Şimdi Ara

Tesisat montaj yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
97
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    174 Mesaj
    Herkese iyi günler dilerim yaklaşık 1 yıldır evimde oto tesisatı kurulu ve keyifle dinliyoum fakat anfiyi değiştirmek istedim ve soundmaxın 2000.1 mono anfisini aldım şuan kargoda yarın gelicek 4 ohmda 500 rms 2 de 1000 rms 1 de ise 2000 rms verdiği yazıyor ve elimde 2 adet jbl cs 1214 var toplam 500 rms bu basslara bağlayacğım fakat merak ettiğim bir husu var şimdi anfi tek kanal fakat 2 tane kanal gibi çıkışları var ben bunları normal her bir bası bir kanala bağlarsam 4 ohmda çalışıcakmı yoksa birleştiği için 2 ohm a mı inecek çünki 2 ohmda 1000w diyor anfi bassları yakmak istemiyorum şuan takılı olan anfi avgonun mono anfisi ondada aynı şekilde bağlı fakat 4 ohmde 200 rms felan verdiği için son ayarlarda dinleyebiliyordum ama bass kalitesi tonlama beni tatmin etmiyordu kabinlerim gayet kaliteli yüksek litreli portlu kabinler nasıl en iyi performansı alırım yardımcı olacak varsa çok makbule geçer.40 amper trafo ile besliyorum anfiyi şuana kadar sorunsuz yetti bi aksilik yaşamadım ve ileride basslarıda değiştirmeyi düşünüyorum ama pek bilgim yok nasıl bişi almalıyım yeni anfiye uyumlu olacak tonlaması bassı yumuşak bişi arıyorum 2 tane takmak niyetim bütçem 1000-1500 arası

|
    |
    Amfi disardan çift kanal gibi gözükebilir ama aslında tek kanal. 2 adet Jbl bassinizi bağlayinca 4ohm 4ohm yani 2 ohm çalisacak. 2 ohm değeri 1000 yazıyor fakat o kadar veremez büyük ihtimalle düzgün bı ayar ile bassiniza zarar gelmeden kullanırsınız sorun olmaz.
    Tavsiye olarak soundmagus sm30d modelini öneririm 4+4 ohm 700rms çift alırsanız 1 ohmda besleyeceksiniz amfiyede uygun gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam peki şöyle bir şey yapsam 2 çıkış var anfide 1 çıkışa 2 adet 4 ohm bası paralel olarak bağlasam diğer çıkışada aynı şekilde 2 bası paralel bağlasam 2 ohmdamı çalışacaklar yoksa farklı bir durummu oluşucak ? ve merak ettiğim bir hususta bassları 4 ohmda kullanabilirmiyim bi yolu yokmudur yani anfi 4 ohmda 500rms veriyor zaten bana tam yeterli olan değer ve baslar daha kaliteli çalsın istiyorum ohm yükseldikçe kalite artıyor bildiğim kadarı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redcliffe -- 11 Şubat 2020; 16:52:50 >
    |
    |
    life_is_good kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1 adet bağlandığında 4ohm
    2. Adet bağlandığında 2 ohmye düşer
    Sizin dediğiniz şekil 1 kanala 2 bass diğer 1 kanalada 2 bass bağlanırsa 1 ohm çalışmış olur.
    Ohm düştükçe güç şiddet artar fakat kalite azalır.

|
    |
    redcliffe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu gün anfi geldi kurdum dinliyorum fakat fark ettim ki dip ses çok fazla önceki anfimde de vardı fakat bunda aşırı yüksek bunu nasıl kesebilirim sanırım trafo ile beslediğim için topraklama yok bu yüzden yapıyor gibi geldi bunun için bi yöntem varmıdır acaba ? kablolarım gayet düzgün hiç biri şase yapmıyor ve gaini yarıdan fazla açamıyorum yarıyı geçersem bas vururken basslara bişiler oluyor tkırtı parazit gibi bi ses oluşuyor sanırım yüksk rms verdiği için basslara zarar veriyor şuan yarıya sabitledim gaini lpf yide yüzde 75 gibi açtım kalite ses güzel fakat dip ses çok sinir ediyor.

edit: pc den jakı çıkardığımda dip ses kesiliyor onu fark ettim sanırım pc de bir kaçak var telefona bağladığımda dip ses olmuyor çünki.

edit 2 : laptop un fişi çekip kendi şarzı ile dinlediğimde parazit olmuyor sanırım evin topraklamasıyla ilgili bir sorun var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redcliffe -- 12 Şubat 2020; 22:39:30 >
    |
    |

Evde kurulan sistemlerde o dip ses oluyor evet.
    Bunu gain ayarını çok acmayarak azaltabiliriz ve kullandigin kablolarda çok etkendir.

|
    |

hocam peki https://urun.n11.com/montaj-kitleri/soundmagus-sm-12p-30-cm-cift-bobin-1600w-subwoofer-P271685947 bu bass tan 2 adet alsam 4 ohm da kullanabilirmiyim ? maksat anfiyi 4 ohmda son kapasitede kullanabilmek anfi 4 ohmda 500 rms veriyor ve jbl leri yakmak istemiyorum ve jbl e göre kalitesi nasıl olur dahamı yumuşak çalar yoksa daha sertmi ?
    |
    |

Jble göre baya sert çalar performansıda çok güzel bir bass. O model 4+4 ohm ya 8ohm bağlanır yada 2 ohm
    İki adetini 8 ohm bağlantı ile surerseniz 4ohm kullanmış olursunuz. Siz ille 4ohm istiyorsanız pioneerin tek bobin modellerine bakmalısınız 4 ohm 400 rms tanesi baya sert çalıyor Jbl ile alakaları yok :)
    O amfinin verdiği değerlerede fazla güvenmeyin 500 diyorsa 400 anca veriyordur oda iyi beslersen :)

|
    |

Biraz bütçemi arttırdım 1400 tl civarı bir bütçe ayırdım fakat na tarz bişi alsam diye araştırıyorum yumuşak baslar önceliğim fakat onlarda aşırı pahalı bu fiyata anda 1 adet alabilirim gibi geliyor birde soundmaxın sx tx 12 modelini buldum tipi şekli şemali baya güçlü bir bas gibi duruyor fakat hiç bir firma rms değerini yamamış bu yüzden kıllandım

Özellikleri

30 Cm Subwoofer araç hoparlör Çift 4 ohm

Ürün özellikleri

Marka SOUNDMAX

Model SX-TX12

Watt Aralığı 1801 - 2100

Hoparlör Gücü (W) 2000

sadece bu değerler yazıyor alınırmı sizce anfi 2 sini beslermi sorunsuz ve aşırı sert çalarmı biraz yumuşak tonlama yapacak bişiye ihtiyacım var çünki.
    |
    |
1
Reklamlar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.