Şimdi Ara

Tetikleyici tavsiyesi istiyorum (YN568EX II için)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Canon 600D makineye ve YN 568EX II flaşa sahibim. Kendi çapımda küçük bir fotoğraf stüdyosu kuruyorum. Aynı zamanda dışarıda da kullanacağım.

Makinemin dahili flashı ile birlikte harici flaşımı tetikleyebiliyorum fakat istediğim fotoğrafları alamıyorum. Tetikleyici kullanarak makinenin dahili flashını kullanmadan fotoğraf çekmek istiyorum.

- İlerleyen zamanda flash sayısını ikiye, üçe çıkartabilirim
    - 400-500 TL civarı bir bütçem var
    - Flash'ın TTL ve HSS özelliklerini kullana bilmeliyim.
    - Üzerinde ekranı olan tetikleyiciler avantajlı mıdır? Maliyeti mi arttırır?

Tecrübeli arkadaşların tetikleyici önerilerini bekliyorum. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyolbilisimatolyeleri -- 1 Ocak 2017; 17:17:6 >

• Yongnuo YN 622 Canon Uyumlu Hss Ttl Tetikleyici, gittigidiyordan buldum.

canon gövde üzerinde yongnuo marka flaş kullanıyorsan; tetikleyici olarak da üstseviye ve uyumluluğu kanıtlanmış bir ürün almayacaksan; setine 3. marka eklemenin alemi yok diye düşünüyorum.

iki farklı marka ile çalıştığın için sadece buradaki önerilerle hareket etmemeni, seçeceğin trigger'in elindeki ekipmanlarla; senin istediğin şekilde çalıştığını teyit etmeni de öneririm.

üzerinde ekranı olan tetikleyicilerde, ekran tabiki de maliyeti arttırır. önenmli olan maliyet artışında ekrandan başka ne tür, yeni fonksiyonlar eklendiğidir.

• Sizin de söylediğiniz gibi bir üçüncü markayı tercih etmeden YN 622C ve YN 622C TX modellerini tespit ettim. TX olan ekrana sahip ve ekran üzerinden yöntilebiliyor.
    Canon makine ile bu tetikleyicilerin kullanımını anlatan bir video ile iki markanın çalıştığını gördüm.

Alıcı için 1 tane YN622C E-TTL, verici için 1 tane YN 622C TX almayı düşünüyorum. İleride YN 622C ilavesi yapabilirim.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.