Şimdi Ara

Tesla’nın “milyon millik pilleri”, elektrikli otomobilleri benzinli araç fiyatlarına çekebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yurtdişında yakıt maliyeti sorun değil ki. ABD'de de değil. yerin dibine girdi fiyatlar (biz hariç). Elk araçların daha cazip olması için petrol fiyatlarının uçması şart. En çok o dönemlerde büyümüştü zaten
  • bu pil muhabbetinde mutlaka biz de kendi yer altı kaynaklarımızdan ürünler üretmeliyiz. özellikle bor madeninden pil üretebilirsek önümüzdeki on yıllarda daha refah yaşayabiliriz.aslında sanırım bor madeni ülkemiz insanı için kilit öneme sahip ama sanırım yeterince ilgi görmüyor nedense.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Anlaşılan İron man daki Tony Stark gerçekte Elon Musk olacak
    dünya genelinde elon muskı benzetilen şey "skynet" sistemidir.Elon musk sadece elektirikli araçlarla uğraşmıyor,arkaplanda çok ciddi nano teknoloji,bio teknoloji gibi projeleri var.Yapay zeka konusunda ve buna bağlı android insan çalışmalarındada öncü.

Elektirikli araçlara gelince bence 10 yıl sonra fosil yakıtlı araçlar artık numunelik olacak.Bu alanda ciddi hızlanma var dünya genelinde.alon musk öncü oldu ve kayda değer üretimler gerçekleştirdi ancak unutulmamalıdırki bunlar ilk versiyonlar,önümüzdeki 5 yıl içinde trafikte bir çok elektirikli araç göreceğiz ve bunun avantajlarını gören insanlığında elektirikli araçlara olan ilgisi daha fazla artacağında piyasada ciddi markalar elektirikli araçlarını sürekli olarak üretime sokacak.

ticari alanda tırlar,yük gemileri gibi ağır taşıtların ilk etapda elektirikli motorlarla geçişi sağlanacak diye düşünüyorum.Sadece uçak sektöründe durum daha geç yıllarda ortaya çıkabilir ancak uçak endüstirisindede yakıt olarak bor bileşenli motorların yapılmasıda gündemde.Asıl amaç petrole olan bağımlılığı bitirmek.

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    Mokoko sen biliyorsun adamın dediği durumu. Gurbetçilerimiz Linea fiyatına elektrikli arabaya binip, asgari ücrete iphone 11pro alabilecekler sonra gelip 1 hafta bodrumda tatil yapıp malum partiye oy verip EHONOMİ ÇOH EYİ deyip gidecekler. Bu böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: artenis

Mokoko sen biliyorsun adamın dediği durumu. Gurbetçilerimiz Linea fiyatına elektrikli arabaya binip, asgari ücrete iphone 11pro alabilecekler sonra gelip 1 hafta bodrumda tatil yapıp malum partiye oy verip EHONOMİ ÇOH EYİ deyip gidecekler. Bu böyle.
    beni gurbetciler ilgilendirmiyor bizden daha çok kazanmasa gurbette durmazlar adı zaten gurbet ben vatanımda memnunum işsisiz ama en azından ezanları duyuyroum dosatlarım yanımda gerisi benim için boş "herşey çok güzel olacak" diyim mevzuyu kapatim
  • Petrol ile geçinen ülkeler kara kara düşünüyor dur şimdi<br /><br />Avrupa'da bir şey çıkaramadı pil yönünden onlarda karaları bağlar artık

• teknojik gelişmeler her zaman hoşuma gider. ama bu maliyet düşürmek için daha çok üretmeye benzemiş. yani çevreye daha az zarar söz konusu değil gibi. <br />yinede maliyetler düşecek dünyanın geri kalanında ama bizde değil. bizim hükümetimiz paraya doymadığı için aldığımız her üründe tonlarca vergi veriyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

beni gurbetciler ilgilendirmiyor bizden daha çok kazanmasa gurbette durmazlar adı zaten gurbet ben vatanımda memnunum işsisiz ama en azından ezanları duyuyroum dosatlarım yanımda gerisi benim için boş "herşey çok güzel olacak" diyim mevzuyu kapatim

Alıntıları Göster
    Herşeyin düzelmesini istemeyen zaten terorist tipler abi.
    Yalnız düştüğün bir kandırmaca var, benim dinle sorunum yok DİNCİLERLE sorumun var.
    Ezanlar susmasın vs geyikleri yapıyorlar, darbe olacak vs... Ekonomi bitik burada hepimiz işsiziz sebep? Asgari ücretle çalışcan ne olacak güzel kardeşim? AÇLIK SINIRI 2.100 TL, yoksulluk sınırı 7.000 TL... Enflasyon %15 dediler, gerçeği %25 den fazla ama hadi 15 olsun, şimdi herşeye %30 ek vergi geldi, ne oldu 15+30... Ama çıkıp bir açıklama BİZİ YIKACAKLAR AMAN HA vs sonra enflasyonu unutacak millet... Bütün bu söylediklerimi boşverdiğini varsayıyorum ve tek bir şeye dikkat bundan sonra ZAM HABERİ ardından veya hemen öncesinden yapılan açıklamalara dikkatini ver. Örn: DARBE OLACAK GİBİ! deniyor hemen öncesinden veya sonrasında %30 vergi... Bu zam öncesi ve sonrasına çok dikkat et kardeşim,
    Kendine iyi bak, okuyalım okutalım, aksini söyleyeni hukuğa emanet edelim.
    Eyvallah.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.