Şimdi Ara

Testler intel ustalar AMD diyor şaşırdım kaldım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ama=neden

quote:

Orjinalden alıntı: Şahi_13

quote:

Orjinalden alıntı: Sky2007

BURDADA KAVGA ÇIKAR BİRİ AMD BİRİ İNTEL.

İNTEL E8400 AL BAK KEYFİNE

Henüz bugün halam bi laptop'tan bahsetti,,oğlum dedi aç bi bak falan,,neyse taktım fotoğraf makinemin hafıza kartını dedimki hala hem fotoğrafları slayt gösterisi ypalım hemde bi yandan karttaki fotoları laptopa atıyım dedim..Kopyaladım resimleri bilgisayarın masaüstüne bi klasöre atmaya başladım..Sora slayt devam falan derken epey ilerledi ve sıra bi videoya geldi laptop videoyu titreyerek oynatmaya başladı..Tamam hafıza kartından hem kopyalayıp hem kaliteli bi avi oynatırsan belllki titreklik olabilir ama o esnada emin olun kopyalama işi çoktan bitmişti...Şaşırdım kaldım 2 gb ram 8400 mobil işlemci 2.26 ghz yazıyodu valla..Şahsen aynı işlemi aşağıda gördüğünüz laptopla yapıyorum bana mısın demiyo..Kii amd tk-53 1.7 ghz çift çekirdeğin kalıbı neki,,8400'ün yanında..Hızlı olması lazım diye düşünüyorum bende ama hafıza kartından video oynatırken makine takılcaksa ŞAHSEN ben arkadaşımıza e8400 tavsiye edemeyeceğim...TAbi illaki mobil ile masaüstü fark vardır ama Diyceksinizki ram mi,valla 2gb ram vardı..Harddiskmi : Valla sony vaio'nun kalite bi ürünüydü adi bi harddisk koycaklarını sanmıyorum...OS Vista business...

Harddiskin kaliteli olmasıyla alakası yok. Bir masaüstü hdd si kitlenip kalırken "Sony adi hdd koymaz" diyemezsiniz, adilikle ilgisi yok alt yapı meselesi o. Bu durumda işlemcin ne olursa olsun kilitlenmeler olacaktır. Kaldıki hafıza kartının okuma yazma hızı nedir? Hem kopyalayıp hem vidyo oynatırsan HDD
    bile bayılabilir, hafıza kartı nedir ki hdd nin yanında?

arkadaşım konu başlığı yeterince dağıldı zaten ve benim mevzuda aydınlandı.Okuma yazma performansı kötü olan,önbelleği az olan,gürültücü veya çok güç çeken bi harddisk adi bi harddisktir kalite kastımı anladın umarım..Neyse takılmanın alemi yok,,arkadaşımızn konu başlığını daha fazla dağıtmyalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahi_13 -- 31 Ağustos 2008; 3:58:46 >

• HDD ile hafıza kartı kıyaslaması yapmıştım bir nevi ve kartın ne kadar yavaş olduğunu anlatmak istedim hdd karşısında, neyse adi harddiskin tanımını yaptığın için sağol. İsteğin üzerine dağıtmayayım konuyu bari.
  • 3 günde bir aynı konu açılıyor. nvidia mı ati mi, intel mi amd mi.. Hadi açanlar bilmiyor da her konuda aynı şeyleri defalarca söyleyenler hiç sıkılmıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

hangi ustalar? onlar heralde ununu elemiş eleğini asmış ustalar , artık bahçelerinde çiçek yetiştirmekle meşguldurler

• Cebindeki paranin alabilecegi en pahali islemciyi al sonra kulaklarini tika...Ben AMD kullaniyorum huzurluyum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 31 Ağustos 2008; 12:05:45 >
  • X4 9850 iyi bir çözüm senin için
  • kesinlikle phenom 9850 çok iyi bir seçim olur!
  • Intel kullanan Inteli AMD kullanan AMD yi önerecektir, baktın ki tersi oldu, o zaman doğru tercih olabilir.
  • kalbinin sesini dinle
  • overclock orta demissin

direk intel q6600 g0
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

overclock orta demissin

direk intel q6600 g0

valla doğru ya,fiyat olarak phenom 9750'den daha iyi ve oc yapıcaksanda ideal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Cebindeki paranin alabilecegi en pahali islemciyi al sonra kulaklarini tika..

+
  • benm de bu konuda kafama takılan bişey var.. oyunların read me lerinde örnek veriyorum intelin işlemcisine 2,20 ghz istiyo minimum, amd deyse 2,00 ghz istiyo! bu da bana deişik gelmişti! bi bilen var mı acaba neden ööle olduunu
  • Gerçekler (Testler) İntel
    Ustalar!!! (sadece kişisel yorum ve hayranlık) AMD yi söyler

GERÇEK INTELdir
  • ne amdsi ne inteli....

konuda fanatiklik almış yürümüş....

hangi amd hangi intel...

herkes bi şey sallamış, biri divx uygulamalatrında intel iyi demiş, hangi codec için demiş, encode için mi emiş deceode için mi demiş belli değil...

biri hafıza kartından divx izleyemiyorum demiş, divx derken hd mi kastetmiş, 200x400'lük divxmi demiş, hafıza katının kaç mb yazım kaç mb okuma hızı olduğunu hiç düşünmüş mü belli değil...

ondan sonra da 3000tl'lik sistemi suçlu çıkarmış...

amd iyiyse verelim herkesin eline birer semplon, intel iyiyse dağıtalım millete p3'leri de bayram etsinler...
  • Hocam tamamen ihtiyaçlarına göre belirle alacağın sistemi. Sadece işlemciyle bitmiyor olay anakart vs gibi etmenleride göz önünde bulundur. Mesela ben macosx meraklısıyım amd sistem düşünürken gittim Q6600 aldım. Çünkü macosx intel sistemlerde çok daha verimli ve sorunsuz çalışıyor. Şu an Hem xp Hem osx kurulu sisstemde. Xp yi emin ol ayda 1-2 sefer açıyorum. oda ihtiyaç olursa. Buraya kadar intel. Ama evde 5000+ amd kullanıyorum. Oda her türlü ihtiyacımı görüyor. Uydu kartım vardı intel sistem oynatıcıda ufak takılmalar yaşatıyordu amd de tık yok.
    Yani paran ve gücün ne yetiyorsa onu al. Boşa para verme ihtiyacını iyi belirle

Kolaylıklar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: johniewallker

Arkadaşlar sistemimi toplamak üzereyim ekran kartı ve CPu kaldı.

Dostum sen zaten işlemcini seçmişsin.."ANAKARTINI ALMIŞSIN.!!!" sadece, "EKRAN KARTI ve CPU" kaldı diyorsun.
    Neden Buraya gelip BOŞ BOŞ konu açıyorsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarnat1985 -- 1 Eylül 2008; 15:38:26 >
  • Üst kon u açılsın AMD mi Intel'mi birde Nvidia mı Ati 'mi diye, orda tartısılsın, hergün aynı konu açılmasa.
  • ya tartışma konusu neden oluyo her kullanıcı istediğini alır yada sormayın kardeşim ne alacam dıye ya olmadı o piti piti yap ben diyecem şimdi e 8500 al iyi işlemci 100 dolar fiyatı düştü falan başkası başka şey diyecek mesela bu işlemcinin oyun performansı quad işlemcileri solluyo işlemcinin çarpanı yüksek transistor sayısı fazla yani şaşırtıcı şekilde q9770 extreme yakın perfermansı var diğer altındaki işlemcileri oyun da eziyo. oyun da diyorum bak uygulamada değil q 6600 her ikisinde de eziyo iyi düşün derim bide bu tarz onu mu almalı bunumu omu bumu demekten vaz geçmek lazım kavga çıkıyo yada bu tarz şeyleri 1 başlıkta toplamak lazım görüntü kirliliği yaratıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

hangi ustalar? onlar heralde ununu elemiş eleğini asmış ustalar , artık bahçelerinde çiçek yetiştirmekle meşguldurler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.