Şimdi Ara

The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006) [ANA KONU] (108. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.582
Cevap
8
Favori
281.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ingilizcen varsa, bu sayfanın solundaki Main plot walkthrough'dan, bölümünü seçerek yardım alabilirsin.
    http://guides.gamepressure.com/theelderscrolls4oblivion/guide.asp?ID=780

o diil de, ben hala guard'lardan kaçıyorum yaa. guard'lardan kaçmaktan oyun oynayamıyorum.
  • ben hapishaneye girmek istemiyorum işte. çünkü biçok yeteneğim köreliyo orda çaktırmadan hırsızlık yaparsam, guard'lar peşime düşmez mi?
  • oyunun bir bölümünde 4 kitap topluyoruz ya, ben o kitaplardan 3. sünü almayı unutmuşum. first edition kitapçısında gwinson diye bir adamı beklemem gerekiyodu ama ben onu yapmamışım. üniversitedeki kadın kitapların şifresini çözdü benden 3 ve 4üncü kitabı istiyo. işte o zaman farkettim ki bende 3. kitap yok. 3. kitabı şimdi nerde bulabilirim. kitapçıya gittim. gwinson'a çoktan sattım diyo. tiber septim otelinde gwinson'ı buluyorum. adamla konuşuyorum. kitapla ilgili konuşulcak hiçbişey yok. çalıyım diyorum. adamda kitap yok. naapıcam ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullet -- 27 Aralık 2006; 18:37:17 >
  • oyunun bir bölümünde 4 kitap topluyoruz ya, ben o kitaplardan 3. sünü almayı unutmuşum. first edition kitapçısında gwinas diye bir adamı beklemem gerekiyodu ama ben onu yapmamışım. üniversitedeki kadın kitapların şifresini çözdü benden 3 ve 4üncü kitabı istiyo. işte o zaman farkettim ki bende 3. kitap yok. 3. kitabı şimdi nerde bulabilirim. kitapçıya gittim. gwinas'a çoktan sattım diyo. tiber septim otelinde gwinas'ı buluyorum. adamla konuşuyorum. kitapla ilgili konuşulcak hiçbişey yok. çalıyım diyorum. adamda kitap yok. naapıcam ben? arkadaşın biri gwinas'ın evinde var kitapların kopyaları dedi ama gwinas'ın evi nerde??
  • şifreyi çözdü derken, şunu kastettim. kadın bana dedi ki şifreyi çözdüm ama 3. kitap da lazım. neyse ama çözdüm. 3. kitabı buldum. benimle aynı derdi yaşayanlar olursa diye yazıyorum. sanırım 3. kitabı çaldıktan sonra hapise girmişim. kitap, hapishanenin girişinde oturan görevlinin arkasındaki sandıktaymış. görevliye çaktırmadan, kilidi açmanız gerekiyo.
  • feel so bad yardımın için çok teşeür edrim sıkıntıdan kurtardın beni.
  • şehir guard'larının, hırsızlıktan dolayı peşinize düşmesini engelleyen bir mod bilen var mı?
  • bullet, normalde ıssız bir yerde suç işlediğinde bile guardlar karşına çıkp seni tutukluyorlar ama arka sayfada kürşad han bir mod listesi yapmış orada işine yarayabilecek bir mod var çevrede görünen bir guard yoksa rahatlıkla suç işleyebilirsin(test edildi onaylandı) buda seni kurtarmassa hırsızlığa veda et derim. Ayrca feel so bad e katılıyorum hırsız adam işini çaktırmadan yapar yauw:)
  • hırsızlıktan vazgeçemem. çünkü karakterimi hırsızlık üzerine yaptım. karakter hırsız olunca da, hırsızlığı çaktırmadan yapmak olmuyo. aslında tam tersi, asıl hırsız adam işini çaktırmadan yapar diyceksiniz ama hırsız olunca işler çok sarpa sarıyo. kesin bi yerden açık veriliyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bullet

hırsızlıktan vazgeçemem. çünkü karakterimi hırsızlık üzerine yaptım. karakter hırsız olunca da, hırsızlığı çaktırmadan yapmak olmuyo. aslında tam tersi, asıl hırsız adam işini çaktırmadan yapar diyceksiniz ama hırsız olunca işler çok sarpa sarıyo. kesin bi yerden açık veriliyo.

nasıl yani sarpa sarıyor?
    Valla assasin ile thief ile mage ile knight ve archer ile ayrı ayrı oyunu bitirdim bütün guildlerin tüm görevlerinide yaptım sarpa saran bir yer görmedim. :) sen biraz daha açarsan olayı yardım etmek isterim
  • quote:

oyunun bir bölümünde 4 kitap topluyoruz ya, ben o kitaplardan 3. sünü almayı unutmuşum. first edition kitapçısında gwinas diye bir adamı beklemem gerekiyodu ama ben onu yapmamışım. üniversitedeki kadın kitapların şifresini çözdü benden 3 ve 4üncü kitabı istiyo. işte o zaman farkettim ki bende 3. kitap yok. 3. kitabı şimdi nerde bulabilirim. kitapçıya gittim. gwinas'a çoktan sattım diyo. tiber septim otelinde gwinas'ı buluyorum. adamla konuşuyorum. kitapla ilgili konuşulcak hiçbişey yok. çalıyım diyorum. adamda kitap yok. naapıcam ben? arkadaşın biri gwinas'ın evinde var kitapların kopyaları dedi ama gwinas'ın evi nerde??

ya gwinas ı imparatoru öldürenler bu külttü demedin mi sen hiç? O zaman tırsıyor benim bu adamlarla hiç ilgim yok diyor al şu kitabı kurtar beni diyor ve sana bir not veriyor o notla birlikte handaki diğer adamla buluşup yerin altında bir yere gidiyorsunuz oradaki büyücüleri öldürebilirsen diğer adamdan ayrıl az ileride içeride raflarda 4 kitap birden var al fazlaları satarsın yükte hafif pahada ağır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Demran

quote:

hırsızlıktan vazgeçemem. çünkü karakterimi hırsızlık üzerine yaptım. karakter hırsız olunca da, hırsızlığı çaktırmadan yapmak olmuyo. aslında tam tersi, asıl hırsız adam işini çaktırmadan yapar diyceksiniz ama hırsız olunca işler çok sarpa sarıyo. kesin bi yerden açık veriliyo.

Valla assasin ile thief ile mage ile knight ve archer ile ayrı ayrı oyunu bitirdim bütün guildlerin tüm görevlerinide yaptım sarpa saran bir yer görmedim. :) sen biraz daha açarsan olayı yardım etmek isterim

Hayatında bir oyuna adayabileceğin 1000 saatin olması çok hoş. Bethesda'ya bu durumu ve adresini belirtip madalyanı bekle derim. Hatta beklerken bi kere daha bitir... Yoksa bitirdim derken görevlerden mi bahsediyorsun?Ben ayrı ayrı 5 karakterle bitirdiğini anladım.
  • Bullet, Hırsızlık loncasına üyeysen kertenkelevari(!) bir thief vardı, adı "S" ile başlıyordu, ona başındaki ödülün yarısını ödeyip kurtulabilirsin. Aksi taktirde kesinlikle önermiyorum ama consolu kullanarak kod yazıp guardların seni aramasını engelleyebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dave Mustaine

quote:

Orjinalden alıntı: Demran

quote:

Hayatında bir oyuna adayabileceğin 1000 saatin olması çok hoş. Bethesda'ya bu durumu ve adresini belirtip madalyanı bekle derim. Hatta beklerken bi kere daha bitir... Yoksa bitirdim derken görevlerden mi bahsediyorsun?Ben ayrı ayrı 5 karakterle bitirdiğini anladım.

Güldürme beni lütfen bunun seni hiç bir şekilde ilgilendirdiğini sanmıyorum. Yani yorum yapma hakkını kendinde bulmanı bile çok komik buluyorum. Tartışma arıyorsan gel msn den yada özelden tartışalım. Ama RPG bölümünün içinde ki Oblivion başlığında senin bu saçma sapan konuşmalarınla kimse karşılaşmak zorunda değil. İnsan ol sataşma elaleme... Cevap hakkı doğduğu için buraya yazdım. Eğer devam ettirmek istersen konuyu buyur PM'e birader...
  • arkadaslar suana kadar oynadıgınız yere kadar yada oyunu bitiren varsa save dosyasını koyabilir mi cok lazım
  • arkadaşlar ben vampirlikten kurtulucam.bi kadın bana garlic nightshade vaprism cure gibi şeyler istiyo bunları nereden bulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim.
  • Mageler çok iyi ama yüksek levellarda özel yüzükler falan o kadar güçlü oluyor ki %50 M.Resistance ve %35 Spell Absorbtion veren yüzük var mesela bunlar sayesinde Fighterlar daha öne geçiyorlar... Mage skilllerini ne kadar arttırsakda en üst düzey büyülerden mana bitene kadar 4-5 tane yapabiliyoruz ve karşıda ki yaratıklar ciddi anlamda hızlandığı için daha büyük yetenek gerektiriyor mage oynatmak...
    Ben her zaman mageleri severim zaten ilk bitirdiğim karakter magedir ama Fighterla sanki daha bi rahat ettim. Birde magelerde toplu savaşlarda dostlara zarar verme olasılığı baya bi büyüyor buda işleri karıştırıyor baya...
  • quote:

Çalmak çok kolay eğer yeteneğin thiefse zaten sen hırsızın alasısın demektirbak benim okçu karakterim vardı thief imperial şehrindeki bütün dükkanları soydum.Ayrıca yetmedi guradların ceplerindekilerini bile aldım.
    Diyelimki bir guard yolda yürüyor gece veya gündüz farketmez arkasına geçip eğileceksin eğer sneak skillin journeyman ise botlar sorun olmaz ama değil ise botlarını çıkarman gerekir ayrıca ortada çıkan göz parlamaması gerekiyor yani biri seni gömiyecek sonra F5 le quicksave yap adamın arkasından yürü göz parlamadığı bir anda iyice yaklaş kırmızı el çıktığı zaman spaceye bas ve soy, thiefler genelde yakalanmıyor yakalanırsan load yap yine soy ağarşeyleri alırsan daha çok çakıyolar.ona göre dikkat et mesela 30 gümüş ok var alırsan çakıyo 25ini alıcaksın çakmıyor ozaman Ev soyacaksan thief gulide girmen lazım ev soymak zaten çok kolay kapıda eğiliceksin bütün herşeyi ağilerek alıcaksan ayağı kalkarsan gurad gelir ona göre dikkat
    Thief gulid için bi guarda vur sora hapse git ordan lockpick veriyo 1 tane sana onu kullnark eşyalarını al eşyalarını aldığın kasanın yanında bekle T ye basıp bekle 3-4 saat yada bilmiyorum ne kadar beklediğini bi kadın gelip sana bir kağıt vericek orda thief gulide adım atmış oluyorsun Yanlız bütün bu işleri eğilerrek yapki yakalanma Bi guardı soyduktan sora onla kalkıp konuş gayet normal şekilde cevap verecektir senden para filan istemeyecek kolay gelsin
  • @Demran, sanırım yanlış anladın. Oyun ortalama 200 ile 370 saat arası sürüyor bütün görevler yapılırsa. Sen de 5 farklı karakterle bitirdiğinden bahsetmişsin. Günde ortalama 10 saat oynasan, aralıksız 100 gün oynayıp bitirmen gerekir ki bu da bana gerçekçi gelmedi. Ben de bunu söyledim. Seni tanımam etmem, yazdığın komikti ona cevap yazdım. Durup dururken niye tartışma arayayım, dengesiz miyim ben. Ama sen böyle hodrimeydan pme gel msne gel diyorsan o da senin kurtlar vadisi kişiliğini gösterir. Bu durumda dengesizliği de bende aramak yanlış olur değil mi kardeşim? Ha diyorsan ki hırsızlık,katillik,büyücülük ve savaşçılık loncalarının görevini tek karakterle yaptım, o zaman birşey diyemem. Ama tüm görevleri 5 farklı karakter türünde de yaptım dersen şaşarım, gerçekten de yaptıysan ne mutlu sana...

Bence en güçlü karakter armoru yüksek savaşçı bir redguard olabilir. Oyunun başından alıp sonuna kadar götürebiliyor. Diğer karakter türleri ise sanki bazı görevlerde ve bazı mağaralarda eziliyor, ayrıca magilerin ve archerların hedefe ilk yapacağı atakta öldüremezse genelde işler sarpa sarıyor, büyüyü ya da yayı tutturmak zor oluyor. Gerçi magiler heavy armor giyip bir de shield %50 büyüsü yaparsa sağlam oluyor ama archerlarda 3x sneak attack ile düşmanı alamadığımızda tavşan kaç tazı koş şeklinde olaylar cereyan ediyor. Saf archer olup blade'e hiç dokunmayan ve oyunu bu karakterle bitiren arkadaşlar varsa ben de oyun tarzlarını bilmek isterim. Zira lvl 12 bir Wood Elf Archer/Assassin karakterim var ama gerçekten çok zorlandığımdan bıraktım ve redguard fightera devam ediyorum. Oyunu Çok zorla orta arasında, zorda oynuyorum ben
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.