Şimdi Ara

Tesla, otomatik pilotun plastik dubalara çarptığını gösteren çalışanını kovdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
4.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Valla benim kafamda negatif bir etki yarattı açıkçası...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Belki fakat kurşun geçirmez bir camdi atılan cam o camın dışarıdan balyozla bile zor kırılması gerekmez mi...

• cocainbar kullanıcısına yanıt
    vallaha bizde tesla ve Elon abiye güvenip doge aldık Bitay borsasında borsa mükemmel ama doge den korkmuyor değilim ara sıra.

• Şimdi deniliyor ki adam bir şey yapmamış... Tesla da diyor ki şirket politikasına uymuyorsun. Bu noktada beta olan bir yazılımın iyi de kötü de gösterilmesi, eğer ortada bir "gizlilik" durumu varsa, her şekilde ihlal demektir ki, bu da çalışanı zaten haksız yapar. Ki adam daha önce de uyarı almış, demek böyle bir gizlilik tercihleri var adamların.

Kimisi seviyor böyle karalama işlerini ama...

Mesela Marmaray tünelleri daha yeni açılmış, altyapısı inşaat halindeyken, Sözcü malı gidip projede çalışırken daha projenin çok başlarında emekli olan, güya bir mühendis ile röportaj yapmış ve "sinyal sisteminin olmadığı" gibi manyakça bir şey söylemişti Tesla, otomatik pilotun plastik dubalara çarptığını gösteren çalışanını kovdu 

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    Sözcü Abd nin sözcüsü zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    Belirtmek isterim camın parçalanması içine kurşun geçireceği anlamına gelmez, musk bizimle oyun oynadı diye düşünüyorum. Videoyu izlersen adamda herangi bir mimik değişmesi yok ve şuanda iddia ettiği gibi kırılmaz cam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Musk belkide aracı olabilecek nedenlerden dolayı başını ağrıtmaması adına askeri araç olarak kullanılmasını istemedi ve böyle bir şey yapmaya karar verdi. İllaki bir nedeni var

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • teslaturkun videolarını izliyorum da youtube'da, istanbulda bu delinatörleri görmüştü otopilot aslında.

hocam o araba tasarlandı üretildi test edildi sahneye geldi de bu zamana kadar kimse kırılabildiğini fark etmedi mi sizce? bilerek yapılmış bence. sebebini bilmiyorum, düşünmedim üzerine hiç.

• Tesla haklı dağılın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sriiouss kullanıcısına yanıt
    Sonuç itibari ile ne intiba uyandırdı sende

komik geldi. hoşuma ds gitti. ciddi olmadığı açık. birilerine gönderme yapmış olabilir. adamda para var kafasına göre eğleniyor işte. tasarımı da bi tuhaf arabanın. çok param olsa kenarda bi yerde durmasını isterdim. olumsuz etkilemedi yani beni.

• Çalışan bariz haksız. İşe girerken sözleşme imzalıyor ve o sözleşmelerde uyulması gereken gizlilik kuralları da var. Çalışan imzaladığı sözleşmeyi bu videolarla zaten ihlal etmiş durumda. İşten çıkarılması normaldir. mahkemeye gitse kaybeder.

1. gelişim sürecinde bir çalışmadır. şirket bilgi gizliliği politikasını çiğnediği için atılmalıdır,hak iddia edemez
    2. piyasaya sürülmiş ayıplı bir ürünün kusurunu şirket rızası olmadan yayınlamıştır. atılır ama şirkete tazminat için dava açabilir
  • sriiouss kullanıcısına yanıt
    Sen bilirsin bro benim kanaatim 5 para etmez. Tesla E-V endüstrisinin iPhone'u gibi seveni de var sevmeyeni bence bu olayın yamulan iphonelardan pek farkı yok ister kasten ister kazayla yapılmış olsun

araştırdım hocam şaka falan değilmiş. kırılmış bildiğiniz cam elbette seven sevmeyen olabilir sorun yok bunda. yamulan iphonelarla bir tutmayalım yine de. tanıtımda, tüm dünyanın gözü önünde kırılıyor cam. satın aldıktan sonra kırıldığı ortaya çıksa iphone benzetmeniz daha anlaşılır olurdu. arabanın benim için tek özelliği tuhaf görünüşü oldu şu an. koruyuculuğu kalmadığına göre beş para etmeze bi tık daha yakınlaşmış oldu. ancak tesla'nın diğer araçlarının güzelliğini etkilemez bu araç için olan görüşüm.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

bahsettiğiniz mantık;

bir çok amerikan filminde de konusu işlenmiş, "önemli bir hastalığa çare olarak bulunduğu söylenen ilacın tamamen başarılı olduğu söylenerek piyasaya sürülmesi ve çalışmaları esnasındaki klinik deneylerde yan etkiler nedeni ile hayatını kaybeden deneklerin kayıtlarının hasıraltı edilerek gizli tutulması ve hissedarlara zarar gelmemesi ve ilgili firmanın milyonlar ve hatta belki de milyarlarca dolar elde etmesi" durumu ile aynı.

oldu o zaman, insan hayatının hiçbir önemi yok, yeter ki tıbbi deneyler başarılı olsun, bu uğurda kim ölürse ölsün, yeter ki hisse sahipleri zarar görmesin... Tesla, otomatik pilotun plastik dubalara çarptığını gösteren çalışanını kovdu 

NOT: son paragraf

Tesla, otomatik pilotun plastik dubalara çarptığını gösteren çalışanını kovdu
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt

Haberde bile yazmış beta uygulaması. Normalde beta uygulamasında video çekimi yapıp paylaşılmasını istiyorsa şirket videolar üzerinden reklam yapması da yanlış bir konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.