Şimdi Ara

Tesla modelleri resmi olarak Türkiye'ye geliyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
12.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son zamlardan sonra amorti süresi düştü diyorsunuz da, son kur artışından sonra panel ve akü fiyatları ne oldu?  

Bir de "elektrikli araç kullanıyorsanız ve tüketimi fazla ise bu süre daha da düşer" cümlesi var ki akıllara zarar.

Amortide zaten sisteme verdiğiniz toplam para ile sistemden aldığınız güç kıyaslanıyor.

Elektrikli aracınız olduğunda solar sisteminizden bir kat daha fazla mı güç elde ediyorsunuz?

Bir koyundan iki post çıkartmışsınız.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Padişahım çok yaşa akçeler nereye gidecek

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt

Kadeşim bu iddia mantığa aykırı.

Tesla durur haldeyken içindeki donanımların tüketimi bile 200 watt vardır. 200 watt ile o ağır aracı yerinden kıpırdatamazsın.

Dümdüz yolda gidiyorken mevcut hızını korumaya dahi 200 watt yetmez.

1993 Yılından beri elektronik sektöründeyim.

Ürünlerin katalog bilgileri ile gerçek değerleri arasında uçurum olduğuna çok şahit oldum.

Bana kaynak diye sunduğun şeye bakmaya zahmet bile etmem.

Pazarlama stratejilerine bu kadar körü körüne inanma.

O yazan değerler senin gibi kişilere araba satmak için.  

• Windows95 kullanıcısına yanıt

sorun değil. elektrikli veya elektriksiz araç almak gibi bir durumumuz olmadığından her türlü yakıt maliyeti bize uyar. 

• Bu dolar kuruyla heyecanlanmam için Nikola Tesla gelmeli Türkiye'ye.

• Ayrıca insanların tüketim konusunda hesaba katmadığı önemli bir şey var.
    Isıtma ve soğutma.
    Aacınızda yılın kaç günü doğal havayı içeri alan havalandırma ile seyahat ediyorsunuz?
    Kaç gün kaloriferle seyahat ediyorsunuz?
    Ve kaç gün klimayla seyahat ediyorsunuz?
    Tüketim değeri (daha doğrusu menzil) hesaplanırken ısıtma ve soğutma hesaba katılmış mı?
    Isı fosil yakıtlı motorların doğal bir çıktısıyken, elektrikli araçlarda siz ısınmak için de elektrik harcayacaksınız.
    Elektrikli ısınmayı bataryadan beslemenin ne demek olduğundan forumda kaç kişinin haberi var?

Daha önce hibrit araçların frenden enerjiyi geri kazanımını abartan bir üyeye de aynısını söyledim, şimdi de aynısını söylüyorum. Katalog verileri ile gerçek hayat arasında UÇURUM vardır.

Dikkat edin de sizin paralar uçuruma düşmesin.

• Bu ülkede sevinecek bir şey bıraktılar mı?

• daha kendi ihtiyaçlarımıza doğru düzgün elektrik kullandıramıyoruz arabaya kullanacaz :D

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Evet son zamnlardan sonra ihtiyacınız kadar güneş paneli yatırımları daha çok uyguna geldi. Benim size söylediğim tarife 10kW altı bireysel ev kullanıcıları için olan tarife, ticari olan tarife değil. Eğer fazla üretip ticarete girip elektrik satacaksanız buradaki kar oranı düştü. Önemli olan evinizin ihtiyacı kadarını üretip ve tüketmek.

Şebekeye elektrik satmanın birkaç farklı yöntemi var Mahsuplaşma bunlardan sadece bir tanesi. Mahsuplaşma yöntemi ile satma şu anda (26 Ocak 2021 tarihiyle) en uygun yöntem. Saatlik değişken elektrik fiyatlarını ile ticaret yapmıyorsunuz. Ay sonunda net tüketimden hesaplaşıyorsunuz.

Örneğin, Evinizde 670kWh elektrik ürettiniz ve 720kWh tüketim yaptınız. Aradaki sadece 50kWh'in elektrik bedelini ödüyorsunuz. Bu fark 150kWh altında kaldığında sürece avantajlı durumdasınız.

Üstteki arkadaşın yazmış olduğu yazı bana pek mantıklı gelmedi. Akü yatırımı güneş panelinden daha pahalı bir yatırım. Dağ başında şebekeden bağımsız bir eviniz, kulübeniz yoksa bu işe girişmek pek akıllıca değil. Mahsuplaşma aslında evinize alacağınız akünün yapacağı işi yapıyor üstelik bunun için bir binlerce dolar yatırım yapmıyorsunuz. :)

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Saygılarımla.

• alemburda34 kullanıcısına yanıt

gevşek gevşek korku iklimini yaygınlaştırmaya çalışma

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.