Şimdi Ara

Terziyle yasadigim sorun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mahallede bir terzimiz var önceden bir kere gömlek t-shirt verip daralttirmiştim gecen gün 2 tane pantolon verdim daraltsin diye üstümde baktı aldi ölçüleri ertesi gun aldim eve geldim denedim biraz bol gibiydi istediğim gibi değildi geri götürdüm sinirlendi bir kac musteride vardi muslumana gavur eziyeti yapiyotsun diyor, senin sorun cikaracagin belliydi fln dedi amca dedim önceden de geldim sorun cikardim mi dedim hatalarinizi söyleyince niye kiziyonuz kabullenmiyonuz falan dedim onceki sefer iyi yapmisti beyler burada kim haksiz ben mi terzimi 2 pantolana 20 lira verdim daraltsin diye isi düzgün yapmayınca geri götürünce suç mu oluyor daha bana getirme dedi elbise çok da umurumdaydi sanki sonuç olarak 2 gün sonra gel al dedi simdi gidip geri mi alsam diyorum kendime

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu ne ki hocam.
    ben geçenlerde bütün pantolonlarımı topladım, yeni aldığım pantolonda dahil, hepsi bir elden geçsin diye, paça sıkıntısı vardı hepsinde. ertesi güne ancak yaparım ama birkaç tanesini bitirir yan dükkana bırakıcam akşam alabilirsin dedi. akşama lazım olmadı almadım bende, ertesi gün gittim, 8 pantolonun 5'i kayıp. emanete hıyanet olmuş ve çalınmış yan dükkandan, parasını ödeyeceğim dedi ödemedi, elimde bir belge neyin birşey olmadığı için terziyi dövmekten(kadın bide dövemiyoz) başka yapabileceğim birşey de yok maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 20 Mayıs 2017; 20:40:38 >
  • Freakk F kullanıcısına yanıt
    Yan dükkana bırakırım dediğinde alsaydınız keşke hocam.
  • Julimezar kullanıcısına yanıt
    ne bileyim dostum bu kadar saçma bir olayın olabileceği aklıma gelmezdi, kime anlatsam bi tarafıyla gülüyor zaten
  • Bu gibi esnaflara "Tok Esnaf" denir.

Bunlar parayi biraz gorunce hemen musteriyi azarlamaya, kucuk gormeye kalkisir. Yaptigi is hic s*k*nde olmaz. Takmazlar. Hatasini yuzune vurunca zeytinyag gibi uste cikarlar.

Adamda ki yuzsuzluge bak ya "bir daha bana getirme" iyiymis valla. Hem isini duzgun yapma hemde hatani yuzune vurunca "bir daha bana getirme".

Bu laftan sonra alacaktin kiyafetlerini cikacaktin hocam. Hata yapmissin.

Pantalonları toplu mu aldın onu anlamadım? Yoksa 8 olmasını mı bekledin pantalonların :D?
    Geçmiş olsun hocam nasi esnaflar bunlar nasi vicdanları rahat

• MoRTaLSouL kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz hocam ,insanları yeni tanıyorum, herkesi kendimiz gibi zannediyoruz, hakkımı helal etmiyorum daha da yüzüne bile bakmam

• Julimezar kullanıcısına yanıt
    @adv11
    saol dostum, eski usül iş yaptıkları için aldın verdin bir belge yok, aslında suistimale açık ama sen daha 2 pantolona sahip çıkamıyorsan nasıl iş yapıyorsun...

@Julimezar
    üşendiğimden yapılmamış evde yatan pantolonlar vardı, yeni aldığım pantolonda vardı, o çalınan 5 tanede en sevdiğim pantolonlardı valla kalan 3'ü çöp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 21 Mayıs 2017; 14:40:11 >
  • bi güncelleme geçeyim, kadının hakkın yemiş olmayalım, 1 ay fln geçti bugün istediğim meblayı verdi kadın.
    5 pantolonum gitti, 2 yeni pantolon parası istemiştim verdi sağolsun, daha insanlık bitmemiş şaşırdım valla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.