Şimdi Ara

Tesla'nın en ucuz otomobili Model 3'ün fiyatı belli oldu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
102
Cevap
1
Favori
4.325
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Tesla'nın en ucuz otomobili Model 3'ün fiyatı belli oldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6708 Mesaj

Tesla'nın kurucusu ve başkanı Elon Musk yeni otomobili bekleyenler için müjdeli haberi verdi. Model 3 adıyla piyasaya çıkacak araç 31 Mart tarihinden itibaren ön siparişe açılacak. 35 000 dolarlık fiyata sahip olacak araç aynı zamanda Tesla'nın en uygun fiyatlı otomobili olma ünvanını da kazanacak.

Aracın fiyatı, satın alınan bölgeye göre elektrikli otomobiller için uygulanan vergi teşvikiyle daha da aşağı çekilecek, bu durumda elektrikli otomobil satın almak isteyen ancak bütçesi yetersiz bir çok kişi Model 3'e yönelebilir.

Ön siparişlerin önümüzdeki ay başlaması malesef aracın hemen sürücülere ulaşacağı anlamına gelmiyor. Yeni batarya fabrikasının yapımına devam eden Tesla bu fabrikada ürettiği pilleri Model 3 otomobilinde kullanacak. Bu durumda aracın yollara çıkması ve ön sipariş verenlere ulaşmasının 2017 yılını bulması bekleniyor. Aracın fiyat avantajıyla birlikte önemli satış rakamlarına ulaşması sürpriz olmayacaktır.

|
    |

• tesla için ucuz da, 35 bin doları hesaplayalım ne kadar yapıyor, yaklşık 100 bin lira. bayi karı falan cart curt 140bin lira galeride diyelim. 250 000 liradan galeri fiyatı olan arabanın fiyatı 750 bin liraya kadar çıkıyorsa, bu araba çok rahat 500 bini görür diyorum.

Bir de alım gücümüze bakalım.
    Asgeri ücret 1300 lira, 250 bin liradan 192 ayda bu aranbayı alabiliyoruz.
    Örneğin amerika asgeri ücreti TRY cinsinden 2500+ lira-1250 dolar civarı oradaki fiyatı ney ? 35 bin dolar .
    bu da 28 aya tekabul ediyor.
    Alman vatandaşı için TRY cinsinden 4500 lira kadar asgeri ücret var 2000$ civarı tekabül ediyor (iyimser rahamlar)
    18 aya tekabül ediyor.
    sen 18 ay çalışıp 20 bin liraya ne alıyorsun, adam 18 aya ne alıyor.

Şimdi, arkadaşlar.
    Ülkeniz kadar konuşun, bırakın bu teslayı da, kendi teslamızı yapalım ne dersiniz ?

ben söyliyim hiçbir şey demezsiniz, anca survivor-kurtlar vadisi izleyin.
    yada benim yazdığımı eleştirin falan günü kurtarın.

ilk ağaoğlu aldı elektirikli aracı vergilendirmede ne yapacaklarını bilemediler. en üst vergi diliminden vergileme yaptılar... Alın size teşvik.

Acilen bu ülkeden gitmek istiyorum. %18 KDV %15 ÖTV = 33 + Gümrük vergisi.
    Dünyanın hiç ama hiç bir yerinde milletini bu kadar miken başka bir ülke bulamazsınız.
    Tüm bunlara karşın 1$ = 3TL!!! Zaten 3 katı para veriyorum birde üzerine %50 devlete veriyorum...
    Bana ne verdinizde benden ne istiyorsunuz??
    Sokarım böyle ülkeye ben gidiyorum..

Arkadaşlar biraz bilgi eksikliği var gibi bunun için yazmak istedim. Türkiye'de elektrikli araçlarda teşvik olmasa da vergileri düşük diğer araçlara göre. Model S için konuşmak gerekirse %18 KDV ve %15 ÖTV uygulanmakta. Birde Amerika fiyatından hesap yapmak yanlış olur sonuç olarak avrupa fiyatı üstünden bize geliyor.
    Şöyle kabaca bir hesap yaparsak Model 3, Model S'in yarı fiyatına olacağı söyleniyor haberde bunu doğruluyor zaten. Avrupa fiyatı çift motorlu 70kWh Model S için 70.100€+Ülkenizdeki vergiler, Tesla bayiler üstünden satış yapmadığı için onların alacağı kar payı falan yok. Yani 95.125€ oluyor yarısı 47.562€. Gerisi güncel kur ile ilgili şuan 3,32 yani 157.907TL oluyor. Tek motorlu 70kWh daha ucuza gelecektir ama ben maksimum fiyatı vermek için bir üst fiyattan hesaplamak istedim ne olur ne olmaz diye.
    Tesla ve elektrikli araçlar konusunda her bilgiyi teslaturk.com çok güzel veriyor takip etmenizi tavsiye ederim çok güzel yazıları mevcut.

• Yarbay
    3618 Mesaj
    35.000 DOLAR. Biz daha 35.000 TL'ye araba alamıyoruz.
  • Kurmay Yarbay
    5370 Mesaj
    35 bin dolar bizim burda 300 bin olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Şu araca 35 bin dolar hiç bir şey. Adamlar yaşıyor işte. Bizde vergi vermekten araba alamıyoruz.

|
    |

c segment araçlar bile 35 000 $ a çıkabilirken ki bizde 120 000 civarlarina satılırken dolar bazında bakarsan daha çok olmaması lazım.

motor silindiri elektiriklerde nnasıl hesaplanıyor bilmiyorum ama bence teşvik için fiyatları uygun tutulmalı.

Ülkemizinde elektrikli araç çalışması varken vergilendirme nasıl olacak göreceğiz artık.

Bunlar temenni tabi fiyatlar alınabilir seviyede olacağını sanmıyorum. devlet vergi almasa getiren şirket verir ayarı...

|
    |
    Hazan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    bu tesla nın aracları alev almiyormuydu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    35 bin papeli verecem bir de 1 yıl bekleyecem.Oldu canım.
    |
    |
  • Teğmen
    201 Mesaj

Arkadaşlar biraz bilgi eksikliği var gibi bunun için yazmak istedim. Türkiye'de elektrikli araçlarda teşvik olmasa da vergileri düşük diğer araçlara göre. Model S için konuşmak gerekirse %18 KDV ve %15 ÖTV uygulanmakta. Birde Amerika fiyatından hesap yapmak yanlış olur sonuç olarak avrupa fiyatı üstünden bize geliyor.
    Şöyle kabaca bir hesap yaparsak Model 3, Model S'in yarı fiyatına olacağı söyleniyor haberde bunu doğruluyor zaten. Avrupa fiyatı çift motorlu 70kWh Model S için 70.100€+Ülkenizdeki vergiler, Tesla bayiler üstünden satış yapmadığı için onların alacağı kar payı falan yok. Yani 95.125€ oluyor yarısı 47.562€. Gerisi güncel kur ile ilgili şuan 3,32 yani 157.907TL oluyor. Tek motorlu 70kWh daha ucuza gelecektir ama ben maksimum fiyatı vermek için bir üst fiyattan hesaplamak istedim ne olur ne olmaz diye.
    Tesla ve elektrikli araçlar konusunda her bilgiyi teslaturk.com çok güzel veriyor takip etmenizi tavsiye ederim çok güzel yazıları mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan96 -- 11 Şubat 2016; 22:23:57 >
    Bahsedilenler: Blue_Knight , virtue28 , Hazan , cesmuru , Erbay güney

• Yarbay
    7110 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

bu tesla nın aracları alev almiyormuydu?

Benzinli gazlı otomobiller de patlıyor ?
    |
    |

bayi karını koy rahat 200 e çıkar
    |
    |
    adnan96 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Binbaşı
    1931 Mesaj
    ahlak olan yerde vergi az olur.
    |
    |
  • Yarbay
    3703 Mesaj
    Güzel araba görünüşünü maseratiye benzetiyorum, fiyatıda cazip fakat arkadaşında dediği gibi Türkiye'ye gelince 300.000 olur

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Erbay güney

bayi karını koy rahat 200 e çıkar

bayi siz misiniz hocam doğru söyleyin zorla bayi karı koyduracaksınız
    |
    |
    Bahsedilenler: Erbay güney

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.