Şimdi Ara

. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
13.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 ye 4 var ben de santralden aldım ama turknet verdi onu. Tt de hipernet geçtiğimde hiç izin vermediler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Kusuruma bakmayın hocam ben Turknetteyken vermediler sandım :)

Evet TT müşterisi iseniz hayatta vermezler santralden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • :) turknet yapa akar ama. bölgede muhteşem çalışıyor bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoyrazKarayel59

:) turknet yapa akar ama. bölgede muhteşem çalışıyor bence
    Şimdi bu bilgiler ışığında ben şu an VDSL'i nereden alıyorum :)
    YAPA'da çok şey kötüleşir mi?

Yetkili, iyileşme olur kötüleşme olmaz dedi.

Bu arada, Twitter ve Linkedin üzerinden TT CEO'suna defeatle yazdıktan sonra
    bana VDSL port açtılar geçen ay. Ama 18'e sabitlediler.

Türknet bağlatınca hız için kayıt açtırdım cep telefonumdan arayıp iptal et kaldırmaz sıkıntı yaşarsın dediler.

gündüz 15-17 geceleri 22MB alıyorum. TTNET'i dondurdum.

Yapada hedefim yüksekler değil. Sabit 25MB işimi görür.
    ne olur sizce?
  • yapa cihazları daha iyi tt nin kendi cihazlarından bence. bu bölgede iyileştirme yapıldı cihazlarda mart ayında.

senin hattın için konuşursak ben senin hattında YAPA ile 23 24 mbps download 7 8 mbps civarı upload bekliyorum. Bakalım yanılacak mıyım
  • Kesintisiz mi ahahah

• Komik olan ne anlamadım?

Kesinti yaşıyorsanız altyapınızla alakalıdır. Kaldı ki hiçbir servis sağlayıcı %100 Uptime garantisi vermez. Kıyamet kopar hırsız kablo çalar birşey olur elbet kopmaz denilen hat kopar.
  • Hocam santrale uzaksınız diye hatırlıyorum. Kabinden 22MBps alıyorsanız santralden değil VDSL ADSL bile 10MBps alırsınız gibi. Ama santralden VDSL alıyorsanız Turknet in DSLAM'inden 25-30 diyorum.
  • Kabinden VDSL alıyorum hocam. Dolaba mesafem 71 metre.
    Altyapı TTNET'de de Türknet'te de 82MB gösteriyor ama verdikleri hız bu.
    O da kavga dövüş.
    Klasik eski kablolar muhabbeti.

Santrale 800 Metre mesafem var.

Türknet yetkilisi 25-35 MB arası alırsınız. İyisi olur kötüsü olmaz diyor.
    Geçişim 10 haziran görücez artık.
  • Hocam 35MBps tarifede 71 metreden 20MBps küsür hız alıyorsanız iç tesisatınızı kontrol edin derim. Malum birde araya 800 metre girerse hiç sinyal alamazsınız diye endişelenmedim değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Hocam 35MBps tarifede 71 metreden 20MBps küsür hız alıyorsanız iç tesisatınızı kontrol edin derim. Malum birde araya 800 metre girerse hiç sinyal alamazsınız diye endişelenmedim değil.
    İç tesisat 2 kez değişti. Sorun Türk Telekom Avcılar ile alakalı.

Kapasite yetmediği için santral hızları 20MB ile sınırlandırmış.
    Kablonuz eski diyorlar herkese.
    Mesela üst katta ablamlar var 12MB hızları. TT ekipleri diyorki oo süper burda bu hız.
    bana 16MB paket verdiler 14'e sabitlediler. En yüksek hızı sen alıyorsun burda kablolar çok eski dediler.

20 şikayet sonu VDSL tanımladılar 18'e sabitlediler. Dua et çok şanslısın dediler.
    Yine şikayet ettim, Avcılar Telekom santral 20mb hızı destekliyor, en yüksek hızı alıyorsunuz diye kaydı yine kapadılar.

Türknete geçtim. 19mb'idi hız kayıt açtırdım. İptal et burda bakır altyapı var kaldırmıyor dediler.
    VDSL'in bakır olduğunu bilmiyorlar sanki kandırmak için kalıp cümle olmuş.
    Geceleri 22MB'i görüyor Margin değeri yükselince modemi kapayıp açıyorum.

Ne tuttururlarsa. Nasıl kandırırlarsa. Bu arada saha dolabı camımın önünde. Kablo nasılsa 71 metre.

• Valla 2 senedir telekomda hic kopmayan hat turknette habire kopuyor nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 4 Haziran 2019; 0:33:57 >
  • yapada vdsl2 profil 35b den sinyal verebiliyorlar mı ?
  • Güzel bir gelişme. Umarım vae kullanıcıları içinde böyle bir çözüm üretirler.

• Teşekkürler Türknet zaten butarz bir yeniliği senden başkası yapamazdı. Yapa kullanıcısıyım çok mutluyum sorunsuz kullanıyorum yeni bağlantı modlarıda mükemmel olmuş. Bunlarda test değerlerim

Standart mod

.

Hızlı Mod

.

Oyun Modu

.

Şuan için gözbebeğim oyun modu eğer kopma yaşamazsam bunu kullanacağım

Sonsuz Teşekkürler Türknet

• apokoc A kullanıcısına yanıt
    Bir bende mi düşmüyor şu ping anlamadım gitti. Oyun moduna geçince fast path'e geçmiyor benim hat. Interleaved'da kalıyor. Nedeni ne olabilir? Bu tarz bir sorun yaşayan var mı? Oyun modunda bile yurtiçi ping 35-40ms çıkıyor. Oyun oynamak imkansız.
  • Benim şöyle bir sıkıntım var;
    Santrale olan uzaklığım: 735m
    Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde VDSL sinyali alabileceğimi, faydalanabileceğimi söylediler.
    Tek yapmam gereken VDSL kurulum yapmam yönündeydi ama modemim VDSL'i desteklemesine rağmen hiçbir şekilde VDSL olarak kurulum yapamadım.
    Keza saha ekipleri kontrol için geldiğinde bina girişime 55mbit download 30mbit de upload geldiğini söyledi.
    ama Türknet'in sistemine girdiğimde hattı VDSL'e aldığımda; modem buluşmuyor ibaresi görünüyor, modem'de kendini bir yerden sonra otomatik olarak ADSL2+'a alıyor.
    Bunun bir çözümü var mıdır ?

.

.

• TheLegendy kullanıcısına yanıt
    valla bilmiyorum dostum benimki fastpath moda geçti oyun yapınca

bunlarda modem değerleri . sizce nasıl ????

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apokoc -- 4 Haziran 2019; 14:35:57 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Standart 17b şu an

• TheLegendy kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerini atarsan yardımcı olacağım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.