Şimdi Ara

Tesla'nın 1 aylık Bitcoin kârı, 1 yıllık otomobil satışlarını solladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
8.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sniper23

Yorumların bazıları mantıklı ama şu kara para aklama diyenlere kahkaha atıyorum.

Rıza Zarraf gibi elemanlar DOLARlar ile milyarlık kara para aklarken millet BTC'ye takılıyordu o zamanda bile.

Kafataslarının içinde beyin olmayan onlar. Bitcoin en fazla birkaç yıldır illegal işlerde kullanılıyor. Dolar ise yüzlerce yıldır. 3-5 tane gerizekalı ve yalama ekonomistin sözlerini tekrar ediyor bunlar. Aynı malum kişi ve onun şakşakçıları gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Bugün amerikan merkez bankası coin piyasasına el atacaklarının sinyalini yavaştan verdi. Ne diyor , kara para aklanılan, spekülatif ve verimsiz :)

Amerikan merkez bankası önce kendi krizini çözsün. Halen kara para diyorsun bir de. Rıza Zarraf BTC ile akladı paraları değil mi? Sen boşver bunları. Elinde BTC yoksa uğraşma. Git BIST'de takıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaB0

Elon bir gece ansızın o parayı oradan çekecek. O günden bir gün önce parasını çekenler yırtacak. Diğerleri fena patlayacak..

Konuştu 40 yıllık borsacı. Muhtemelen 20 yıllık borsacı çıkacaksın. Üzerine bir de belgen falan olacak.

• quote:

BTC ile rızanın ne alakası var :D kara para aklanıyor tabi sen ne zannettin ?

Süper zeka şirinler arkadaşım. Kara para her yerde aklanıyor. Dolarla aklanıyor, pırlanta ile, altın ile. Adı para olan ve karşılığı olan her şey kara para aklamada kullanılır ama sen kafanı kullansan, bu dediklerimden bir şey çıkarırsın. Onu çıkartacak kafa yok sende. Düşünmeden konuştuğundan oluyor bu.

Bir tüyo vereyim, bir değer kara para aklanmak için kullanılıyorsa, değerlidir. Daha öncelerde dediğim gibi, sende vizyon yok.

• myfranco kullanıcısına yanıt
    Hayır dostum sadece tedirgin olduğum şeyi belirttim.
    Belgem falan yok, borsadanda pek anlamam. Bendeki şans genelde bir şeyi aldığımda onun değeri düşüyor, sattığımda yükselişe geçiyor.
    Satmayıp sabırla beklediğimde dahi anca aldığım fiyata satabiliyorum..
  • quote:

Paralel evrende olmana gerek yok, azcık ekonomik bilgisi olan kripto para piyasasında money laundring yapıldıgığını, sisteme nasıl para sokuldugunu bilir. En cok bitcoin alan ülkelere bak bi, gelişmemiş, fakir ülkeler. Abd vatandaşı neden bizim kadar btc ye önem vermiyor ? Çünkü onlarda borsa kültürü var, en cahili bile gider borsada, temeli olan yatırım yapar. Fakat bizim gibi fakir ve 2 günde zengin olma hayali ile tutuşanlar, süper toto iddaa oynar gibi btc alıyor. Sizin aldıgınız btcler devede kulak, arkada malı toplayıp yukarı süren para baronları var. Ve eğer o baronlar 2017 deki gibi yeter kar alıp cıkıyoruz dediklerinde bak nasıl herkes çil yavrusu gibi dağılıyor.

Anlattığının kara para ile alakası yok. Bak sana daha önce çok bilgilisin!!! demiştim ve bana kızmıştın. Ne kadar bilgili!!! olduğunu halen gösteriyorsun. Sus biraz da adam sansınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaB0

Hayır dostum sadece tedirgin olduğum şeyi belirttim.
    Belgem falan yok, borsadanda pek anlamam. Bendeki şans genelde bir şeyi aldığımda onun değeri düşüyor, sattığımda yükselişe geçiyor.
    Satmayıp sabırla beklediğimde dahi anca aldığım fiyata satabiliyorum..

Oh be. Hiç bilgisi olmayan ilkokul terk 40 yıllık borsacılar var bu forumda. Senin dürüst olmana sevindim arkadaşım. Sana bir tavsiye vereyim. Asla bütün paranı yatırma bir seferde. Parçalı gir. Grafiğe bak, çok mu yukarılarda? alma o hisseyi. Dip yaptığında satma. Genelde biraz yatay gitmiş hisseleri al.

Teşekkürler dostum, dikkate alacağım...
  • quote:

https://www.researchgate.net/publication/323630331_Bitcoin_money_laundering_mixed_results_An_explorative_study_on_money_laundering_of_cybercrime_proceeds_using_bitcoin , şu makaleyi okuyabilirsin, kara para aklama ile ilgili

Makale paylaşma bana. Kendi fikrini söyle de gömeyim seni bir güzel. Makale paylaşıp durma. Ben de sana 100 tane makale paylaşırım, makale manyağı olursun. Dediğim gibi, kendi fikrinle gel, copy paste ile gelme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Tesla o parayı coin'e uzun vadeli gömdü.

Şimdi hepsini elinden çıkarmaya çalışsa bitcoin takla ata ata iner.

Normalde bu kadar büyük oyuncuya balina denir, coin'leri bir anda satıp kar realizasyonu yapamazsın.

Kademe kademe elinden çıkaracaksın artttıkça biraz biraz satıp düştükçe kademe kademe alacaksın.

Sen satmak istedikçe bir satım duvarı oluşur ve fiyat düştükçe düşer. Tepeden aldığın için paran eridikçe erir.

Tesla bu coin'i artık bir dahaki ath yarışında satabilecektir. Olmadı en kötü şu anki rallide fiyat 100k'lara giderse.

Benim borsa tecrübeme göre olay bu, daha fazlasını bilen bir arkadaş varsa aydınlatsın bizi.

Doğrusun arkadaşım. BTC rezerv para olma yoluna gidiyor. Önümüzdeki birkaç yıl DXY'in durumu ortada. Dolara karşı değerini korumaya çalışıyorlar ellerindeki paranın.

• quote:

Orijinalden alıntı: wtersad

hep kolpa haberler ortada olmayan birşeyi alıp satıyorlar. Çinli huawei nin quantum pc yi yaptıktan sonra ilk yapacağı iş dijital para piyasasını çökertmek olacak. buraya yazıyorum yıllar sona adam demişti dersiniz.

Quantum pc ile çökertemezsin. Quantum resistant cüzdanlar var. Ortada çökerteceği cüzdan kalmaz. Ayrıca o dediğini yaparlarsa, kanunen suç işlemiş olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CMteria

Elan musk bile biseyi bir yere kadar yukseltir hatta yukseltecegi zaman birilerinede tuyo veriyordur lanse etmeden cevresindeki herkes sebepleniyordur ama basiyor basiyor bekliyor dis desteklerle bir yere kadar yukseliyor dahasi cikmiycak sal diyolar en tepede satmaya basliyorlar tabiki kaca kadar dustugunde geri alacaklarinida biliyorlar 1000 bitcoin satarak elde ettikleri parayla dusurup 1100 bitcoin aliyorlar bu sefer elde ettikleri kar carpan olarak da yukseliyor bu sistem yurudugu surece basar ceker devam eder onemli olan aradaki inis cikislarda dogru zamanlama ve kanaatli makul hedeflerle aradan parca kapmak

Piyasada bir tek Elon yok. Söylediklerin kısmen doğru ama bu dediğini birkaç bin BTC ile yapamazlar. Küçük çaplı balinalar yaparlar ve yapıyorlar ki bunda anormal bir durum yok.

O kadarını bilemem doğrusu.

Yazdığım şeye bir ekleme yapayım, Tesla o parayı elden çıkarsa btc komple inmez, market hacmine bakınca bunu başaramaz zaten

fakat aşağı doğru üzücü sert bir ivme verebilir. Bu shorting, yani açığa satış oynayanların long'ların cesaretini kırmasıyla güzelce yönü değiştirebilir.

Tabi teknik analiz ile insan her şeyi bilecek diye bir şey yok.

ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Süper zeka şirinler arkadaşım. Kara para her yerde aklanıyor. Dolarla aklanıyor, pırlanta ile, altın ile. Adı para olan ve karşılığı olan her şey kara para aklamada kullanılır ama sen kafanı kullansan, bu dediklerimden bir şey çıkarırsın. Onu çıkartacak kafa yok sende. Düşünmeden konuştuğundan oluyor bu.

Bir tüyo vereyim, bir değer kara para aklanmak için kullanılıyorsa, değerlidir. Daha öncelerde dediğim gibi, sende vizyon yok.

Alıntıları Göster

bak hergün durmadan gelip böyle hakaret etmeye devam edersen şikayet edip hesabını kapattıracagım. yetti artık haddini bil !

• quote:

bak hergün durmadan gelip böyle hakaret etmeye devam edersen şikayet edip hesabını kapattıracagım. yetti artık haddini bil !

Alıntıları Göster

Hesabı kapattıramazsın. Hep işkembeden sallıyorsun bak. İşkembeden sallama, doğru dürüst kendi fikirlerini göster, ona göre konuşalım ancak sen hep yukarıdan yukarıdan bir şeyler biliyormuş gibi konuşuyorsun. Bilmediğini de yüzüne vurdukça agresifleşiyorsun. ''kara cahil'' yazdın mesela sen bana, ben gidip şikayet ederim demedim.

Dediğim gibi, bilmediğin konularda yorum yapma. Milletin makalelerini paylaşıp ''aha bak'' moduna girersen, olacaklar bu. Her gördüğüm yerde tependeyim senin.

Git et şikayet, bütün ssleri alıp seni şikayet ediyorum. hodri meydan birader. yetti senin şu her yoruma atlaman. seninle muhattap olan yok

• quote:

Git et şikayet, bütün ssleri alıp seni şikayet ediyorum. hodri meydan birader. yetti senin şu her yoruma atlaman. seninle muhattap olan yok

Benim seninle bir derdim yok. Boş fikirlerle derdim var. Bu arada SS almana gerek yok. Direk sana yazdıklarımın yanında şikayet et butonu var. Oraya bas, şikayet ettiğim küfürü belirt. Şikayet etmek çok kolay. Ha belki birkaç gün ceza alırım ama dönüşüm çok acımasız olur. Hayata küsersin. Ne zaman mantıklı kendi fikirlerini yazarsın, o zaman güzel güzel yazışırız. Tepeden bakmaya devam etmemen senin yararına.

Sana bir şey söyleyeyim, son aldığım ceza 40 dün toplamda. Asla ne sosyal medyada ne de gerçek hayatta kimse susturamadı beni. Dönüşüm daha sert oluyor.

tehdit mi ediyorsun bir de ?

• çağımızın tokatçısı Elon, tesla satışı yaparken bitcoin kabul etmiyor, karşılığı olmayan bir şey iyi para döndürdüler ama helal olsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.