Şimdi Ara

Ters kelepçe vurulup biber gazı sıkılan yaşlı adam kalp krizinden öldü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
4
Favori
1.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin sanmanla olmuyor. Ben gördüğümü söylüyorum. 15- 20 dakika zaman da ayırn diyen olmadı. Benim değil, bir doktor olarak senin duyarlı olman (duyar kasman) lazım.

Daha iki gün önce bademcik ameliyatı olan çocuğun boğazında sargı bezi unuttular ve ölümden döndü. Git kime sorarsan sor en az bir kere doktorlarla sorun yaşamıştır. Kisacası algıya falan gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Utanıyorum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sargı unutma nereden çıktı şimdi? Konuyla alakasız tamamen art niyetli şeyler. Bu başlık üzerinden doktorlara giydirmenin anlamı yok, konu farklı. Herkes ömründe 1 defa doktorla sorun yaşamıştır doğru. Valla herkes ömründe bir defa ev sahibiyle de sorun yaşamıştır, bankada çalışanla da hatta apartman görevlisiyle de. Ben hiçbir mesleğe çamur atmıyorum mesela ama ne hikmetse memleketteki en rezil insanlar bizleriz başkalarının gözünde. Bunlar ayrı hususlar çok da derine inmenin anlamı yok. Haberdeki konu ile ilgili zaten video kayıt vs incelenir, gereken neyse hukuken yapılır. Ama poliklinikte defalarca yaşadığımız durum olduğu için ben yaşananları az çok tahmin edebiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani açıkça burada söylemek gerek. Son yıllarda herkes birbirine düşman oldu. Bu düşmanlığı en yoğun hisseden meslek grupları ise sağlık çalışanlarıyla eğitimciler oldu. Ama özellikle doktorlara olan nefretin çoğu doktorların kibiri değil. Doktorlara kötü bakışın en büyük sebebi hükmetin hastaneleri ticarethane olarak görmeleri. Bu yüzden insanlar oraya müşteri hissiyle gidiyor.

İkinci neden ise gelir eşitsizliğinden dolayı alt gelir grubundakilerin doktorlara olan nedensiz öfkesi. Hele hele internet alemindeki yoğun öfkenin ana sebebi bu.

Bu durumda doktorların iç suçu yok demiyorum. Elbette doktor kalitesi düştü ama ülkenin insan kalitesi düştü zaten.

Bu olayda doktorun tek kabahati hatasıyla tartışması. İster 82 ister 100 yaşında olsun böyle tartışmalar olur. Burada asıl kabahatli polistir. Polisi değil de doktoru konuşmak akıl tutulmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsterixOburix -- 28 Temmuz 2018; 22:56:22 >

• allah belanızı versin sizin
  • Sisyphus kullanıcısına yanıt
    Hocam bu insanlara laf anlatmak zordur, yine bulur bi " geçen gün yeğenimi doktora götürdük ..." hikayesi, ne yapar eder dr u suçlu çıkarır

• RagnarLoRdbrok kullanıcısına yanıt
    Hayır üzülüyorum cidden. Bu forum bu ülkede elit diyebileceğimiz, farkındalığın fazla olduğu bir ortam. Buna rağmen yukarıda başka arkadaş, ben olsam doktoru komaya sokardım diye mesaj yazmış üstelik olayın aslını astarını bilmeden. Hiçbir meslekte herkes melek değil ama bu kadar da bir mesleğe yüklenilmez yani.

• Sisyphus kullanıcısına yanıt
    Gereken yapılsın da adam öldüğüyle kalacak. Bilgisayar oyunu değil bu, ölünce yeniden canlanmıyoruz. Olaylar buraya gelmeden bir şey yapılmalıydı. Neredeyse ölen adam suçlu çıkacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elin tacizcisini tecavüzcüsünü hırsızını linçten kurtar, 82 yaşındaki adama biber gazı ters kelepçe yap. Yazıklar olsun ya. Bu mu insanlık bu mu adalet ?

• Halk korkuyor, doktor korkuyor.

• Yanlış. Evde sağlık hizmeti birimi var bunun için. Yani kimse rastegele bi hastaneye gidip evime doktor gelsin diyemez. O birimin olduğu bi yere başvurması lazım.

• Aferin konuyu sulandırıp çok iyi prim yaptın

• Doktor hatalı açığa alınmalı.

• capo di capi kullanıcısına yanıt
    Kanunen yasak olan birşeyi yapmadı doktor, hatalı değil. Hastayı görmeden reçete yazması suçtur

• Kafan güzel falan diye terbiyesizleşme. Evde bakım hizmetini bilmeden de konuşma. Evde sağlık hizmeti için ayrı görevlendirme yapılır. Kimse kimsenin evine sırf isteniyor diye gitmez. Görevlendirilen hekimler haftanın belli günleri gidiyor.

• RagnarLoRdbrok kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim 80 yaşında ki hasta nene'yi de görmeyi versin.

• Evet Drların işi zor bu sağlık politikası ile.Maden işçilerinin işi daha zor.
    Bugüne kadar özellikle devlet hastanelerinde sekterinden hasta bakıcısına doktoruna kadar neredeyse hepsinin yaşlılara kötü muamele yaptıklarına (azarladıklarına) şahit oldum.Yaşlılara gereken ilgiyi gösterilmiyor.Git başımdan tarzı bir bıkkınlık var.

Adam yaşlı anlamıyor.Bir şeyi 2-3 kere soruyor.Bunları hoş görmek lazım.Tatlı bir dille anlatsalar adam anlayacak ama emir verir gibi üstten bir bakışla hastalara yaklaşıyorlar.Ben senden üstünüm kapa çeneni der gibi...

Drlara şiddeti savunmuyorum tabii asla...ama drlarında kendilerine çeki düzen vermeleri şart.

Hümanist olmayan bir dr o işi bıraksın bence...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.