Şimdi Ara

Tesla bombayı patlattı: Roadster 2 de tanıtıldı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
6.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haberelectro

Her sey hiz degildir!

Mercedes çıkarsa her şey hızdır diyecektin Mercedes bile açıkladı bir tanede elektrikli çıkaracağız bunun gibi demedi mi ? Dedi bakalım o zamanda diyebilecek misin her şey hız değil titreşim yok ses yok spor otomobilede ruhsuz olur diye merak ediyorum. Ayrıca Project öne a laf yok cidden şahane araba fakat bu konu altına yazman saçma yani bu arabanın üst hızı daha iyi fakat kesin Amerikan mantığı olduğu için pistte Mercedes Project Öne daha iyi viraj alacaktır diye tahmin ediyorum bakalım çıksın test edilsin yorumlarını okuruz fakat fiyat olarak biri 2 milyon dolarken diğeri 200.000 dolar bunu unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 17 Kasım 2017; 22:54:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gta 5deki rocket voltic gibi mübarek
  • Biz ülkemizde benzinlisini bile alamıyoruz adamlar 990KM giden elektirkli araçlar yapmaya başladı. İlerleyen zamanlarda 1500-2000-3000km gidenlerini de göreceğiz. Türkiye de 5 babayiğit ile övünsün. Adam 1 babayiğitle neler yapıyor. özürlü bu ülke yemin ediyorum.
  • Hay maşallah, roket mübarek!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Turk sirketleri gibi bol bol tanitiyor ama üretemiyor.

Nasıl üretemiyor? Git bayiden tak diye al?

Avrupa'da durum böyle.

Şu an en donanımlı Model S P100D 150.000-160.000 Euro civarında diye hatırlıyorum.

Sitesine girip konfigürasyon yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kenan Memedov -- 18 Kasım 2017; 1:14:3 >
  • Amerikan mantığı? Hocam bu arabanın zemininde dizili 500 kilodan ağır pil dolu, ağırlık merkezi en aşağıda olan araçlar bu elektrikli araçlar, bırakın yol tutmak iddiasını en iyi yol tutan araçlar bu araçlar. Subaru ağırlık dengeleyeyim simetrik 4 çeker yapayım diye yırtınıyor bu araçta öyle bir şey yok, hepsini rahatça şasi üzerinde dengeli yerleştirebiliyorlar, en dengeli araçlardan biri olduğunu model s nurnurgring performanslarında görebilirsiniz, bu araçların asıl sorunu performanslı kullanımda pilin ısınması sonucu performans kaybı ve pil gücü azaldıkça azalan voltaj neticesi performans kaybı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Amerikan mantığı? Hocam bu arabanın zemininde dizili 500 kilodan ağır pil dolu, ağırlık merkezi en aşağıda olan araçlar bu elektrikli araçlar, bırakın yol tutmak iddiasını en iyi yol tutan araçlar bu araçlar. Subaru ağırlık dengeleyeyim simetrik 4 çeker yapayım diye yırtınıyor bu araçta öyle bir şey yok, hepsini rahatça şasi üzerinde dengeli yerleştirebiliyorlar, en dengeli araçlardan biri olduğunu model s nurnurgring performanslarında görebilirsiniz, bu araçların asıl sorunu performanslı kullanımda pilin ısınması sonucu performans kaybı ve pil gücü azaldıkça azalan voltaj neticesi performans kaybı.

Amerikan mantığı dediğim sadece düz yolda aşırı iyi hızlanan arabalardi Avrupalılar ise daha virajlı yollarda için tasarlar Lara eğer Tesla Amerikan arabaları mantığı ile ürettiler pistte Avrupalı rakipleri kadar iyi olmayabilir ayrıca ağırlık her zaman dezavantajdır evet ağırlık merkezi aşağıda ama hafif olan bir arabaya göre daha zor viraj alacaktır fizik her zaman aynı işler fakat ben hala 200.000 dolara en iyi arabayı yaptıklarını düşünüyorum çünkü milyon dolarlık arabalarla aynı son sürate sahip fakat koenigsegg gibi 36 saniyede mi çıkar bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 18 Kasım 2017; 1:30:59 >

• Kenan Memedov kullanıcısına yanıt
    Isiniz gucunuz bilmeden okumadan arastirmadan sallamak . En ucuza o geliyor tabi.

https://m.donanimhaber.com/haberler/Teslada-isler-yolunda-gitmiyor-Model-3-krize-donusebilir.htm

• 1.9 saniye de gereksiz be

150 yapsın araba yeter yahu hızlı gitmeye gerek yok
  • Yeni KRAL! Diyecek bir şey kalmamış her şey on numara olmuş,Türkiye'de ilk kim binecek bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Isiniz gucunuz bilmeden okumadan arastirmadan sallamak . En ucuza o geliyor tabi.

https://m.donanimhaber.com/haberler/Teslada-isler-yolunda-gitmiyor-Model-3-krize-donusebilir.htm

Tamam abi, büyüksün abi.

Adama Model S diyorum adam bana Model 3 haberi atıyor.

Tesla'yı benden iyi bildiğini zanneden biri daha.

Roadster lansmana çıkana kadar Tesla iflas erteliyordu, bunu da bilmen gerekirdir.

B L O K L A N D I N

• Spor binek otomobilleri 10000(yazıyla onbin) tork üretiyorsa Tesla Semi'nin torku 6 haneli olursa hiç şaşırmam.

• Araba kalkmıyor ki, resmen ışınlanıyor arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virusneo -- 18 Kasım 2017; 7:22:15 >
  • Bakalım bu işin sonu ne olacak? Tesla aldı başını gidiyor diğer yanda da zarar ediyor açıklamaları. Asyalılar takmış kafayı hibrite Avrupalılar deseniz olaydan sanki haberi yok gibiler. Şu ana kadar özellikle Avrupalı otomobil üreticilerinden bir rakip çıkmamasını garipsiyorum. Ayrıca şu vakit Tesla'nın %1 kadar elektrikli otomobil yaparsak bizden iyisi de olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 18 Kasım 2017; 10:23:44 >
  • Off road ve on road araçlarda da nitrolu ve pilli olanlarıda var pilli olanlar her nitrolu olanlara göre daha atik oluyor onu çağrıştırdı bende.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

İleri görüşlü değil dediğin firmalar 100 yıllık firmalar. Güldürdün bak. Tesla 100 yıl yaşar mı hiç zannetmem. Çinli firmalara bak geely denen firma kar etmeyi bırak volvoyu aldı. Olunca oluyor. Teslanın girdiği sektör belli çerçevenin dışına çıkamıyor üretim maliyetleri yüksek bu yüzden zarar ediyor. milyon tane araba üreten koca firmalar her kuruşun hesabını yapmak zorunda yoksa tesla gibi yüzlerce işçiyi işinden ederler anladın.

Tesla'nin kalıcı olamayacağını neye dayanarak uydurdun? Elinde bir sebep var mi?

Güldüren sensin, 100 yillik firmalar apar topar Tesla korkusundan elektrikli araba programi aciklamak zorunda kaldı. Arge yapsalardi bu kadar geri kalmasalardi. Daimler daha yeni 1 milyar dolarlik arge yapacağız dedi. Musk dalga gecti o paraya yapamazlar dedi. Daimler bir sifir eksik koyduk dedi. Evet ne kadar ileri görüşlü zavalli almanlar gorduk.

Teslanin 33bin calisani var. Cikarttigi 1200 kişi normal karsilanabilir. Her firma dönemsel olarak bu oranda işçi cikarabilir.

Yav Tesla 10 yidir var niye birden hit oldu sektor elektrige meyillenince tabi. Tesla olmasa da sektor bu yone kayiyordu zaten. 97 de toyota hibridle bu ise girisen ilk firma oldu sonrasi yavas yavas geldi. Sen saniyormusunki 5-10 sene sonra heryer bataryali araba kaynayacak. Hibrid piyasaya oturmadan tam elektrik mevzusu pastanin kucuk bir payi olarak kalacak. 100 yillik firmalar bu isin farkindalar sen tasalanma. 2025 ongoruleri sadece %10 elektrikli araclar icin. Daimler 10 milyar euro yatirim yapiyor 1 degil. neyine yetmeyecek merak ettim musk once kar etmeye baslasin sonra cemkirsin. Yeni yetme Teslacilarda hic cekilmiyor.

Yeni yetme tesla :D dünya görüşü sifir birinin dediğine bak :D sen benim ne zaman hybrid araba almayi düşündüğümü biliyor musun, ne zaman canlj tesla gördüğümü biliyor musun da yeni yetme diyorsun. Yazik.

Ben daimler 10milyar dedim once okumayı öğren. Dikkatli oku önce.

10 sene sonra görürsün kac tane elektrikli var. Ne kadar geri görüşün var anlarsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf1653

birinci mesajda $250.000 yazıyor hangisi doğru

edit: ilk 1.000 founder's series $250.000 olacakmış, sonrakiler $200.000

Aynen öyle.

• Kenan Memedov kullanıcısına yanıt
    Bas git cahil cocuk .ben oraya tesla model s uretim sorunu yasiyor gibi birseymi yazdim da sen cevap yetistiriyorsun . Yuru git teslayi bilmek falan istemiyorum umrumda degil.butun hayatiniz amerika yalakaligi.dunyada haber cikti tesla uretim sikintisi cekiyor .diye.

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Senin gibi biri vardi. 10 yil once senin soylediklerini soyluyordu aradan 10 sene gecti degisen bisey yok. Guluyorum sadece

• Aracın ağırlığı ve gücü konusunda bir bilgi var mı ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.