Şimdi Ara

Test-İlk sürüş: Fiat Punto 0.9 TwinAir Turbo 85 HP (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
19.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu dağıtmaya gerek yok sehir içi 7.5 litre yakıyor normal kullanımda bu araba.. Arastırın sonra yorum yapın ne yokuşu ne aşşagısı etmeyin ya. Yer Ankara güzergah Umitköy etimesgut elvankent sincan.. Yokuş falan yok o yolda Araç imzada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 21 Şubat 2012; 10:59:29 >
  • clio 1.4 zaten 5 litre yakıyor(daha böyle pek çok araç var) ben anlamadım ne iş.sadece emisyon ve motor hacmi düşmüş okadar.şimdi bu arabaya en az 40 bin tl verilecek.15 e temiz clio alınır binilir 25 bin tl de benzin parası yapılmaz mı? akülü araba satılıyodu bimde onu alıp gezecem bu motoru gördukten sonra onu yadırgayan kimse çıkmaz.
  • Ufak ama anlatılana göre gayet başarılı bir motor olmuş. Tercih eden olur tabi. 85 kg lık bir motor. 145 tork 85 hp 172 km hız. Gayet güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Ne öyle ya kalem ucu gibi 0.9

Bizim milleitimiz tutmaz bu aracı.

Gayet güzel olmuş araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draguh -- 21 Şubat 2012; 11:05:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: draguh

quote:

Bayan arabası olur. Şahsen evli olsam eşim araba istese alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 21 Şubat 2012; 11:06:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

quote:

Orijinalden alıntı: draguh

quote:

Bayan arabası olur. Şahsen evli olsam eşim araba istese alırım

Aynen.

• quote:

iki günde biter bu motor.sonra sanayiye gider 0.9 motor var mı abi
  • Saat gibi makina ..

Son yıllarda gördüğüm en radikal düşünülmüş motor. Sevileceğini tahmin ediyorum.
  • Benim merak ettiğim konu yolda nasıl gider. Dik yokuşta araçta 100 kiloya yakın 4 kişi varsa bu araba rahat kalkar mı? Ben de Hyundai İ20 1.4 100 bg kullanıyorum, araç 1.2 ton ve 140 NM çekişi var ama dik yokuşlarda 100 kiloya yakın 4 kişi bindi mi çıkıyor ama biraz zorlanma var. Bu araba 1.075 kg, turbosu var ama 2000 devirde çalışıyor, yani 1000 - 2000 arası araç yerinden kalkıp turboyu devreye sokana kadar zaman ve güç kaybı olacak (İstanbul bol yokuşlu). Ve uzun yolda bu motor helak olacak. Vaktiyle Toyota Yaris 1.0 motorla ilgileniyordum, bizzat Toyota'daki adamlar bana ''eğer sadece şehir içinde 2 kişi gezip, uzun yola çıkmayacaksanız alınabilir'' demişlerdi. Bunlar aracın muhtemel olumsuz yanları (Benim fikrim sadece). Yoksa yakıt tüketimi dizel araçlar kadar ve turbo olması 1.0 - 1.1 gibi güçsüz motorların ''kağnı'' performanslarını vermez. Genelde 1.0 - 1.1 cc motorlu araçlar için sollama yaparken 2 kere düşünün derler ama bu arabada öyle bişey olacağını düşünmüyorum, turbo olması aracı kıvrak yapar. Düşük motordan yüksek güç elde elde çağımızın bir gerçeği. Haklı olarak eskiden sadece %100 mekanik ile performans sağlanıyordu, ama şimdi bilgisayar kullanıldığı için bazı mekanik parçalar ya küçüldü ya da kullanılmıyor, bu da aracın ağırlığını azaltıp yakıt tüketimini arttırıyor. Japon araçlarına bakarsanız, adamlar parça kullanmadan bilgisayar müdahalesi ile performansı arttırıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 21 Şubat 2012; 11:32:20 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

4.9 lt tüketim nefis tam benlik bu araç umarım Türkiyeye getirirler bu motoru.

5,0 litre ile şehir içinde geziyor insanlar 1,6 motor arabalarıyla dünyadan haberiniz yok :)

Test-İlk sürüş: Fiat Punto 0.9 TwinAir Turbo 85 HP

51 km ortalama hız ile şehir içi olmaz. O hızda ki bir ortalamayla benim benzinli aracım 4.2-4.5 litre tüketiyor 1.25 Ford Fiesta.

Şehir içi tüketim ortalama 20 km ile ölçülen değerdir.Aracınızı 20 km ortalama ile bir kullanın ondan sonra yol bilgisayarında ki değeri çekip buraya koyun bakın ozaman da 5 litre tüketim mi gösteriyor aracınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Saat gibi makina ..

Son yıllarda gördüğüm en radikal düşünülmüş motor. Sevileceğini tahmin ediyorum.

+1
  • quote:

quote:

quote:

4.9 lt tüketim nefis tam benlik bu araç umarım Türkiyeye getirirler bu motoru.

5,0 litre ile şehir içinde geziyor insanlar 1,6 motor arabalarıyla dünyadan haberiniz yok :)

51 km ortalama hız ile şehir içi olmaz. O hızda ki bir ortalamayla benim benzinli aracım 4.2-4.5 litre tüketiyor 1.25 Ford Fiesta.

Şehir içi tüketim ortalama 20 km ile ölçülen değerdir.Aracınızı 20 km ortalama ile bir kullanın ondan sonra yol bilgisayarında ki değeri çekip buraya koyun bakın ozaman da 5 litre tüketim mi gösteriyor aracınız?

30 km/s ortalama

• quote:

Konuyu dağıtmaya gerek yok sehir içi 7.5 litre yakıyor normal kullanımda bu araba.. Arastırın sonra yorum yapın ne yokuşu ne aşşagısı etmeyin ya. Yer Ankara güzergah Umitköy etimesgut elvankent sincan.. Yokuş falan yok o yolda Araç imzada..

sayın arkadaşım
    51 km ile şehir içi hesaplanmaz.
    ankara - kırıkkale arası ışıklar dahil ortalama hızım 60 km oluyor. sabah kızılay - dikmen yapın bakalım ne olacak o zaman. yol şehir içinde olması sizin şehir içi yakıt tüketimi kriterlerini sağladığınız anlamına gelmez.
  • haklısınız tamam konu dagılmasın. Ruslardan baskasına izah edememiş bu japonlar zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 21 Şubat 2012; 13:31:27 >
  • bu fiat harbiden motor yapmayı biliyor. takdir ettim . fiatı eskiden tofaş doğan şahinden ibaret sanırdık ama öyle değilmiş.
    adamlar sürekli yeni teknolojiler üretiyor.
  • Bizim insanımız buna da lpg denen aleti taktırmazsa ben birşey bilmiyorum.
  • Güzel motor olmuş tebrik etmek gerekir. Ben yıllarca 1.3 130bg araca bindim. Yakıt tüketimi en önemli kriter günümüzde. Tebrikler tekrardan..
  • Fiata teşekkürler böyle bir motor geliştirdikleri için. Benzinle bu tüketim çok güzel.
  • 0.9 lt motor olmaz kardesim. Ayiptir ya! 1.2 lt psikolojik sinir benim icin. Motorsiklet motorudur o. Bakalim turbolarin hali 4-5 sene sonra ne olacak...
  • Şehir içi kullanım için süper motor buna bi de lpg taktın mı ooo değme keyfine.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.