Şimdi Ara

tesisat hakkında gerçekten yardım istiyorum, siz söyleyin ben alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
5.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar ses sisteminden hiç anlamıyorum nasıl kaliteli bir ses sistemine sahip olucağm konusunda en ufak bi fikrim yok, gitsem bir ses sistemcisine kazıklar geçer beni.

arkadaşlar 2001 model vectra B aracım var. bütcem bin ytl.
    çok kaliteli ses istiyorum, aldıktan sonra sorun çıkarmasını istemiyorum.
    caddelerde show yapabilceğim seviyede bir set istiyorum.

arkadaşlar yardım edin bi el atın güzel bir sete karar verelim anfisindne en küçük hoperlörüne kadar.
    dediğim gibi sesin kalitesi ve yüksekliği çok önemli.

teyp sadece cd çalsada olur mp3 çalması usb okuması önemli değil, yeterki çok kaliteli ve yüksek ses versin.

şimdiden tşkler

• 1000 ytl bütçe demişsin ama yaklaşık olarak sistemi bağlatman için 100-150 ytl arası para gidicek 1000 ytlye buna dahil mi yoksa bu hariç mi bunu da belirtirsen daha iyi yardımcı olabilir arkadaşlar
  • kardeş bin ytl yle şow yapmak biraz zor ya bütceyi artır veya kendine göre araba da müzik dinle ben 1400 ytl verdim kendime göre ses iyi ama şov işi zor
    ana ünite almaya kalksan garantilisi bile 400 500 lira tesisatcı ve kablo için verceksin en az 100-150 kabin alcaksın gitti 60 lira geriye pek bişey kalmıyor
    bi takım mid takımı
    bas
    ana ünite
    anfi
    bunlar seni baya bi kasar
    ona göre başka arkadaşlarda secim yapmana yardımcı olur teyp varmı?
  • 1000 ytlye tüm caddeye dinleticek kadar birşey olmaz. Dinletirsin ama fazla kaliteli olmaz. Bütçeyi biraz arttırmanda fayda var. O zaman çok harika sistemler kurulabilir...
  • ne kadar arttırmalıyım arkadaşlar bütçeyi ?
    teybim de yok.
    dediğim gibi sadece bol kalite bol ses istiyorum başka bi özellik istemiyorum.

caddelerde show yapıcak sağlam bir set ne kadara olur arkadaşlar ?
  • sistem bağlatma parasını da düşünmemiştim, evt arkadaşlar ne kadara çıkmam lazım fiyatta?

1milyar da az para değil valla olsun olsun 1.200 olsun, iyi bişey yaptıramaz mıyım 1200e ?
  • wala kardeş şov yapcaksan teyp hariç o parayı gözden cıkarman lazım
    cok süper bas istiyorsan bi bas anfisi bi 4 kanal anfi lazım öyle olunca en az iki farad kapasitör kablolar derken gerçekten cok maliyetli olur ben sana şöyle örnek veriyim kendi sitemimden
    pioneer teyp 6900:: 600ytl
    pioneer bas 307d2: 120ytl
    edison 505a anfi::: 200ytl
    pioneer 6982 kolon: 180ytl
    kablo işcilik :::::: 90ytl
    kabin::::::: 75 ytl ben gecen sene aldım fiyatlar şimdi baya bi düşmüştür ses bana yetiyor sesi yüksek açsam dışarıda ses veriyor ama süper bi sistem değil sen şov yapcam diyorsan

teyp :::sana kalmış
    bas:: kicker l7 veya l5 300-500ytl arası
    bas anfisi ucuz olsun dersen edison 1000a :: 250-300ytl arası
    iki takım hertz dsk165 mid takımı 250ytl
    4 kanal anfi jbl 75.4 al::: 220tl
    kablolar yaklaşık 60-100ytl tutar
    işcilik sana kalmış pazarlık yap 50ytl de ona de
    kapasitör tam bilmiyorum ama 150-200ytl gider
    kabin 70 ytl
    durum böyle kardeşim

• jbl 755.6 6 kanal amfi----------360 ytl
    2 çift hertz dsk 165 mid t.-------250 ytl
    pioneer 5950 ana ünite ---------300 ytl
    hertz es 300 subwoofer kabinli- 190 ytl
    kablolar ---------------------------70 ytl

toplamda 1170 ytl ++ montaj 100 ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: cankart

wala kardeş şov yapcaksan teyp hariç o parayı gözden cıkarman lazım
    cok süper bas istiyorsan bi bas anfisi bi 4 kanal anfi lazım öyle olunca en az iki farad kapasitör kablolar derken gerçekten cok maliyetli olur ben sana şöyle örnek veriyim kendi sitemimden
    pioneer teyp 6900:: 600ytl -1
    pioneer bas 307d2: 120ytl
    edison 505a anfi::: 200ytl
    pioneer 6982 kolon: 180ytl
    kablo işcilik :::::: 90ytl
    kabin::::::: 75 ytl ben gecen sene aldım fiyatlar şimdi baya bi düşmüştür ses bana yetiyor sesi yüksek açsam dışarıda ses veriyor ama süper bi sistem değil sen şov yapcam diyorsan

teyp :::sana kalmış
    bas:: kicker l7 veya l5 300-500ytl arası
    bas anfisi ucuz olsun dersen(2) edison 1000a :: 250-300ytl arası
    iki takım hertz dsk165 mid takımı 250ytl
    4 kanal anfi jbl 75.4 al::: 220tl
    kablolar yaklaşık 60-100ytl tutar
    işcilik sana kalmış pazarlık yap 50ytl de ona de
    kapasitör tam bilmiyorum ama 150-200ytl gider
    kabin 70 ytl
    durum böyle kardeşim

1- teybiniz neden o kadar pahalı ? extra özellikleri mi var? ben 250-300 e pek özelliği olmayan ama kaliteli ses vermeye yarıyan bir teyp alamaz mıyım ?
    2- bas anfisi ucuz olursa bir problem cıkabilir mi ?
    3-yazdığınız 2. sistem gayet iyi bir sistem mi ?

siz kendi sisteminizden ne kadar memnunsunuz ?
    ses açtımı dışarı güzelce vermiyor mu ?

ben20metrekarelik alandan duyulsam (bas sesi) yeter, 10 metrekarelik alanda da müziği tamamen herkes duysun istiyorum böyle bişey için 1000-1200 ytl lik bütce yetmez mi ? tşkler ilginiz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -s-laughter -- 30 Mart 2008; 22:39:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

jbl 755.6 6 kanal amfi----------360 ytl
    2 çift hertz dsk 165 mid t.-------250 ytl
    pioneer 5950 ana ünite ---------300 ytl
    hertz es 300 subwoofer kabinli- 190 ytl
    kablolar ---------------------------70 ytl

toplamda 1170 ytl ++ montaj 100 ytl

szin tavsiye ettiklerinizle gerçekten sağlam bir sete sahip olabilir miyim ?
    pioner 5950 ile 6900 arasında 300 ytl fark var okuduğma göre, bu ikisi arasında ne fark var ?

alpine niye öner miyosunuz ? pahalı diye mi ?
  • up !

iyi geceler
  • fearlessness le bekliyoruz cevaplarınızı
  • 6900 cok kaliteli bi teyp garantili olması fiyatı artırıyor ben sesi cok açtığım zaman boğma felan olmuyor ama sadece edison 505a ile bası beslediğim için bası %40 lık perf alabilyorum bas anfisi ucuzluğundan öte biraz özelliğine bakmak lazım mesela pioneerla kamasonic teyp karşılaştır ikiside mp3 calabilr ama sonuçta biri pioneer
    edison cok kötü bi anfi değil 1000a modeli monu yani sadece bas besleyen bi anfi alacağın coğu orta kaliteli bası da gayet güzel besler
    sesi açtığım zaman içerde hiç bir konuşma duyulmuyor ve dediğin gibi eğer arka pencerelerde acıksa dışarı gayet güzel ses gidiyor ama bas arka bagajda kabinde olduğu için bası cok olan müziklerde bagaj kapağı tırrık tırrık ses yapıyor bunu yapmayan baslı sistem de yoktur heralde cok iyi izolosyon edilmiş olsa belki yapmaz o da cok masraf
    pioneer 5950 veya sonu 50 ile biten pionerin modelleri kaçak mallardır sonu 00 ile biterse garantilidir 5950yi bilmem ama 6900 de bas kontrol animasyon asl yani motor sesine orantılı sesi yükseltme mp3 listeleme joystik ses açma gibi özellikler var 5950 tam bilmiyorum ama motorlu kafa eğer öyleyse motor bozulmasından dolayı tercih etmem

• peki neye karar vercez şimdi ?
    max 1200 ytl bütçeyle çok ses çok kalite istiyorum.
    neler alayım dersniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fearlessness

peki neye karar vercez şimdi ?
    max 1200 ytl bütçeyle çok ses çok kalite istiyorum.
    neler alayım dersniz ?

teyp hariç kalanını ikinci el düşünür müsün? hem kalite hem güce daha yakın bi sistem olabilir o zaman
  • wala ben ikinci eli sadece güvenilir bir arkadaşından almanı öneririm çünkü ikinci el elektronik eşya almak gerçekten risklidir tamir edilmiş olma şansı yüksektir anfide ikinci elde çıkışlar yanmış olabilr basda ikinci el bobin yakmış diyafram bozuk olabilr o yüzden ikinci el alcağına veya param bu kadar kötüsünü alıyım diyeceğine bekle paranı tamamla adam akıllı bişey al
  • yok 2. el almam.
    ilk olarak teypten başlıyalım o zmn.

400ytl bütçeyle ne almamı önerirsiniz teyp olarak ?
    usb takılması mp3 çalması animasyonları olması önemli değil, yüksek ses yüksek kalite adına bir teyp olsun yeter ?
    ne önerirsiniz arkadaşlar 400 ytl ye teyp olarak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fearlessness

yok 2. el almam.
    ilk olarak teypten başlıyalım o zmn.

400ytl bütçeyle ne almamı önerirsiniz teyp olarak ?
    usb takılması mp3 çalması animasyonları olması önemli değil, yüksek ses yüksek kalite adına bir teyp olsun yeter ?
    ne önerirsiniz arkadaşlar 400 ytl ye teyp olarak?

teypte ses kalitesi istiyorsan jvc.
  • arkadaşlar 3 4 gün içinde 350-400 ytl lik bir ana ünitesi alcam sizlerin yardımıyla.
    lütfen yardım edin kardeşiniz iyir bir alete sahip olsun.

aradığım tek özellik : çok ses çok kalite

yardımlarınızı fikirlerinizi esirgemeyin !

bayıyosam özür dilerim şimdiden :(
  • up
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.