Şimdi Ara

Tesla'nın otomatik pilotunu portakalla kandırdılar [video]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'nın elektrikli otomobillerine entegre ettiği otopilot teknolojisinin sürücülere büyük kolaylık sağladığı bir gerçek ancak şirket her defasında bunun yardımcı bir özellik olduğunu ve sürücülerin kontrolü tamamen otomatik pilota devretmelerinin doğru olmadığını vurguluyor. Dolayısıyla aracı kullanan kişinin her 2 dakikada bir direksiyona dokunmaları gerek, aksi taktirde sistem uyarı sinyali veriyor.

Ayrıca Bkz.Yeni Skoda Fabia geliyor: Otomobilin ilk teaser görseli yayınlandı
    Yayınlanan yeni bir videoda Tesla Model S P85D kullanan bir sürücünün direksiyonun arasına portakal sıkıştırdığını görüyoruz. İlk bakışta sürücünün birazdan yemeyi düşündüğü bu meyveyi pratik olarak ulaşılabilecek bir yere koyduğunu düşünebilirsiniz ancak durum hiç de öyle değil. Tesla sürücüsü portakalı çok daha önemli bir amaca hizmet etmek için oraya koymuş durumda.

Canı sıkıldığı için çözüm bulmuş

Tesla marka araçlar sürücülerin otopilot devredeyken her iki dakikada bir direksiyona dokunup dokunmadığını belirlemek için basınç sensörlerinden yardım alıyor. Bu sensörler herhangi bir basınç algılamazsa sürücü elini direksiyonun üzerine koyana kadar bir uyarı sinyali gönderiyor. Otomobili kullanan arkadaş da portakalı direksiyonun arasına sıkıştırarak bir nevi otopilot sistemini kandırmış durumda. Yani böylece araç sürücünün elinin direksiyona temas ettiğini düşünerek uyarı sinyali vermiyor.

Çölde canı sıkıldığı için böyle bir yöntem geliştirdiğini belirten sürücü bu sayede araç kendi kendine giderken her iki dakikada bir direksiyona dokunma derdinden kurtulmuş. Aşağıda yer alan video aracılığıyla bu ilginç görüntüleri izleyebilirsiniz.

• Tesla hiç uğraşmasın bence. Direksiyonun kenarına "canıma susadım" düğmesi koysun bi tane, sonra adam uyurmu gazetemi okur, ne yaparsa yapsın..

• Daha farklı yöntemlerle kandırılıyor. Ve bu şekilde kullanan sayısı çok fazla izlediğim videolarda.

• "Tesla'nın otomatik pilotunu portakalla kandırdılar"

Oooooo, Modern Klasiklerden...

Tesla'nın otomatik pilotunu portakalla kandırdılar [video]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 18 Ocak 2018; 23:21:9 >
  • adamların yollarına hastayım arkadaş yolda hiç mi pürüz olmaz.

• Ben bir şey sormak istiyorum.

Lastik basıncı 47 psi yazıyor. Benim bildiğim 32 -36 arası oluyor arabalarda.

Sebebi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: djduke

adamların yollarına hastayım arkadaş yolda hiç mi pürüz olmaz.

Polisi Veyron kullanan memleket mi orası ?
  • akin.ozsk kullanıcısına yanıt
    Araç 2.5 ton ve büyük jantlar olunca normal bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimler kandırılıyor hem de defalarca... Tesla kandırılmış suç mu :)
  • Sürücü koltuğuna da bir kasa portakal koyun. İşte size yolcusuz, sürücüsüz araba. Navigasyonu da ayarlayın sizin yerinize çocuğu da okuldan alır gelir, evde unuttuğunuz eşyayı da getirir.

• Mevsimi değil mevsimi olsa bende deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: akin.ozsk

Ben bir şey sormak istiyorum.

Sebebi nedir?

Yuvarlanma direnci düşük olsun diye sürücünün bastığı yada üreticinin önerdiği basınç değeri olabilir. Batarya ile ne kadar yol alabilirse o kadar iyi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akin.ozsk

Ben bir şey sormak istiyorum.

Sebebi nedir?

Her araba bir değil, sesin araba için uygun olanı kullan, kitapçığında yada şöför kapısının orda yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Araç 2.5 ton ve büyük jantlar olunca normal bence.

Teşekkür ederim, ben arabanın o kadar ağır olacağını düşünmemiştim.

• Arabayıda hacklemişler ya la

• Otomatik Portakal ...

• Turkiye mi?

• kendini kandırmış başka bişey değil,biyere tosladığında da pambuğu biyerlerine tıkadıklarında da onu heklemiş olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

kendini kandırmış başka bişey değil,biyere tosladığında da pambuğu biyerlerine tıkadıklarında da onu heklemiş olurlar.

Onlarda pamuk tıkama yok galiba. ona güveniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    evet doğru olabilir onarın hatunlar artık başka şeyler tıkıyolar demir kazık fln :D ona gövenmişlerdir :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.