Şimdi Ara

Tesla Türkiye'de fabrika açacak iddiası! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
1.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozbey08

bence de mantıklı hareket çünkü Asgari ücret dolar cinsinden 336 dolar. yani Çinden sonra en düşük asgari ücret bizde. Aynı fabrikayı Avrupa da bir devlete açsa 1500 euro maaş verecekti.
    yani burada aslında bizim durumumuzun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. refah seviyemiz 3. dünya ülkeleriyle ile ligde
    Bilip bilmeden konuşmayın Avrupa'da bir tane standart asgarî ücret yok her ülkenin kendi sartlarina, hayat standardina göre bir minimum maaşı var aşağıda link

https://en.m.0wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_minimum_wage

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senelerdir Nissan da açacak

• Vatandas a pratiksel bir faydasi olmaz. Turlu turlu vergiler yine alinacaktir :/

Sadece Tesla icin ucuz isgucu Cin e ek olarak Turkiye ulasim nakliye acisindan feasible dir. Tarih boyunca da boyleydi ...

• aynen doğru anlamışsın biraz daha çalış
  • spark_turk kullanıcısına yanıt
    Usta hayırdır her araç haberinin altına aynı yorumu atıyorsun izleme mi kasıyosun?

ha bu arada inanılmaz saçma sistem en azından şimdilik. Dronelerin hızı belli uçuş takip mesafeleri belli bataryaları belli. Yollarda köprüler, tüneller yüksek tabelalar var. Bu sistemin bide tüm araçlara entegre olduğunu düşün yolun üzeri drone dolsun öyle mi?
  • Damat ekonominin başına geçti $ dayanmış 5 liraya. 336$'a kadar düştü asgari ücret, gelir tabi. Başımızdakiler "Dolar mı? dolsa ne olur dolmasa ne olur" dedikçe TL'nin değer kaybının tek iyi yanı yok pahasına işçi çalıştırmak için gelecek kapitalist firmalar...

• Trump USA disinda yatirim yapanlara savas acmisken Tesla nin “ hele ki vergi muafiyeti yuzunden “ TR de fabrika acmasi oldukca mantiksizdir

• Hiç kablosuz aktarım hızındaki gecikmeyi düşünmeden, görüntüye bakarken en az 10 15 sn gözünü yoldan ayıracağını düşünmüyor mersedesçi arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 11 Temmuz 2018; 16:18:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaomss

Hem bizim ülke için hem de Tesla için iyi adım olur. Tesla tabii ki sadece Türkiye pazarı için yapmaz bu hamleyi. AB ile olan gümrük birliğinden dolayı Tesla araçlarını Avrupa'ya ihraç ederken daha az vergi öder. Temiz iş.

İşlerine gelince biz ABdeyiz işlerine gelmeyince avrupa değiliz
  • Refah seviyemiz yüksek değil hatta hiç değil belki ama buraya fabrika açacak olmasını vahim bir durum gibi göstermek de hoş değil. Çinde mı 3. Sınıf ülke ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt
    Ayıp ettiniz hocam, çakallar işlerini biliyor ama hadi Avrupadayız alın bizi desen yok
  • Hocam bir kaç gündür gözüme çarpıyor profile girdim bir baktım on yorumdan dokuzu bu link durmadan çalışıyor arkadaş
  • bu haber dh de ve webteknoda var sadece.

geçen gün bu haber çıktı
    http://www.haberturk.com/tesla-abd-disi-ilk-fabrikasini-sanghay-da-acacak-2052967-ekonomi

hemen uydurmasyonlar başlamış :)

borsa istanbul 94bine düşmüş. yabancı terk ediyor ülkeyi.

bin tane tesla satacak diye fabrika açmazlar buraya
  • İşçiliğin maliyeti çok az.Ben olsam bütün yatırımımı buraya yaparım.Elon bu işi biliyor valla
  • olursa güzel olur,iyi olur,inşallah da olur ama pek sanmıyorum.belki bir ihtimal bu ticaret savaşlarından ötürü kılıfına uydurulabilirse ama zor bence.her türlü zor.

bu ve benzeri fabrikaların ülkemiz pazarı için kurulacağını düşünenler,en hafif tabirle kendi hayal dünyalarında yaşıyorlar sanırım

• Tesla acisindan cok mantikli. turkiye gumruk birliginde, avrupa birligine gumruk vergisiz direk satis yapabilecegin en ucuz isci maliyetlerine sahip ulkelerden biri ayrica pek cok otomotiv fabrikasi mevcut, oturmus bir yan sanayi altyapi var. tek sorun turkiyenin eskisi kadar istikrarli bir yer olmamasi.

• hala bunun iyi olduğunu sanan koskocaman bir cahil sürüsü var.hakkaten beyinsizsiniz ya.cidden anlamıyorum.bazı arkadaşlar durumun ne kadar vahim olduğunu yazdıkları halde anlamayanlar var.sizin yüzünüzden bu ülke bu hale geldi.4 senede dolar 1.9 dan 4.8 e çıktı.Hakkım son zerresine kadar haram zıkkım olsun.siz kıraathanelerde kek yiyip yuvarlanın anca.

• Bu ülkenin faydasına olacak seyler bazı arkadaşları ciddi derecede kudurtuyor. Bu duruma anlam vermek güç. Bu ülkede yasıyorsunuz, bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içiyorsunuz. Nedir bu kin? “Devletin basında benim istediğim kişiler yok o zaman yansın batsın bu ülke” anlayışı çok yanlış.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.