Şimdi Ara

Tesla'nın 1 aylık Bitcoin kârı, 1 yıllık otomobil satışlarını solladı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
8.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana hala coin dışında her şeyden bahsediyorsunuz, Bakın coinlerin gelecekte ne olacağını umduğunuz şeyi ifade etmenizi anlıyorum, ben de umuyorum, ama şu anda o umduğunuz şey yok. Biri silahla adam öldürdü diye silahı kötülemeyeyim mi, silah bunun için kullanılır. Şu anda coinlerin durumu da böyle. Katılın ya da katılmayın tabi ki saygı duyarım, ama kendinizce beni aşağılamaya çalışmayın.
  • babadol kullanıcısına yanıt

• Ama tesla hisseside 15 milyar dolar kaybetti.

• Vay be adamların oynadıkları paralara bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Terbiyesizlik yapmazsanız sevinirim, hakareti iade ediyorum.

Ben cüzdan takip edilemez demedim, bitcoin takip edilemez dedim. Neden çıktığı ve ileride ne olacağından da bahsetmiyorum, şu anda me olduğunu söylüyorum.

Terbiyesizlik dediğin ''ukala'' ise, terbiyesizlik değil. Ne dediğin belli değil. Bu tip ''şunu demedim, ben bunu dedim'' tarzı argümanlar ne olduğunu çok açıkça ortaya koyuyor.

• myfranco kullanıcısına yanıt
    Ukala kelimesi size göre normal bir kelime olabilir ama ben arkadaşınız değilim.

Neyi ortaya koyuyor anlayamadım, konuyu saptıran sizsiniz. Cüzdanı bilirsen cüzdanı takip edebilirsin, herkesin cüzdanının açıkça ulaşılabildiği bir yer mi var? Bir konuyu anlatmaya çalışıyorum ama ısrarla aksini iddia edip savunuyorsunuz.
  • quote:

Ukala kelimesi size göre normal bir kelime olabilir ama ben arkadaşınız değilim.

Neyi ortaya koyuyor anlayamadım, konuyu saptıran sizsiniz. Cüzdanı bilirsen cüzdanı takip edebilirsin, herkesin cüzdanının açıkça ulaşılabildiği bir yer mi var? Bir konuyu anlatmaya çalışıyorum ama ısrarla aksini iddia edip savunuyorsunuz.

Mesela şu anda devlet büyüklerinde birinin yurtdışı hesaplarından birini biliyor musunuz? Sadece tek bir kişinin yurtdışı hesaplarından birini söyleyin. Mesela tutuklu yargılanan kara para aklayan Zarraf'ın hesabını biliyor musunuz?

Yüklü BTC girenlerin hesaplarını çok güzel takip ediyorlar. Bir yerde kendilerini ele veriyorlar. FBI bile BTC ile yapılan para aklamaları çok rahat takip ediyoruz dedi. Bankalarda yapılan aklamalarda iş çok daha zor.

Bir de defalarca anlatmama rağmen, ''BTC ile kara para aklanıyor ya'' tarzı, ilkokul bilgi seviyesinindeki argümanın gülünç olduğu. Bu da bir para ve bununla da kara para aklanır tabi. Sahnede muazzam bir sihir gösterisine ''kesin ip va'' diyen zeka ile farkı yok bunun. Dijitalleşme ile her şey kolaylaştı. E dolandırıcılık da kolaylaşıyor. Doğal bir durumu, çok biliyormuş havalarında, kötü göstermenin bir değeri yok.

Ukala sıfatı kötü bir sıfat değildir. Küfür de değildir. Bundan sonra çok bilmiş diyeyim tavrınız devam ederse.

Banka hesapları mahkeme kararlarıyla ulaşılabilir, durumda onun dışında tabi ki herkese açıklanacak hali yok.

Kendilerini ele veriyorlar, yakalanıyorlar vs. demeniz de ironik, çünkü gizli ve normal şartlarda ulaşılamıyor olduğunu reddediyorsunuz. Yüklü girenleri takip ediyorlar sözünüzün de bir dayanağı yok.

Ayrıca bitcoin bir para değildir, varlıktır, parayla satın alınır, piyasa değeri vardır.

Bitcoinin hangi iyi yanlarını övebilirsiniz bana, merak ediyorum, dinlemek isterim.
  • quote:

Banka hesapları mahkeme kararlarıyla ulaşılabilir, durumda onun dışında tabi ki herkese açıklanacak hali yok.

Kendilerini ele veriyorlar, yakalanıyorlar vs. demeniz de ironik, çünkü gizli ve normal şartlarda ulaşılamıyor olduğunu reddediyorsunuz. Yüklü girenleri takip ediyorlar sözünüzün de bir dayanağı yok.

Ayrıca bitcoin bir para değildir, varlıktır, parayla satın alınır, piyasa değeri vardır.

Bitcoinin hangi iyi yanlarını övebilirsiniz bana, merak ediyorum, dinlemek isterim.

Banka hesaplarına mahkeme kararı ile ulaşılır ama BTC cüzdanları herkese açıktır. Halen bunu anlatmak zorunda olmam beni sıkıyor.

Gizli dediğimiz şey privacy coinlerdir. Monero gibi, ZEC gibi. Bunlarda gizlilik vardır. BTC açık bir şekilde public ledgerdır. Halka açıktır.

Kimisi için currencydir, kimisi için de store of value, kısaca SOV. Şu anda milyarlarca dolar alanlar SOV olduğu için alıyorlar. Evet daha çok SOV oldu diyebiliriz. Bu da güvenli bölgeye evrildiğini gösterir.

Benim amacım iyi yanlarını övüp, insanlara BTC almaları için teşvik etmek değil. Bilinen yanlış argümanların ne kadar saçma olduğunu göstermek.

Millete kuyruk yakıştıracağına kendi kuyruğuna bak sen, sana ne milletin yazdığından kendi görüşünü yaz yeter, herkese laf yetiştiren mahalle kadınları gibisin, git koinini al oyna bize ne.

Bem de yanlış bilinenlere açıklık getirmeye çalışıyorum. Benim ne kadar Bitcoinim olduğunu, ne kadar işlem yaptığımı bilemezsiniz, bu halka açık değildir. Ancak benim cüzdanımın bilgilerine sahipseniz bilebilirsiniz, o bilgiyi de ben vermezsem kimse yine bilemez, anlatmaya çalıştığım konu bu ulaşılamazlıkla ilgili.
  • quote:

Bem de yanlış bilinenlere açıklık getirmeye çalışıyorum. Benim ne kadar Bitcoinim olduğunu, ne kadar işlem yaptığımı bilemezsiniz, bu halka açık değildir. Ancak benim cüzdanımın bilgilerine sahipseniz bilebilirsiniz, o bilgiyi de ben vermezsem kimse yine bilemez, anlatmaya çalıştığım konu bu ulaşılamazlıkla ilgili.

Ben bir iban adresi vereyim, para yollayan kişi hesabımda ne kadar para olduğunu göremez. Ben şimdi BTC adresimi vereyim. Orada ne kadar para olduğu, ilk baştan itibaren bütün giriş çıkışlarla beraber bellidir. Public ledgerdır. Hani ne istiyorsunuz anlamadım. BTC cüzdanı yanında isim soyad, adres ve telefon numaraları mı yazacak? Yatak odamıza da webcam koyalım, hiç mahremiyet kalmasın. İyice komik olmaya başladı durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Millete kuyruk yakıştıracağına kendi kuyruğuna bak sen, sana ne milletin yazdığından kendi görüşünü yaz yeter, herkese laf yetiştiren mahalle kadınları gibisin, git koinini al oyna bize ne.

Senin cebinde 1 lira yokken burada BTC ile ilgili istediğini yazacaksın. Ben bilmeme rağmen yazmayacağım ve gidip coinlerimle oynayacağım. Neyse dışarıdan 2 gerizekalı tartışıyor gibi gözükmesini istemiyorum. Blokladım artık.

Neden anlamak istemiyorsunuz hocam diyorum ki siz vermezseniz adli kurumlar bunu bilemez, fbi vs. ip takipleriyle falan yapıyorlar bu tespitleri anca, o da amatörler yakalanıyor. Banka hesap bilgileriniz gayet ulaşılabilir, bir mahkeme kararına bakar, bu anlatmak istediğim, yıksa ben ne yapayım sizin bilgilerinizi.
  • quote:

Neden anlamak istemiyorsunuz hocam diyorum ki siz vermezseniz adli kurumlar bunu bilemez, fbi vs. ip takipleriyle falan yapıyorlar bu tespitleri anca, o da amatörler yakalanıyor. Banka hesap bilgileriniz gayet ulaşılabilir, bir mahkeme kararına bakar, bu anlatmak istediğim, yıksa ben ne yapayım sizin bilgilerinizi.

İyi de bu BTC'yi ''kara para aklama aracı'' mı yapar? Anlaşamadığımız nokta burası. 50 tane özelliği ve güzelliği olan bir kadın için ''yanağında ben var bunun'' demek ne kadar mantıklıdır? Zaten BTC devletlerin denetimine ve orantısız güçlerine karşı çıkmış bir para. Mesela bizim devlet benim hesaplarımı incelemek isterse, benim bütün kayıtlarım var. Hesabıma 1000 BTC gelmiş olsa, bu nereden geldi diye sorabilir. Amerika, İsviçre, Panama vs.. gibi ülkelerde kara para açık açık bankalar üzerinden aklanıyor. Uyuşturucu baronlarının milyar dolarları bankalarda. Kimse de el koyamıyor.

İşin özü şu; Bitcoin kara para aklama aracıdır çok saçma ve çocukça bir argüman. Aynı şeyi dolar, altın ve pırlanta için diyebiliriz. Sadece buraya indirgemek, 4x² için 1 demeye benziyor.

BTC ile kara para da aklanıyor derseniz, evet derim ama sadece ''BTC kara para aklama aracı'' derseniz, o zaman o argümana karşı çıkarım.

Ben zamanında bilardo oynardım. 46 yaşındayım, 15 yaşından beri oynarım. Serseriler bilardo oynar mantığı hakimdi. Ne zaman Semih Saygıner gibi bir usta çıktı ve zeka oyunu olduğunu gösterdi, o zaman ''aaa serseri oyunu değilmiş'' dediler. Bilmem argümanınızı anlatabiliyor muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myfranco -- 24 Şubat 2021; 17:57:24 >

• SaB0 kullanıcısına yanıt

bitcoin bitecek bir şey değil ne sanıyorsunuz anca modası geçer ama - değere asla düşürtmezler...

• Bu karapara konusuna cok takilip birbirinizi gereksiz kirmayin gecen birkac senede beyaz paranin bile kayit disi yerdegistirme ihtiyaci cok artti parabaronlarinin her zaman parayi hareket ettirme ihtiyaci olur buyuk miktarda paralarida kayitli eft ler uzerinden uluslararasi tasiyamazsiniz dwvlwtler mudahale eder hesap sorar

Sadece kara para aklam değil ki siz özellikle oraya takıldınız, tüm yasadışı işler için kullanımı çok cazip şu anda. Ben bu konuya parmak basmaya çalıştım. Ayrıca bitcoinin güzelliklerinden de sürekli bahsediyorsunuz, rica ediyorum örneklendirin lütfen.

• quote:

Sadece kara para aklam değil ki siz özellikle oraya takıldınız, tüm yasadışı işler için kullanımı çok cazip şu anda. Ben bu konuya parmak basmaya çalıştım. Ayrıca bitcoinin güzelliklerinden de sürekli bahsediyorsunuz, rica ediyorum örneklendirin lütfen.

Cazip olabilir tabiki.

80lerden beri uğraşılan Bizans Generali sorunu ve double-spending'i önlemesi. Muhteşem şifreleme yöntemi ve kırılamaz yapısı. Halving. 4 başlık verdim:

-Bizans Generali sorunu

-Double-spending

-Halving

-Kriptografisi

Bunları inceleyin görün. Kendi araştırmanızı yapın. O kadar kolayki.

Bunlara bir göz atınca kullandığımız normal paraya göre bir güzellik göremedim. Ya ben yanlış bakıyorum, ya abartı var işin içinde .
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.