Şimdi Ara

Tesla'dan üçüncü havalimanı için enerji depolama tesisi teklifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'dan üçüncü havalimanı için enerji depolama tesisi teklifi

Cumhurbaşkanlığı daveti ile Türkiye’ye gelen, Türksat 5A ve 5B uydularının SpaceX tarafından uzaya taşınması konusunun vesile olduğu Elon Musk’ın Türkiye ziyaretine dair önemli ayrıntılar bilinmezliğini korurken, özel görüşmede bahsi geçen hususlara bir takım bilgiler hükumet sözcüleri tarafından zaten paylaşılmıştı.

Akşam Gazetesi’nin paylaştığı bir haber ise Elon Musk’ın Türkiye’deki ilk önemli icraatının enerji alanında olabileceğine dair bir ışık yaktı. İddialara göre Tesla, geçtiğimiz yıl üçüncü havalimanına bir enerji depolama tesisi kurma teklifi sundu.

Tesla'dan üçüncü havalimanı için enerji depolama tesisi teklifi

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan ve 150 milyon yolcu kapasiteli İstanbul’un Yeni Havalimanı içinde Tesla’nın Powerwall’ları için bir öneri sunulmuş. Tesla’nın İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Diarmuid O’Connell tarafından iletilen teklife dair detaylar ise bilinmezliğini koruyor.

Bu konuda çeşitli şirketlerden teklif alan havalimanı işletmesi icra kurulu, öncelikle bu işin yerel üreticilerin desteği ile çözülmesi yönünde bir tavır takınmış durumda. İkinci planda ise Alman bir şirket (EAS) ile Tesla’nın ismi gündemde. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili de önemli gelişmeler olacaktır diye düşünüyoruz ancak şu sıralar enerji depolama konusunda dünyanın ilgisini çekmek isteyen Tesla’nın böylesi bir adım ile önemli bir projede yer almak için bazı fedakarlıklar yapmak istemesi de muhtemeldir diye düşünüyoruz.

• Bunu da kötüleyenler çıkmaz heralde

• Bos isler. Teknoloji su an cok pahali parani geri kazanmak icin 100 yil bekliyecen. Birsuru bakim masrafi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urkal

Bos isler. Teknoloji su an cok pahali parani geri kazanmak icin 100 yil bekliyecen. Birsuru bakim masrafi.

Teknolojiye yatırım yapılmasında neye yapılsın?

Ayda yılda bir adam akıllı birşey yapıyolar zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gıgafactory için aralarında konuştular mı benim asıl merak ettiğim şey o Konya ya bir gıgafactory kurulsa dehşet olur hem insanımız için iş imkanı hemde elektrikli araçlar konusunda bilgi birikimi.

• quote:

Bos isler. Teknoloji su an cok pahali parani geri kazanmak icin 100 yil bekliyecen. Birsuru bakim masrafi.

Maybach-Mercedes almaya devam o zaman?
  • quote:

Boş yorum. Anlatmak su an cok zahmetli anlamasi icin 100 yil bekliycen. Birsuru kelime sarfiyati.
  • Ben teslanin araba disindaki urunlerinin de Turkiyede aon kullaniciya acilmasini istiyorum. Mesela ev elektriginde kayda deger tasarruf saglayan urunleri var ama goren duyan yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam nereden vuracağını biliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yabancının direkt olarak kurup gitmesini istemiyorum ülkemiz her alanda yerlileşme amacında olmalıdır. Yabancı eğer bizim ülkemizde üretim yapıyor. Ülkemizden döviz çıkmıyorsa eyvallah fakat amerikada üretip biz parasını verip kullanıp her bakım gerektirdiğinde yine bakımı onlara yaptırıp yine döviz üzerinden borçlanacaksak istemiyorum. Ülkemizin parasını çarçur etmesine göz yummamalı ülkemizin bilim ve teknolojide ilerlemesi hedeflemeliyiz. Bu yüzden her nasıl olursa(kaliteli yada kalitesiz) yerli bir firmaya yaptırmalıyız. Biz her teknolojiyi dışarıdan aldıkça ülkemizin insanını köleleştiriyoruz. Sanal amerikan doları için.

• dugers kullanıcısına yanıt
    "öncelikle bu işin yerel üreticilerin desteği ile çözülmesi yönünde bir tavır takınmış durumda. "
  • güneş enerjisini depolayıp gece havalimanının sadece ısıtma soğutma işini halletse bile kar etmiş oluruz.

• Elon Mask Ata'mızı değil anamızı sormaya gelmiş!

• Barış Özcan, Elon Musk Bölümü kesin izlenmeli.
    https://www.youtube.com/watch?v=hQXLrPlcbeo&t=

• 150 MİLYON YOLCU mu? Bu kadar insanı ne yapacaksınız yahu?

• Adamlar yatırım yapıcaz demişler. bazıları anlamamış durumu galiba. Ayrıca reklamın iyisi kötüsü olmaz.

• Önce o havaalanının adının Atatürk olduğu açıklansın. Önce Atatürk. Havaalanı 3. falan değil 1. kaldırıldığına göre. Bir nevi taşıma. Taşınan şeyin adını değiştirmeyin. Sonra Atatürk'e yakışır deriz zaten modernliğiyle.

• quote:

Klasik orta dogu ulkesi mantalitesi. Bu ulkeden ve milletden bir cacik olmaz ben bunu anladim yorumlarinizdan. Beyin sifirlanmis.

Allahin okumamis dangalaklari. Kimse Turkiye'de fabrika acmiyor. Teknolojide uretmiyor. Sen parayi basiyorsun elin adamini zengin ediyorsun.

Karsiliginda bos teknoloji aliyorsun. Bu teknolijiden senin herhangi bir karin yok, verdigin parayi geri kazanma ihtimalin yok.

Bunu da burada bir taseron firma acip yandaslari uzerinden verirler kesin. Koprulerden nasil milyonlarca dolar zarar ediliyorsa bundan da ayni sekilde zarar edilirse hic sasirmayin.
  • Kar sağlayacaksa kabul etsinler.

• Geçen yıl yapılan teklif bu yıl mı haber oluyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.