birçok kişiye gelmemiş. bir de bana kyk bursu da çıkmıştı. ikisinden birini iptal ettirmem mi gerekiyor acaba?
    Edit: mail geldi kazanmışım arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ambitious_man -- 8 Aralık 2017; 21:25:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorular ne idi acaba ?

Marjinal bir soru var mıydı ?

• hocam benimki üstün başarı bursu değil normal burs. bize mülakatta üstün başarısında olduğu gibi sorular sormadılar. yalnızca ailevi durumumuzu ve lisedeki başarı durumumuzu sordular.

• 6 yıl önce bende almaya başladım sonra üniye gittim başvurmadığım halde lisede alıyorum diye çıkmıştı sağolsunlar onaylattık aldık bursu. Sadece bursu kazanananlara mail geliyordu bizim zamanımızda.

• Eren kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim umarım size de gelecek yıl başvurmanız durumunda çıkar

• hocam tebrik ederim kazandığınız için doya doya kullanın inşallah bir şey soracağım hocam bu normal tev bursu olduğu için herkes başvurabiliyor değil mi hani üstün başarı değil ya ondan birde bu bursun kyk dan farkı ne hocam geri ödemeli mi ve miktarı kyk dan daha mı fazla hiç bir bilgim yokda bilgilendirirseniz sevinirrm
  • Sidero kullanıcısına yanıt
    öncelikle çok teşekkürler hocam. normal bursa eğer tev tarafından ilgili üniversitede kontenjan ayrılmışsa başvurabiliyorsunuz. kontenjan ayrılıp ayrılmadığını üniversite ve bölümünüzü başvuru sayfasında seçerken öğrenebilirsiniz. ilk olarak internetten başvuru yapıyorsunuz. sonra onlar ön eleme yapıyorlar. ön elemeyi geçerseniz mülakata çağırılıyorsunuz. kendiniz ve ailenizin maddi durumunu gösteren belgeleri istiyorlar. onları mülakata götürüyorsunuz. mülakatta kendinizi tanıtıp sorulan soruları cevaplıyorsunuz. örneğin lise mezuniyet puanınızı hedeflerinizi lys sıralamanızı filan kontrol ediyorlar belgelerden. mülakattan bir ay sonra kendileri eleme yapıp uygun gördükleri kişilere bursu veriyorlar. burs geri ödemesiz ama vicdani yükümlülük adlı bir belge ile ileride imkanınızın olması takdirde teve bağış yapmanız isteniyor. imza atıyorsunuz. ama bağış yapmanızın hukuki yaptırımı yok. yapmayada bilirsiniz. bu yıl aylık 510 tl verecekler ama temmuz ağustos ve eylül aylarında vermiyorlar. ortalamanız 2,50'nin altına düşmemesi gerekiyor. başka bir vakıfın bursuyla veya kyk bursuyla bu bursu alamıyorsunuz. yalnızca kredi ile alabiliyorsunuz isterseniz. internetten daha detaylı araştırabilirsiniz. bu yıl burs başvuruları bitti ama seneye eylül ayında siz de başvurabilirsiniz.

• Hocam bu aciklayici guzel cevabiniz icin sağolun detaylari cok iyi anlatmissiniz ben zaten bu yil basvuramazdim cunku sinava hazirlaniyorum tip kazanirsam insallah eylul ayinda basvuru yapacagim.tekrar tebrikler hocam unide basarili bir donem gecirmenizi dilerim.

• Sidero kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam siz de hem tıpı hem de tev bursunu kazanırsınız umarım. başarılar dilerim.

• 475 liralık bursun üstüne bide tev bursu alabiliyor muyuz sadece 1imi alınıyor
  • cclareon1302 C kullanıcısına yanıt
    sadece birini alabiliyorsunuz ikisi de çıktıysa. ama ikisini almak isterseniz kyk bursunu geri ödemeli krediye dönüştürüp ikisini birden alabilirsiniz.

• tev bursu almak için sadece başvuruyor muyuz kyk bursu gibi yoksa sınava felan mı giriyoruz
  • cclareon1302 C kullanıcısına yanıt
    önce internetten başvuruyorsunuz onlar kendileri ön eleme yapıyorlar ön elemeyi geçerseniz mülakata çağırılıyorsunuz mülakatta maddi durumunuz ve başarı durumunuza göre değerlendirme yapıyorlar eğer uygun görürlerse size veriyorlar. sınav yapıp verilen burs üstün başarı bursu. benim bahsettiğim normal burs. üstün başarı bursuna üniversite sınavında ilk 5000.e girenler başvurabiliyor ve bildiğim kadarıyla türkiyede sadece 50 kişiye veriliyor. normal bursu verdikleri kişi sayısı fakültelere ayırdıkları kontenjana göre değişiyor.

• lise ortalamanız nedir hocam, hangi bölümde/üniversitede okuyorsunuz seneye almayı düşünüyorum mümkün mü kestirebilmek için soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okkibashi -- 10 Aralık 2017; 14:29:59 >
  • lise ortalamam 90 erü pdr bölümünde okuyorum hocam. şöyle bir şey de var hocam her fakülteye kontenjan ayırıyorlar. yani mesela 200 300 binle alan bir bölümdeki kişiye de verebiliyorlar. eğer sınavda başarı sıralamanız iyi olursa ve gerçekten bursa ihtiyacınızın olup olmadığını değerlendirirlerse alabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.