Şimdi Ara

Tesla fabrikasının drone ile görüntülenmesi yüzlerce Model 3'ü ortaya çıkardı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Belediyelerin ilgisizliği filan yok yazımda. Nerden çıkardınız anlamadım. REnault sadece şarj istasyonu kanunu istiyordu. Hala çıkmadı.

Bu aletler ucuzlarsa daha çok zehirleniriz. Çünkü kömür yakıp elektrik üretiyoruz, 100kw elektrik için kaç ton kömür gerekiyor onu da siz araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufo -- 24 Aralık 2017; 20:30:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufo

Belediyelerin ilgisizliği filan yok yazımda. Nerden çıkardınız anlamadım. REnault sadece şarj istasyonu kanunu istiyordu. Hala çıkmadı.

Bu aletler ucuzlarsa daha çok zehirleniriz. Çünkü kömür yakıp elektrik üretiyoruz, 100kw elektrik için kaç ton kömür gerekiyor onu da siz araştırın.

Zehirlenmezsiniz. Yenilenebilir enerji kullanım oranı dünya çapında gün geçtikçe artıyor. Şu gerçeği de unutmayınız; fosil yakıtlı araçlar %30 civarında verimde çalışırken ve egzoz gazları kontrol altına alınamazken (özellikle ani hızlanmalarda, soğuk motor başlangıçlarında, dizelgate skandalını da düşünün), doğal gaz santralleri %62 verimlere kadar ulaşabilir ve zararlı gazlar filtrelenir.

Hadi bunları geçelim; dünya neden fosil yakıtlı araçlardan kurtulup elektrikli araçlara geçmek istiyor? Topyekun zehirlenmek için mi!

Bu konu detaylıca yazıldı çizildi bu forumda. Araştırınca bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Orası kesin. Örneğin İngiltere'de 2016 yılına kadar şarj istasyonları ücretsizdi. Baktılar olmuyor ücretli yaptılar.

Şimdi bizde %3, %7 ve %15 ÖTV alınıyor elektrikli otomobillerden, MTV alınmıyor. Ne zaman ki elektrikli otomobil satış oranı toplam satılan otomobil sayısında hatırı sayılır bir noktaya çıkar, o zaman devlet %60 ÖTV'yi çakar geçer. Bunu diğer ülkeler de yapar elbette ama asıl mesele vatandaşın alım gücüdür. Yani; ben 60 adet asgari ücretle bir otomobil alabiliyorsam, ecnebi oğlu 15 adet asgari maaşıyla aynı otomobili alıyorsa sıkıntı buradadır, vergide değil.

Peki, Türkiye aynı kalitede bir otomobili üretip 15 asgari maaş ile vatandaşına sunabilir mi!? Biraz zor gibi görünüyor. :)

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    İşin mucidi ve kullanıcısı olan ülkeler nükleer'le üretiyorlar elektriklerini (Bkz ABD ve AB) Bu tür ülkeler için sorun yok. Yani elektriğini nükleer ile kendisi üretenlere hava hoş. İstediğin gibi altyapı kur, büyüt.

Kömürle olacak iş değil.

O dediğiniz filtre çalışan bişey olsaydı Elbistan'a takarlardı doğa yokolmamış olurdu (Avrupa'dakiler işe yarıyor lafım yok) Bizde kullanılmaz, kullanılmayacak çünkü 1985'ten beri hiçbir hükümet o filtreleri taktıramadı.DEvlet kendi işlettiği santale bie takmıyor. Hayal aleminde yaşamayın.

Bizde millet yazın klimalara kışın ufolara yüklenince altyapı çöküyor. Bu sistemde elektrikli araba mı kullanacaksınız? 1 tesla ortalama bir ailenin 2 aylık elektriğini 50 dk'da çekiyor. Hangi altyapıyla gümbür gümbür geliyor? Gülerler.

Yani her gelişmiş ülke hangi yakıtı kolay üretebiliyor otomotiv işini oraya yönlendiriyor. Öte yandan sizin ceryanlı arabaların pil/aküleri komple zehir. Dizele rahmet okutur. Nerede imha edeceksiniz tonlarca pili?

Herkes elektrik diyor ama fuelcell'e bağlanacak olan olay >>> http://www.telegraph.co.uk/cars/news/honda-general-motors-set-new-fuel-cell-manufacturing-plant/

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

El oğlu yaparız dedi mi yapıyor. Haftada 10.000 adet üreteceğiz dedilerse üretirler.

Bursa TOFAŞ'ta da haftada 9000 adet binek ve ticari araç üretiliyor.

Koç anca işçi sömürsün.

Sömürüyle zengin olmuş bir şirket.

Övmeyiniz.

Dünya üzerinde işçiye,çalışana önem veren kaç şirket var?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Şaka bir yana, fabrika çölün ortasında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakında Türkiye elektrikli arabalar yaygınlaşırsa (1-2 seneye kadar banko düzenleme gelir) arabalardan dünyanın vergisini alır .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

El oğlu yaparız dedi mi yapıyor. Haftada 10.000 adet üreteceğiz dedilerse üretirler.

Bursa TOFAŞ'ta da haftada 9000 adet binek ve ticari araç üretiliyor.

Koç anca işçi sömürsün.

Sömürüyle zengin olmuş bir şirket.

Övmeyiniz.

Dünya üzerinde işçiye,çalışana önem veren kaç şirket var?

Saymadım ki bileyim?

Önemli olan hakkı olan parayı alması ve gelir adaletsizliğinin olmaması.

Koç'un Sabancı'nın nasıl zengin olduğu ortada.

%1 diye bir gerçek var bu ülkede.

Zengin yerine fakirden daha çok vergi alan vergi düzenimiz var mesela.

Mühendis oldum, üniversite okudum en çok para benim / en iyi yaşam koşulları bende olmalı mentalitesiyle sadece daima stres içinde olursunuz.

Diyeceklerimi dedim.

Önemli olan haklı olan hakkını alması.

Tatile işçi mi gidiyor, Doktor mu gidiyor?

Bu kadar basit.

Almanya'da işçi de gidiyor tatile. Bak sen şu işe.

Lütfen bana daha cevap verme.

Sence bu KOÇ'un mu yoksa işçiye insanca yaşam standartlarını bahşetmeyen devletin ve güdümünde olan sendiklarının mı suçu?

Türkiye'de düzen böyle ise KOÇ saf mı ki çalışana Almanya'ya denk ücret,6 saat çalışma,ekstra sosyal haklar,izinler versin?

Hayır yani sömürü düzenini oluşturan ve kollayanları savunmuyorum ancak konuyla alakasız olarak birden olayı işçi demagojisine getirmeniz saçma.Kimse ülke insanının bu hayat şartlarında olmasını istemez.Hükümet dışında.

Sanki suçlu benmişim gibi bana yükleniyorsunuz.Salça olacak başka birini bulun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Sen Mikail misin kardeş çölde dolu yağmayacağının garanti belgesi mi var elinde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Bilim diye de birşey var ama.

https://www.ntv.com.tr/amp/galeri/dunya/suudi-arabistanda-cole-aniden-kar-yagdi,Rs0PfBZI-k-IlPbJdUdN5A

Buyur açıkla kardeş bilimsel açıklamasını dinlemek istiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

https://www.ntv.com.tr/amp/galeri/dunya/suudi-arabistanda-cole-aniden-kar-yagdi,Rs0PfBZI-k-IlPbJdUdN5A

Araştır. Hayatında farklı birşey yap.

Peki.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Araştır. Hayatında farklı birşey yap.

Peki

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.