Şimdi Ara

Tesla otoyolda gerçekleşen kazayı önceden tahmin ederek sürücünün hayatını kurtardı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Elektronik yazılım ve yapay zeka üçlüsü diye başladığın konu bambaşka. 2025 gibi iyimser bir tarih verirken bile sıradan insanı geçer demişsin. Sıradan kelimesi tam yerinde. Ama 2025 ten çok daha sonra olacaktır bence. Bide bu üçlü olmamış. Yapay zeka donanım ve yazılım ikilisi ile oluşacak zaten. Tek başına alt dalları var. Yazılım hem insanla, hem de yapay zekayla zamanla gelişecek. Yapay zeka daha da zeki olduğunda ivme kazanacak. Donanım konusu buna engel olacak, yani zamanı uzatacaktir.bir sürü veriyi aynı anda toplayacak sensörler kamera, ısı, rüzgar, pusula vs. Çok daha gelismeli ki daha tutarlı, daha az hata payı hatta sıfır hata payı olsun. Ve sensorlerden toplanan veriyi gerekli yazılımla beraber hızlı bir şekilde hesplayacak ve tepki verecek güçlü bir işlemci lazım. Tesla ne kadar çok şey yapmak istesede donanım teknolojisinin gelişmesini beklemesi gerek. Günümüz teknolojiside şuan bu sektöre yönelik ilerlemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 100 km/s civarı hızla giderken 10 mt takip mesafesi ile öndeki kazayı görüp durabilecek araba mı var da durabiliyorsunuz? Takip mesafesi nedir bilmeyen, makas atmayı 'usta şoför'luk mertebesi gören ve emniyet şeridini yol sananlarin yorumuna gel. :)

• Aga eğitim çok farklı bişey ya. Kaza oluyor etraftaki tum araçlar kenara çekiyor. Şeridi boşalttılar. Bizde olsa bakıp geçeriz.

• Bu teslaya türkiyede binemezsin adım başı otomatik firen atar durur kaza olacak diye:D :D
  • Onlar yapar bizim millet anca konuşur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay be.Teknoloji ne kadar çabuk ilerliyor.Kim bilir 10 sene sonrasında neler göreceğiz
  • Tesla'nin calismalarini yakindan takip ediyorum.Baska bir konuda da aynisini yazmistim.Cok akilli isler yapiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süper bir şey
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.