Şimdi Ara

Tesla'nın en ucuz otomobili Model 3'ün fiyatı belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
4.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hoca yanlisin olmasin. 85-120 arasi %7 vergi var. 85kw icin %3...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    %3-7 özel tüketim vergisi öyle mi ? hem de bu hükümet yapıcak he ?
    Gerçekten inanılması güç, öncelikle taşıtların yayılmasını bekleyin. sonra görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pranis -- 12 Şubat 2016; 2:00:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pranis

%3-7 özel tüketim vergisi öyle mi ? hem de bu hükümet yapıcak he ?
    Gerçekten inanılması güç, öncelikle taşıtların yayılmasını bekleyin. sonra görelim.

Sen ogrenmek istemiyorsun ki.
    Sen inkar ile kendi yanlisini savunuyorsun.
    Google a gir, ozel tuketim vergisi yaz.
    Gib.gov.tr ye gir II sayili listenin en son guncel tarihine bas.

85kw kadar olanlar %3
    85-120 arasi olan %7
    121 ve fazlasi %15

Bu bilgileri ogrenmene sevindim.
    Simdi tubitaktaki ar-ge projene odaklanabilirsin.

• Bu vergileri savunacak kadar cahil yapmasın Allah insanı...

Bir de petrol var herşeyi geçtim, varili 25 dolar mıydı? Benzin 4TL iken varili 130 dolardı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

c segment araçlar bile 35 000 $ a çıkabilirken ki bizde 120 000 civarlarina satılırken dolar bazında bakarsan daha çok olmaması lazım. motor silindiri elektiriklerde nnasıl hesaplanıyor bilmiyorum ama bence teşvik için fiyatları uygun tutulmalı. Ülkemizinde elektrikli araç çalışması varken vergilendirme nasıl olacak göreceğiz artık. Bunlar temenni tabi fiyatlar alınabilir seviyede olacağını sanmıyorum. devlet vergi almasa getiren şirket verir ayarı...

motor silindiri fosil yakıtlı araçlarda yanma odalarındaki basıncı kranka ileten piston için bulunuyor, elektrikli motorlarda gerek yok, EV lerde direkt açısal güç manyetik alan ile çıktığından silindir piston krank egzos bulunmuyor.
    fiyat olarak avrupayı baz almak lazım 35k euro
    vergilendirme motor gücüne göre yapılıyor
    85kw kadar olanlar %3
    85-120 arasi olan %7
    121 ve fazlasi %15

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

bu tesla nın aracları alev almiyormuydu?

Harika, şahane, inanılmaz bir yorum.!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: lotus1

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

bu tesla nın aracları alev almiyormuydu?

Harika, şahane, inanılmaz bir yorum.!!!!

teşekkür ederim.onemli degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

burda bu araba en az 150 bin olur....

150 bin lira olsan ne ala.

• Petrol şirketleri ⛽ bunların önüne nasıl kesmedi hayretle izliyorum.

• en fazla olcağı 100 ile 110 tl arası bilginiz olsun bizde aile arabası olmadıgı için tutulmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: teramit

quote:

c segment araçlar bile 35 000 $ a çıkabilirken ki bizde 120 000 civarlarina satılırken dolar bazında bakarsan daha çok olmaması lazım. motor silindiri elektiriklerde nnasıl hesaplanıyor bilmiyorum ama bence teşvik için fiyatları uygun tutulmalı. Ülkemizinde elektrikli araç çalışması varken vergilendirme nasıl olacak göreceğiz artık. Bunlar temenni tabi fiyatlar alınabilir seviyede olacağını sanmıyorum. devlet vergi almasa getiren şirket verir ayarı...

motor silindiri fosil yakıtlı araçlarda yanma odalarındaki basıncı kranka ileten piston için bulunuyor, elektrikli motorlarda gerek yok, EV lerde direkt açısal güç manyetik alan ile çıktığından silindir piston krank egzos bulunmuyor.
    85kw kadar olanlar %3
    85-120 arasi olan %7
    121 ve fazlasi %15

Boşuna yazma kardesim. Baslikta anlamak, ogrenmek isteyen yok. Vergilerin dogrusunu yazinca, bu vergileri savundugumuzu filan saniyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: teramit

quote:

85kw kadar olanlar %3
    85-120 arasi olan %7
    121 ve fazlasi %15

Boşuna yazma kardesim. Baslikta anlamak, ogrenmek isteyen yok. Vergilerin dogrusunu yazinca, bu vergileri savundugumuzu filan saniyorlar :)

Hakikaten forumun suyu çıktı. Kahvede oturan, her halta bir fikri yorumu olan , her şeyi bilen tipler vardır ya , forum aynı o şekilde oldu.
  • Elektrikli bmw i3 ün fiyatı 35.000 Euro. Vergilerle birlikte anahtar teslim Türkiye satış fiyatı 148 bin TL. 150 binden fazla olacağını zannetmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bmw i3 Usa'da 42bin$ ve burada 150 bin tl olduğuna göre Model 3 daha ucuz olması gerekiyor mantık olarak. Türkiye'de Tesla resmi olarak olduğuna göre Model 3 gelecektir diye düşünüyorum.
  • Acilen bu ülkeden gitmek istiyorum. %18 KDV %15 ÖTV = 33 + Gümrük vergisi.
    Dünyanın hiç ama hiç bir yerinde milletini bu kadar miken başka bir ülke bulamazsınız.
    Tüm bunlara karşın 1$ = 3TL!!! Zaten 3 katı para veriyorum birde üzerine %50 devlete veriyorum...
    Bana ne verdinizde benden ne istiyorsunuz??
    Sokarım böyle ülkeye ben gidiyorum..

• Sokakta en kotu araba 320. 520 Golf olmus 100 bin ve kuyruk var. Birakin su milletin alim gucunu tartismayi artik..

• herkes fiyat hesaplıyorda Tr'de satilacagi kesin mi bu aletin , bmw ile benzer fiyat mantıklı belki biraz daha ucuz bile olabilir ama sarj istasyonu vs bazi cekinceler olacaktir insanalrın , birde uretim adetleri ne kadar olacak bence parali kesim zaten kapatır bunların tr'ye yolllaycaklarını.

baktım 110 bin dolarlık p90d 180 bin euroya satiliyor sahibindende tabi galeriler cok daha yuksek kar marji ile satiyorlar. 150 bin bandı mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 12 Şubat 2016; 11:59:12 >
  • türkiye piyasasına girerse bayii kazığı falan filan olmaması gerekir zira aracı kendileri satıyor.

satış fiyatı bmw i3'den daha ucuz olduğunu göre 135'e falan satılması olasılığı var, satar mı valla satabilir. ben ciddi ciddi düşünürüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

37 ye fluence varken bu konunun hiçbir espirisi yok... bu arada pil kirası demesin kimse çunku pil kirasıda yok ;)

Ne yapalim sehir icinde evden ise gidip her gun sarj mi edelim fluence i :) bu arac 3-4 gun sarj edilmeden surulur kesin.

37 bin lira 12bin dolar yapıyor dostum... Gülü seven dikenine katlanır... Ayrıca ömür boyu pil garantisi var... Teslada varmı bilmiyorum... Pil önemli bir husus... Motordan pahalı sonuçta...
  • Bedava . menzili fln nasıl bi araştırma yapmak lazım. Komsumda fluence var elektrikli çayır çayır geziyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.