Şimdi Ara

The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006) [ANA KONU] (228. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.582
Cevap
8
Favori
281.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: knightsever

quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

kesinlikle! hadi girdim diyelim dark brotherhood/thiefs guilde. ne yapıcam bana verdikleri dagger, bow yada sneak bonus lu itemler ile? zaten dark brotherhood dan eleman davet için geldiğinde bi dagger tutuşturdu elime. "ayol ben ne yapayım bunu staff verin bana staff!!" diye kovdum bunu odamdan. dagger ı da envanterimde gezdiriyorum öyle bazen elime alıp hava atıyorum. işlemeli falan baya güzel bişey.

Bahsettiğiniz tarzda mesela oyundaki tercihlerimize veya davranışlarımıza göre npclerle etkileşime girebileceğimiz bir oyun biliyor musunuz?
    Yani yapmış olduğunuz bu yaklaşımı dikkate alan oyuncuya bu şekilde bir tutum sergileyen bir oyun var mı bildiğiniz?
    Genelde gördüğüm oyunlarda bu tarz bir yaklaşım yok. Yapımcılar bunu pek dikkate almıyorlar gibime geliyor.

Rol yapma oyunları bu tarzda ya işte. Rol yapma öğesi az ya da çok olabiliyor ama genel olarak RPG'ler bu tarzda. Özellikle izometrik görüntü sahibi oyunlar ve Fallout 3&Fallout New Vegas aldığınız kararlara ve yaptığınız eylemlere göre değerlendiriyor sizi. TES serisinde de bu var ama çok da değil. Kararlarınızla çok kişiyi etkileyemiyorsunuz, o karardan doğrudan etkilenen/etkilenenler hariç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

quote:

Orijinalden alıntı: knightsever

quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

kesinlikle! hadi girdim diyelim dark brotherhood/thiefs guilde. ne yapıcam bana verdikleri dagger, bow yada sneak bonus lu itemler ile? zaten dark brotherhood dan eleman davet için geldiğinde bi dagger tutuşturdu elime. "ayol ben ne yapayım bunu staff verin bana staff!!" diye kovdum bunu odamdan. dagger ı da envanterimde gezdiriyorum öyle bazen elime alıp hava atıyorum. işlemeli falan baya güzel bişey.

Bahsettiğiniz tarzda mesela oyundaki tercihlerimize veya davranışlarımıza göre npclerle etkileşime girebileceğimiz bir oyun biliyor musunuz?
    Yani yapmış olduğunuz bu yaklaşımı dikkate alan oyuncuya bu şekilde bir tutum sergileyen bir oyun var mı bildiğiniz?
    Genelde gördüğüm oyunlarda bu tarz bir yaklaşım yok. Yapımcılar bunu pek dikkate almıyorlar gibime geliyor.

Rol yapma oyunları bu tarzda ya işte. Rol yapma öğesi az ya da çok olabiliyor ama genel olarak RPG'ler bu tarzda. Özellikle izometrik görüntü sahibi oyunlar ve Fallout 3&Fallout New Vegas aldığınız kararlara ve yaptığınız eylemlere göre değerlendiriyor sizi. TES serisinde de bu var ama çok da değil. Kararlarınızla çok kişiyi etkileyemiyorsunuz, o karardan doğrudan etkilenen/etkilenenler hariç.

Fallout New Vegas'ın dili çok ağır geldiği için ve önceki oyunlarını takip etmediğim için bi 30 dakika bakıp bırakmıştım.
    Fakat her ne kadar rpg oyunu da olsalar ben oyuncunun yapmış olduğu eylemlere göre npcler bazında etkileşimi yeterli bulmuyorum.
    Sadece Dragon Age serisinde biraz bu duyguyu yaşayabildim. Genel olarak yapılan eylemler hep havada kalıyor.
    Yaptıklarınız diğer npcler tarafından farkedilmiyor.

Mesela yukarıda bahsedildiği olaydaki gibi, kişi kendisini bilgeliğe, büyünün gizemli dünyasına adamış olabilir ve ona dark brotherhood'a katılması için teklif gelmiş olabilir fakat, oyuncu burada kendi karakterini öteki npclere yansıtamıyor, benim yolum apayrı ben bilgeliği arıyorum, bir gölge değil bir ışık olmaya çalışıyorum, diyemiyor. Npcler buna göre tavır alamıyor. Etkileşim yok. Olsa bile çok yetersiz buluyorum bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-66C1F2AA0 -- 25 Ağustos 2015; 23:44:25 >
  • angelina jolienin wanted filmini izlemeni tavsiye ederim hocam.. oradaki lonca gibi birşey dark brotherhood.. yani git öldür çık değil.. bir nevi adalet üstü mistik oluşum.. uzun yıllara dayanan geçmişi olan bir oluşum.. dünyanın işleyişine çomak sokmayalım derim..
  • Yeteri kadar RPG oynamamışsınız ya da kimilerini ıskalamışsınız. Şu an size işaret edebileceğim bir oyun aklıma da gelmedi. Ayrıca size görev teklifi geldiğinde yapmamak, reddetmek ya da "Benim öyle pisliklerle işim olmaz, efsunluyum ben dümbük." demek arasında bir cümleden başka bir fark yok. Bunu karakterinize uymayan bir görevi reddettiğinizde sesli olarak siz de söyleyebilir, kendi kendinizi gaza getirebilirsiniz. Nihayetinde dediğiniz sadece bir cümle.

Benim kafam artık uzun metinleri kaldırmıyor. Fallout NV'nin dili ağır değil, basit bir dili var ve yazı metinleri uzun değil. Hatta çok okumadan görevlerin sizi yönlendirilişinden bile tahmin yürütebilirsiniz. TES serisinde de üstümüze başımıza ya da yaptıklarımıza göre sözler söyleniyor. Bazen yavan kalsa da biz RPG severlerin en küçük sorunu bu. Bunu zenginleştireceklerine konuyu ve görevleri zenginleştirsinler, yeğdir. O kadar takılmayın yani.
  • oyunun deluxe versiyonu şu an steamde 39 tl o indirime girene kadar kürekli versiyonunu oynasam üstüne mod yapabilir miyim nexusmodstan?

bu arada skyrimi 500 saat kadar oynadım morrowindi de bitirdim sıra buna geldi sonra da fallout var. aklımdaki mod listesi şimdilik şunlar:

bu listedeki son ikisi hariç tüm modlar:http://www.gamefaqs.com/boards/924363-the-elder-scrolls-iv-oblivion/52696948
    natural leveling modu:http://www.nexusmods.com/oblivion/mods/6003/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Foblivion%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D6003%26preview%3D&pUp=1

bundan başka oyunun grafik motoru eski tabi nexusmodstan link verebilir misiniz genel olarak hangi modları yükleyeyim grafik için?

sistemim fena değil işlemci i5 4200h ekran kartı nvidia geforce gtx 850m ram 12 gb kingston vs vs. morrowinde overhaul yaptığımda çok düşük fps aldım ama farketmeden işemciyle tümleşik olan ekran kartıyla çalıştırıyormuşum oyunu oyunu bitirdiğimde farkettim yani grafik modları elbette güzelleştirir ama fpsyi de 60ın altına çekmesin combat esnasında. mod manyağı arkadaşlardan yardım bekliyorum he mesela rich merchants gibi bir modda kurabilirim her merchantta 10000 gold olsun hergün yenilensin gibi ama daha başka herşey için mod kurma gereği görmüyorum. yani oyunu oynanacak seviyeye getirsin kılla yünle uğraştırmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vandraren

oyunun deluxe versiyonu şu an steamde 39 tl o indirime girene kadar kürekli versiyonunu oynasam üstüne mod yapabilir miyim nexusmodstan?

bu arada skyrimi 500 saat kadar oynadım morrowindi de bitirdim sıra buna geldi sonra da fallout var. aklımdaki mod listesi şimdilik şunlar:

bu listedeki son ikisi hariç tüm modlar:http://www.gamefaqs.com/boards/924363-the-elder-scrolls-iv-oblivion/52696948
    natural leveling modu:http://www.nexusmods.com/oblivion/mods/6003/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Foblivion%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D6003%26preview%3D&pUp=1

bundan başka oyunun grafik motoru eski tabi nexusmodstan link verebilir misiniz genel olarak hangi modları yükleyeyim grafik için?

sistemim fena değil işlemci i5 4200h ekran kartı nvidia geforce gtx 850m ram 12 gb kingston vs vs. morrowinde overhaul yaptığımda çok düşük fps aldım ama farketmeden işemciyle tümleşik olan ekran kartıyla çalıştırıyormuşum oyunu oyunu bitirdiğimde farkettim yani grafik modları elbette güzelleştirir ama fpsyi de 60ın altına çekmesin combat esnasında. mod manyağı arkadaşlardan yardım bekliyorum he mesela rich merchants gibi bir modda kurabilirim her merchantta 10000 gold olsun hergün yenilensin gibi ama daha başka herşey için mod kurma gereği görmüyorum. yani oyunu oynanacak seviyeye getirsin kılla yünle uğraştırmasın.

nexusta top modlara bak orada ilk sirada olan modlar hos modlar yani cok fazla mod var sonucta hangi birini tavsiye edeyim bilemedim ki.
  • 50-60 saat falan yan görev yaptıktan sonra ana görevler olduğu aklıma geldi. birazda ana görev yapayım dedim. 2 görev yaptım oyun bitti lan!! şok oldum
  • Oyunun Türkçe yaması yapılıyor beyler dlcleriyle beraber. %82si çevrilmiş. En geç kışda çıkar büyük ihtimal Özellikle müzikleri beni çok etkiliyor bu oyunun.

http://www.elderscrollsturk.com/index.php?topic=10173.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 10 Ekim 2016; 13:14:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş oyun mükemmel. Yıllar önce başlamıştım ama bitirmemiştim. Fallout 4'ten sonra tekrar başladım. 11 senelik oyun ama hem görsellik, hem de içerik olarak Fallout 4'ten çok üstün.
  • Oblivion mod manager ile Darnified UI kurmaya çalışırken system security permission hatası veriyor. Bu modu başka türlü nasıl yükleyebilirim?
  • Gecikmeli de olsa sonunda Oblivion'a da ciddi bir başlangıç yaptık bakalım. Beş altı mod kurdum Vortex ile göze gayet hoş geliyor. Zaten vanilla haline bile kötü diyemem. Kaldı ki rpg oyununda grafik arayan birisi de olmadığım için biraz da meraktan kurcaladım ya neyse.

Şu an tek sıkıntı yazıların karınca duası gibi olması. Elderscrollstürkiyeden çıkan yamayı kullanıyorum. Darnified ui kurdum zaten çevirmenler de bunu tavsiye etmiş. Peki altyazı boyutunu nasıl yükseltirim? Benim gibi kör biri ufacık yazıları okuyacak diye ekranın dibine girmek zorunda kalıyor. İşin enteresan tarafı çevirmenler darnified kurun yoksa yazılar ufacık kalır demiş. Vanilla hali ne kadar ufaksa artık.
  • Başlık ve ilk mesaj yenilendi.

• Acaba bi remake gelir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de düşünmüştüm.Bu oyunun remakei olsa cidden enfes olur.Düşününce bile heyecanlandım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir türlü adamakıllı vakit ayıramadım bu oyuna. Mekanikleri müthiş derecede eskimiş. Oyunun akıcılaştıran mod önerileriniz var mı? Skyrim kadar akıcı olmasını beklemiyorum ama o kabızlığı, hantallığı atmak mümkün mü acaba? New Vegas'ı 3. kez oynadığım için yakın zamanda sıra buna gelmez muhtemelen ama o süreçte bilen eden arkadaşlar bir iki mod önerisinde bulunsa da ufaktan hazırlasam bu oyunu.

• Zebercet kullanıcısına yanıt

https://www.nexusmods.com/oblivion/mods/popularalltime/?nav=1&page_size=15&page=2&BH=0

Oblivion'u hiç modlamadım ama burdan bakabilirsiniz,ilk sırada gördüğüm kadarıyla texture modları,patchler falan var.İşinize yarayabilir.

• erhanreo123 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam akşam bakınayım.

• Arkadaşlar merhaba Steam'den indirimle the Elder Scrolls IV oblivion satın aldım daha sonra Türkçe yama kurup oyunu türkçeleştirdim fakat şu an çoğu bugu gideren unofficial patchi kuramıyorum ve internette de herhangi bir açıklayıcı video veya konu bulamadım acaba kuranlar varsa yardımcı olabilir mi? Hem benimle aynı durumda olan arkadaşlarda faydalanmış olur.

Not: oblivion mod manager kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çılgın pilot -- 24 Aralık 2020; 14:33:16 >
  • Konu hortlamışken bir yardımsever vatan evladı şu oyunu düşük seviye bilgisayarlar için adım adım, kekoya anlatır gibi 90iq insanlara nasıl modlayacağımızı yazsa çok makbule geçer. (ben dahil)  

Aradığım şeyler aslında herkesin aradığı sayılır, nette çok baktım ama kafam karıştı OBSE, OBMM, Vortex o şu bu... ya da çok eski idi yazılanlar veyahut oyunu Crysis'e çeviriyorlardı, herkeste yok o grafiği kaldıracak donanım.

İhtiyacım(ız) olanı sırasıyla yazıyorum;

• Tırt olmayan grafikler (Crysis olsun demiyorum iyi görünsün yeter limit 2gb ram 512mb ekran kartı donanım ihtiyacı aşağı yukarı oynayabilir buraya çok takılmayın önemli olan low-end olması.)
    • Kolay arayüz, oyuncuya işkence eden xbox portu UI ve yazılar değil.
    • Skyrim benzeri dinamik harita (zindanda işin bitince haritada temizlendi falan yazsın.)
    • Karakterlerin kilo problemi varmış gibi görünmesin, diyaloglarda ağzına girmeyelim.
    • Tavsiyeniz varsa son olarak hayal gücünüze bırakıyorum...

Elimde şu 5 dolarlık meşhur The Elder Scrolls IV: Oblivion - Game of the Year Edition Deluxe GOG versiyonu var. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. (Skyrim'i vanilla oynadım ama Oblivion'a dayanamıyorum modla ayar çekmek gerek, hatta Morrowind için de yardımcı olacak varsa sevinirim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xinu -- 30 Aralık 2020; 6:12:48 >
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.