Şimdi Ara

Tesla'nın Berlin fabrikasındaki üretim süreci drone ile görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla'nın Berlin fabrikasındaki üretim süreci drone ile görüntülendi

İki yıl önce temeli atılan Tesla Gigafactory Berlin, geçtiğimiz hafta büyük bir etkinlikle açıldı ve üretim hattından inen ilk 30 adet Model Y, şirketin CEO'su Elon Musk tarafından sahiplerine teslim edildi.

Açılışın ardından fabrikada işlerin nasıl yürüdüğüne ve Model Y'lerin nasıl üretildiğine dair etkileyici görüntüler içeren bir video paylaşıldı. Söz konusu videonun bir drone ile çekildiği aşikar. Bunun nasıl bir drone olduğunu göremiyoruz ancak baştan sona çekilen görüntüleri hesaba katarsak hem drone'un hem de onu yönlendiren kişinin bu konuda oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca Bkz.Mercedes-Benz T-Serisi'nden yeni ipucu geldi: Tanıtım 26 Nisan'da

Gigafactory Berlin'deki açık alanlardan başlayan drone, fabrikanın iç taraflarına girdiğinde renkli görüntüler de gelmeye başlıyor. Sırasıyla gövde panellerinin makineler tarafından şekillendirildiğini ve robotlar tarafından şasiye entegre edildiğini görüyoruz. Ardından araçlar yine robotlar tarafından boyanıyor ve güç aktarma organları, konsol gibi tüm bileşenlerin entegre edilmesi için çalışanların önüne geliyor.

Uzun süredir lisans problemleri nedeniyle açılamayan Giga Berlin'de tam kapasiteye ulaşıldığında yıllık 500 bin adet araç üretilmedi planlanıyor. Uzmanların görüşlerine göre fabrikanın tam kapasiteye ulaşması 2025 yılını bulacak. Söz konusu tesiste toplam 12 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

• Tesla'nın Berlin fabrikası Türkiye'deki Tesla sahibi olmak isteyenler için çok önemli. Çünkü malum ABD üretimi olan otomobillerde %60 Rahip Brunson vergisi bulunuyor. Avrupa Gümrük Birliği yasasına dahil olduğumuz ve haliyle ülkemize en yakın üretim üssü olduğu için yurtdışından bir aracın Türkiye'ye en ucuza geldiği yer Avrupa. Gönül isterdi ki Tesla o fabrikayı Türkiye'ye açmış olsun tabi ama adamlar biraz da haklı sebeplerle en gelişmiş araçlardan biri olan Tesla için tedarik sıkıntısı yaşama ihtimalinin az olduğu ve parasının da stabil olduğu Almanya'yı tercih etti.

Bundan birkaç ay önce Erdoğan ile Musk görüşmüştü ve her ikisi de detay vermeden Türkiye için heyecan verici yatırımlar ve olanaklardan bahsetmişti. Merak ediyorum acaba olay ne, sadece Tesla'nın Türkiye'ye girişi değildir herhalde bu kadar heyecanlı bahsettikleri şey...
  • Hayal bile edemeyeceğim şeyleri yapmışlar.

Kıskanmamak elde değil.

• Medeniyete bak ya

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nerden baksan 5 milyar euro

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Drone pilotunun hakimiyeti çok iyi. Üretim kısmı da çok düzenli ve verimli gözüküyor. Adamlar yapmış!

• Gerçekten kiskandim orada calismak isterdim gerçekten

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çin modeli mi uygulamışlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla'nın Berlin fabrikası Türkiye'deki Tesla sahibi olmak isteyenler için çok önemli. Çünkü malum ABD üretimi olan otomobillerde %60 Rahip Brunson vergisi bulunuyor. Avrupa Gümrük Birliği yasasına dahil olduğumuz ve haliyle ülkemize en yakın üretim üssü olduğu için yurtdışından bir aracın Türkiye'ye en ucuza geldiği yer Avrupa. Gönül isterdi ki Tesla o fabrikayı Türkiye'ye açmış olsun tabi ama adamlar biraz da haklı sebeplerle en gelişmiş araçlardan biri olan Tesla için tedarik sıkıntısı yaşama ihtimalinin az olduğu ve parasının da stabil olduğu Almanya'yı tercih etti.

Bundan birkaç ay önce Erdoğan ile Musk görüşmüştü ve her ikisi de detay vermeden Türkiye için heyecan verici yatırımlar ve olanaklardan bahsetmişti. Merak ediyorum acaba olay ne, sadece Tesla'nın Türkiye'ye girişi değildir herhalde bu kadar heyecanlı bahsettikleri şey...

• Bu fabrikayla ilgili beynimi kurcalayan bir kaç soru var bilen vardır inşallah.

2017 senesinde Recep Beyle Elon Bey görüşmüştü. Bu görüşme normal değil. Fabrika bize kurulacaktı da iptal mi edildi? Adam kalkıp niye geldi? Togg grubu için desek onlar farklı alandan yardım alıyor zaten.

İlginç....

@Bloodin sizin yorumu da yeni okudum aynı suallerdeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lextor -- 30 Mart 2022; 08:28:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.