Şimdi Ara

Tesla'nın AutoPilot'u yol çalışması engelini başarılı bir şekilde geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tesla Model S sahibi John Sorenson tarafından paylaşılan bir videoda, geçtiğimiz hafta çıkarılan yeni yazılım güncellemesinden sonra Tesla AutoPilot’un yol çalışması sahasında bile sorunsuz çalıştığını gözler önüne seriliyor.

Tesla’nın AutoPilot sisteminin sebep olduğu iddia edilen birkaç kazadan sonra, geçtiğimiz günlerde önemli ve büyük bir güncelleme geldi. Bu güncelleme sonucu AutoPilot hatırı sayılır bir ilerleme kaydetti. Şirketin yeni Yapay Zeka ve AutoPilot Müdürü Andrej Karpathy ve ekibinin imzasını taşıyan bu güncellemede, “en gelişmiş” olarak nitelendirilen yapay sinir ağı yeniden yazıldı.

Geçtiğimiz Kasım ayında, Tesla’nın yapay sinir ağının yolculuk esnasında yol çalışması olan bölgeleri fark edebildiğine dair haberler çıkmıştı. 2018.10.4 numaralı son güncellemeden sonra bunun gerçek olup olmadığını deneyen Sorenson, oldukça başarılı bir sonuç aldı.

Yayınlanan videoda Tesla’nın AutoPilot’u şeritleri takip ederek her zamanki seyrinde ilerliyor. Ancak, karşısına yol çalışması çıktığı zaman şerit takibini bırakıp alandaki işaretleri takip ederek bu engeli başarılı bir şekilde geçiyor. AutoPilot bu testi geçse de, şimdilik bu gibi durumlarda kullanılması önerilmiyor.

İşte Model S sahibi John Sorenson’un yayınladığı o video;

• Türkiye için olumlu haber

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kameradan mı videomu hızlı şeritler yüzünden mi bilemedim arabadaki hız 30 diyor benim gözlerim 100 le gidiyormuş gibi görüyor
  • Birgün herkes Tesla gibi arabalara binecek ama biz asla göremeyeceğiz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 21 Mart 2018; 18:06:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

kameradan mı videomu hızlı şeritler yüzünden mi bilemedim arabadaki hız 30 diyor benim gözlerim 100 le gidiyormuş gibi görüyor

30 mph.

şükürler olsun bugünde tesla konusu açıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

kameradan mı videomu hızlı şeritler yüzünden mi bilemedim arabadaki hız 30 diyor benim gözlerim 100 le gidiyormuş gibi görüyor

amerika mil kullandığı için mil olarak gösteriyor. Bizde ortalama 75 km hız yani.
  • Schnitter kullanıcısına yanıt
    37 Mil/saat (mph) = 59.545728 kilometre/saat
  • doğru. 1,6 yerine 2,6 ile çarpmışım.
  • Gelsin İstanbul trafiğinde gezsin ortalıkta da bir görelim :)
    Tesla İstanbul Challenge :)

• BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Görmesek de olur ama en azından bu gavurların arabalarını ülkemize getirebilelim ve fiyatı onların aldığı gibi cüzi miktarlar kadar olsun (!)Umut işte olmayacak olsa da!
  • zolzauza kullanıcısına yanıt
    Geziyordur muhtemelen. Sahibinden de 50 tane Tesla var satışta, 30 tanesi Model S. Bir kısmı sipariş olabilir ama kullanılmış da var satışta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün İzmir'de Model X 100D gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwartvis

Bugün İzmir'de Model X 100D gördüm.

evet ya izmir elektrikli araç konusunda epey iyi durumda. epey tesla ve diğer elektrikli araçlar mevcut. ankara istanbul bursada o kadar göremiyorum.
  • Biz TT sayesinde video'yu bile izleyemezken elin oğlu orada otonom araç yapıyor, uzaya araç gönderiyor. Vay arkadaş...

• zolzauza kullanıcısına yanıt
    Ben gecen ay istanbuldaydim isvec ten benim P100DL+ ile geldim birkac def istanbulu ziyaret ettim turkiyenin heryerini gezdim ic ve ege bölgesi olarak birde taaa alanyaya kadar indim. Heryerde ökuz suruculer var özellikle taksi soförleri burnumdan getirdi. Otopilot super ötesi calisti turkiyede tek sorun diger suruculerde biraz daha sakin ve duzgun surseler sorun olmayacak istanbul trafiginde otopilot bi harika (manyak suruculer haric) ustunuze suruyorlar umrunda degil ne olacagi zaten istanbulda trafikte dikkat ederseniz vurulmamis araba yok bu kafayla tesla gelmesin turkiyeye daha iyi her yer alev topuna döner carpisip havaya ucan teslalardan

• Bunlar Bize gelene kadar uçan araba binerler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.