Şimdi Ara

Tesla’dan etkileyici otomatik pilot videosu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
43
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Tesla’dan etkileyici otomatik pilot videosu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1727 Mesaj

Ekim ayında Tesla, Hardware 2 (HW2) donanımı ile otomatik pilotta yeni bir döneme adım atmıştı. 8 kamera ve 1 radardan oluşan yeni sistem, an itibariyle Model S ve Model X araçların yeni versiyonlarında yer almaya başladı bile.

Sizlere burada yer alan yazımızda yeni teknolojide yer alan kameralara ve sistemin bazı özelliklerine dair kapsamlı bir yazı yayınlamıştık. Şimdi de Tesla, ikinci nesil otomatik pilot donanımına sahip araç ile kaydedilmiş ilgi çekici bir video yayınladı.

Videoda sürücü koltuğunda oturan kişi araca hiç müdahale etmiyor. İstenilen noktaya yolcuyu ulaştıran araç dar yollarda başarılı bir şekilde hedefe ulaşıyor. Yolda giderken aracın etrafındaki hareket halindeki araç, park etmiş otomobiller, yol çalışması, yayalar gibi objelere gösterdiği reaksiyonlar ve bu objeleri nasıl tanımladığı da videoda görülebiliyor.

Aşağıda yer alan galeride Tesla Hardware 2 donanımına yakından bakabileceğiniz görseller yer alıyor:

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Tesla Hardware 2 (HW2)
    Tesla Hardware 2 (HW2)
    Tesla Hardware 2 (HW2)
    Tesla Hardware 2 (HW2)
    Tesla Hardware 2 (HW2)
    Tesla Hardware 2 (HW2)
    Tesla Hardware 2 (HW2)

Hızlandırılmış videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

|
    |

• memlekette yol çizgisi yok. tabela desen yoktur olsada önünde ağaç olur yada yönü yanlıştır.hız sınırı sadece geçilmek için sınırdır. yaya yola yanaşınca duruyor bizde millet yolda gidiyor.... daha çok... algoritmaları hindistan ile avrupa trafiği arası bir yere uyarlamadan gitmez bizde.

bu elon munsk denen eleman acaip bir vizyoner. bunu daha da geliştirecektir. diğer üreticiler hala fosil yakıtlı araçlar üretmeye devam etsinler.

Yalnış bir kanı dolaşıyor forumda.Tesla'nın oto pilotu sadece şerit çizgilerini referans alarak çalışmıyor.Hiç çizgi olmayan yerdede gidebilecek şekilde çevreyi radar kamera ve ultrosonik sensörerle tarıyor ve ona göre karar veriyor.

Ayrıca daha yeni bir video yayınlandı.Hızla arkadan gelip çarpacak olan bir Toyota prius'tan aniden (şoför Tarafından) ivmelenerek kaçıyor.

Düzeltme: Ani ivmelenmeyi aracın kendisi değil şoför sağlamış.

• Emekli Front-End
    587 Mesaj
    Benden akıllı yemin ediyorum :)
  • Yüzbaşı
    971 Mesaj
    Bakan Işık: Tesla’dan çok daha iyiyiz :)
  • Yarbay
    3428 Mesaj
    bu elon munsk denen eleman acaip bir vizyoner. bunu daha da geliştirecektir. diğer üreticiler hala fosil yakıtlı araçlar üretmeye devam etsinler.
  • Binbaşı
    1346 Mesaj
    Çoğu insandan iyi sürüyor.
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    Otomatik pilot en fazla kac hiza cikiyor videoda 35 yaziyordu bu km mhp mhp olsa 35 mhp=56kmh yapar acaba yol kurallarina goremi gidiyor
    |
    |
  • Yüzbaşı
    807 Mesaj
    Ben daha cok yollara ve dogaya hayran oldum.
  • Yüzbaşı
    545 Mesaj
    helal olsun adamlara, olay budur.
    |
    |
  • Teğmen
    158 Mesaj
    memlekette yol çizgisi yok. tabela desen yoktur olsada önünde ağaç olur yada yönü yanlıştır.hız sınırı sadece geçilmek için sınırdır. yaya yola yanaşınca duruyor bizde millet yolda gidiyor.... daha çok... algoritmaları hindistan ile avrupa trafiği arası bir yere uyarlamadan gitmez bizde.
  • Kurmay Yarbay
    4900 Mesaj
    Beyler yollara dikkat ettiniz mi :) Çizgiler çok belirgin, nerede duracağınızı gösteren yol çizgilerinde yıpranma yok :) Böyle yollarda Tesla şov yapar doğru...

Fakat getirin bizim ülkeye, yolu kaybeder yolu :) Anayollar ve sürekli kullanılan güzergahlar dışında yol çizgilerinde sıkıntılar mevcut, bu araç fazlaca kurallara uyuyor bizim uymayan sürücüler linç eder bu arabayı :)
    |
    |
  • Teğmen
    144 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkanozg

memlekette yol çizgisi yok. tabela desen yoktur olsada önünde ağaç olur yada yönü yanlıştır.hız sınırı sadece geçilmek için sınırdır. yaya yola yanaşınca duruyor bizde millet yolda gidiyor.... daha çok... algoritmaları hindistan ile avrupa trafiği arası bir yere uyarlamadan gitmez bizde.

Aynen ben de aynı şeyi düşündüm :) Bizde sapıtır araç kesin.
    |
    |
    Böyle izlerken araba bir yerler çarpacakmış gibi hissediyorum . Birileri araba sürerken de oluyor aynısı . Ben sürerken de lan vurur muyum eder miyim diyorum bir türlü ayarlayamıyorum bu yaklaşma olayını .

Çok iyi bir teknoloji ilerde ehliyet almasına gerek kalmayacak insanların .
    |
    |
  • Yüzbaşı
    316 Mesaj
    Bizim ülkede böyle yavaş gitse arabaya arkadan ilk dakikada gömerler, benzer bir konuyu arkadaşlarla konuşmuştuk, bizde bir kere şerit yok ! Yayalar sürekli atlıyor.Yiyorsa sokun istanbun trafiğine o ufacık yerlerden geçmeyi denemeyecek araç arkadan da bizimkiler yürüsene böö diye bağıracak. Heveslenmeyin böyle şeylere gençler..
    |
    |
  • Yarbay
    2654 Mesaj
    2 hafta sonra tesla otomatik pilotu kaza yaptı, otomatik pilottaki tesla aracı yandı diye haberi görürüz.

At fav'a bekle.
    |
    |
    Intel i7 8700K Delid@4.9GHz - NZXT Kraken X52 - MSI Z370 SLI PLUS - Corsair Vengeance RGB PRO 3200Mhz 32GB - MSI GTX 1080 Gaming X Plus - Asus VG248QE - XPG S40G 512GB - Samsung 750 EVO 250GB - Sandisk SSD Plus 480GB - Seagate Barracuda 2TB - Corsair RM850i - NZXT S340 Elite - Razer Blackwidow Ultimate 2013 - SteelSeries Rival 110 - Corsair Void RGB Wireless S.E.
  • Yarbay
    12674 Mesaj
    Arkadaşlara katılıyorum, bu aracı getirin Türkiyeye 1 DK'da pert'e çıkar.. Zincirleme trafik kazası sebebi olur...
    |
    |
  • Binbaşı
    1447 Mesaj
    Ulan İstanbul - Ankara yeni otoyolda bir yer var adamlar eski çizgileri silmeden üzerine yeni şeritler çekmiş hepsi birbirine karışmış. Bu araba oraya gelse kaza yapar büyük ihtimal ama koskocaman Tesla bununda önlemini almıştır diye düşünüyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    314 Mesaj
    Ağlamiyorum gozume tesla kacti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yalnış bir kanı dolaşıyor forumda.Tesla'nın oto pilotu sadece şerit çizgilerini referans alarak çalışmıyor.Hiç çizgi olmayan yerdede gidebilecek şekilde çevreyi radar kamera ve ultrosonik sensörerle tarıyor ve ona göre karar veriyor.

Ayrıca daha yeni bir video yayınlandı.Hızla arkadan gelip çarpacak olan bir Toyota prius'tan aniden (şoför Tarafından) ivmelenerek kaçıyor.

Düzeltme: Ani ivmelenmeyi aracın kendisi değil şoför sağlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKTeknisyen -- 22 Kasım 2016; 17:29:2 >
    İşte para nereye yatırılır güzel bir örnek. Dağa taşa değil argeye bilime. Musk bilmiyormu arazi kapatsın 2 seneye 2 katına satsın. Bak onu yapan var orda Donald Trump. Adam ABD nin Ağaoğlu'su ondan aklı başında hiçkimse istemiyor Trump u.
    Beni sevindiren para sahibi insanların ve siyasilerin böyle şeylere yatırım yapması. Insanlık için büyük adımlar bunlar. Batsa da para, bu yatırımdan öğrendikleri bile insanlığa faydası cok.
    |
    |
  • Binbaşı
    1612 Mesaj
    Beyler bir film vardi. Gelecekte geciyor otomobiller tamamen otopilot olarak uretiliyor. Bizim adamda biseylerden kacarken direksiyonu eline aliyor. Poliste manuel suruse gecip trafigi tehlikeye attigi icin ceza kesiyordu. Adini bulamadim bilen varsa alintilarsa cok sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,536
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.