Şimdi Ara

TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALLARI [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
11
Favori
2.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tesisatlardaki kaçaklar için tamir kaçak giderici sıvılardan kullanmak gerekiyor
    örnek: Flexdub,Schnell,Steel pink 1915, Beizen 15..vs gibi

yapmanız gerekenler:
    1) tesisat suyunu boşaltın
    2) kombinin altındaki kalorifer filtresinin filtre telini çıkartın kapağını tekrar takıp sıkıştırın
    3) ya havlupanın tepesinden veya kalorifer filtresini çıkarttığınız yerden likidi boşaltın tekrar kapatın
    4) tüm peteklerin gidiş ve dönüş vanaları açık olsun
    5) tesisata tekrar su ekleyin 1.5 bar civarında

6) kombiyi 50c kazan sıcaklığında (SCHNELL,BEİZEN 15 ve STEEL PİNK 1915 kullanırsanız 48saat) boyunca hiç kapanmadan çalıştırın. kimyasal su ile birlikte tüm petekleri boruları dolaşsın

7) tam 48 saat sonra kombiyi kapatın. suyu boşaltın. söktüğünüz kalorifer filtresinin telini tekrar takın,tesisata su basın peteklerin havasını alın
    8) kaçak giderildikten sonra bir hafta sonra ürünü kalorifer sisteminden boşaltınız

işlem bitmiştir. tesisat kimyasallarının genel olarak kullanım şekli böyledir.

https://urun.n11.com/yedek-parca/steel-pink-kombi-kalorifer-tesisati-su-kacaklari-onleyici-P358913151?gclid=EAIaIQobChMI9fe69oLl5gIVAqWaCh13vA62EAYYAiABEgIVZ_D_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.n11.com/beyaz-esya/isitma-ve-sogutma/yedek-parca

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ben farklı bir markanın kullanmıştım geçen sene kışın kombi bozuldu içindeki kazanın boruları komple çamur gibi bir malzeme ile dolmuştu.Servisi aradım yeni kombi önerdi onarım sordum kombi parası istedi.Bende videoları izleyip kombiyi söktüm eşanjörlerini temizledim balçık dolmuştu.Şimdi çalışıyor sıkıntı yok.Ama halen basınç azalıyor her gün su basıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizde işe yaradı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de kullanmıştım bu üründen, mucizevi şekilde işe yaramıştı. Marka olarak hatırlayamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işe yarıyor

• TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALLARI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Ocak 2021; 17:44:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Hocam yıllardır sizi takip ederim ve önerileriniz ile hep memnun kaldığım işler çıkarttık saolun.

Bu seferde kardeşimin evindeki viessman vitopend 100 marka kombisi 2günde bir su eksiltiyor. Kombi de kaçak yok tesisattaki su kaçağını gidermek için önerdiğiniz sıvıyı boşaltıp bu sıvıyı eklerken 6m petek için kaç litre eklemeliyiz? Ekledikten sonra tesisatı doldurmak için su eklememiz gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyzapin

Hocam yıllardır sizi takip ederim ve önerileriniz ile hep memnun kaldığım işler çıkarttık saolun.

Bu seferde kardeşimin evindeki viessman vitopend 100 marka kombisi 2günde bir su eksiltiyor. Kombi de kaçak yok tesisattaki su kaçağını gidermek için önerdiğiniz sıvıyı boşaltıp bu sıvıyı eklerken 6m petek için kaç litre eklemeliyiz? Ekledikten sonra tesisatı doldurmak için su eklememiz gerekir mi?

Alıntıları Göster

beizen 15 veya steel pink 1915, tesisat kimyasalı kullandım

kaç mt petek olduğu önemli değil hiçbir petek kapalı olmayacak havlupan dahil ve 48 saat boyunca kombiye el sürmeyin kesinlikle 48saat yani 2 gün önemli

kombinin altındaki filtre telini çıkartın, 48 saat boyunca tel olmayacak

tesisattaki suyu boşaltın. havlupandan kimyasalı boşaltın

boşaltmadan önce kutusunu 2 3dk iyice çalkalayın bu da önemli. kimyasalı boşalttıktan sonra havlupanın tapasını sıkın kombinin barını 1.5 yapın ve 2 gün boyunca çalıştırın

48saat sonra tesisat suyunu boşaltın, kombinin altındaki filtre telini tekrar takın ve yeniden suyu 1.5 bara basın

işlem tamamdır harfiyen dediklerimi uygularsanız kaçak muhtemelen yama olacaktır

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam yani tesisata 1 kutu (1 litre) boşaltıp üzerini tesitat barını artırırken su ile tamamlayacağız doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyzapin -- 31 Ocak 2021; 14:9:15 >
  • zyzapin kullanıcısına yanıt

adım adım yazıyorum

1)önce tesisattaki suyu tamamen boşaltın.

2)kimyasalın kutuyu iyice çalkalayın ve havlupandan sisteme HEPSİNİ boşaltın (havlupanın tapasını sıkıştırarak takın)

kombinin altındaki kalorifer filtresinin telini çıkartın filtrenin tapasını tekrar sıkarak takın (tel çıkmış olmalı;)

3) kombiye suyu tekrar 1.5 bar basın

4) ve 48 saat boyunca kombiyi hiç kapatmadan 50c kazan sıcaklığında çalıştırın

kombinin filtre telinin çıkartılması

48 saat boyunca kombiyi kapatmadan tüm peteklerin açık olması

ve 50c kazan sıcaklığı

bu yazdıklarım çok çok önemli.48 saat sonra suyu boşaltın. kalorifer filtresinin telini tekrar takın. kombiye tekrar suyu 1.5 bar basın

dediklerimi harfiyen uygularsanız büyük olasılıkla sonuç alacaksınız

bu yazdıklarım beizen 15 ve steel pink 1915 için geçerlidir başka marka kaçak giderici kimyasal kullanmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Şubat 2021; 16:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyzapin

Hocam yani tesisata 1 kutu (1 litre) boşaltıp üzerini tesitat barını artırırken su ile tamamlayacağız doğru mudur?

ek olarak yazayım unuttum

+ peteklerde termostatik vanalar varsa 5 numaradan sonraki en son kısma getirin peteklerin içine su girsin çıksın devir daim olsun

oda termostatı varsa ayarını iyice yükseltin 28 29c yapın

2gün fazla olacak ama idare etmeniz lazım kimyasalın tüm borularda dolaşması ve kaçağı bulup yama yapması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Şubat 2021; 20:34:6 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • bişey değil

• @Forum1th açtığım konu buTESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALLARI [ANA KONU] 

• takip...

TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALLARI [ANA KONU]urun.n11.com
    Beizen Tesisat Kaçak Kapama - Kaçak Giderici 1 Lt. - n11.com
    https://urun.n11.com/yedek-parca/beizen-tesisat-kacak-kapama-kacak-giderici-1-lt-P365602890
    TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALLARI [ANA KONU]www.adabeykimya.com.tr
    STEEL PINK | ADABEY KİMYA A.Ş.
    https://www.adabeykimya.com.tr/urun/steel-pink-59
  • Merhaba, Şu anda Siz hangi markayı tavsiye edersiniz, malum piyasada bir sürü marka var.

• msarac312 kullanıcısına yanıt

BEİZEN 15 ve STEEL PİNK 1915

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.