Şimdi Ara

Termoteknik Logic Yoğuşmalı kombi önerileriniz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
2
Favori
65.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memint

Kullanmıyorum ama yanınızda yörenizde servisi, yedek parçası filan var mı? Yoksa dünyanın en iyi teknik verilere sahip kombisi olsa ne yazar...

araştırayım,sormayı unuttum bunu ..

birde evde borular döşeli ve ilk kez doğal gaz alınacak

7,7 mt. Termoteknik petek
    e.c.a termostatlı vana
    Termoteknik Logic Yoğuşmalı Kombi 26 kw(22000kcal)
    doğal gaz tesisatını evin dış kapısından kombiye kadar döşeme ve bunun projelendirilmesi , sayaç
    bir kaç yere 4 veya 5 mt boru çekme (extradan 1 petek koydurmak istediğim için)
    4600 fiyat biçtiler sizce normal mi ?

petekleri demirdöküm veya e.c.a da yaptırabilirim.istersen onlardan yazayım ama Termoteknik iyi diyor pazarlamacı sizin fikriniz nedir ?

• Fiyatın kendisinden çok karşılığında hangi malı ve hizmeti alacağınız önemli. 4600TL'ye kurulan sıradan bir sistem 5600TL'ye yapılan üst düzey bir işten pahalıdır.
    * Semtinizde servisi olmayan bir kombi en iyi kombi bile olsa dezavantaj oluşturur.
    * Kaldı ki daha iyi teknik verilere sahip ve uzun yıllara dayalı kullanıcı memnuniyeti olan en az 3-5 premiks kombi var ve forumda sürekli öneriyoruz.
    * Termoteknik petekler iyidir ama Demirdöküm plus, Vairad, Airfel panel radyatörler çok iyidir. (Daha uzun süre paslanmazlık, dayanıklılık sağlayan boya teknolojisi kullanılır)
    * Termostatik vanada ECA iyidir, daha iyisi Danfoss ve Siemens'tir.
    * Firmaların referansları da önemli, daha önce iş yaptıkları yerleri sorun. Montaj işçilikleri en az malzeme kalitesi kadar öneme sahip...

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Fiyatın kendisinden çok karşılığında hangi malı ve hizmeti alacağınız önemli. 4600TL'ye kurulan sıradan bir sistem 5600TL'ye yapılan üst düzey bir işten pahalıdır.
    * Semtinizde servisi olmayan bir kombi en iyi kombi bile olsa dezavantaj oluşturur.
    * Kaldı ki daha iyi teknik verilere sahip ve uzun yıllara dayalı kullanıcı memnuniyeti olan en az 3-5 premiks kombi var ve forumda sürekli öneriyoruz.
    * Termoteknik petekler iyidir ama Demirdöküm plus, Vairad, Airfel panel radyatörler çok iyidir. (Daha uzun süre paslanmazlık, dayanıklılık sağlayan boya teknolojisi kullanılır)
    * Termostatik vanada ECA iyidir, daha iyisi Danfoss ve Siemens'tir.
    * Firmaların referansları da önemli, daha önce iş yaptıkları yerleri sorun. Montaj işçilikleri en az malzeme kalitesi kadar öneme sahip...

Kolay gelsin...

hocam zahmet olmaz ise 3-5 kombiyi yazarmısın.formda epey baktım ama o kadar çok teknik detay varki biraz bunaldım artık.senin yazdıklarının içinden bu civarlarda takan varmı diye bakacağım. fiyat 500-1000 tl daha çıkabilirim o kadar önemli değil aslında.şimdiden teşekkürler.bu arada petekleride demirdöküme döndüm.isçilik konusunda yan daireyi yaptılar fena değil.büyük bir şirket aslında

• Estağfurullah zahmet olmaz...

Örnek tesisatlar için forumda yazan @disintegration ve @Biraydoğalgaz vd arkadaşların fotolarına bakmanızı öneririm. Önce düzgün işi göz görecek ki civarınızdaki referans işleri bilen kişi olarak inceleyebilin ve seçtiğiniz firmanın ustasından aynı/yakın işi evinizde de isteyin...

En çok önerdiğimiz kombiler boy (fiyat :)) sırasına göre Bosch classic condens, ECA confeo premix, DD nitromix (bu 3 kombi en az 3-4 yıldır piyasada kullanılan cihazlardır) ile henüz piyasada 2-3 yılını doldurmamış Ariston genus premium evo, Baymak duotec/falke condens ve çok bilinmeyen ama teknik verileri çok iyi olan İmmergas victrix superior ile Airfel digifel premix...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Kombinin teknik özellikleri hakkında bir şey diyemeyeceğim.1 yılı aşkın süredir kullanıyorum, aylık faturalar diğer kombi türlerine göre oldukça fazla geliyor. Komşularım max. 200 Tl ödedikleri yerde, ben bu ay 402 Tl ödeyeceğim. Sorun, Logic kombinin min. derecesinin 45 derece olmasından kaynaklanıyor. Özellikle Ekim-Kasım- Aralık ve Mart-Nisan-Mayıs aylarında ılık geçen coğrafik bölgelerdeki tüketicilere kombiyi kesinlikle önermiyorum. Çünkü ekim-kasım aylarında çok soğuk @memint @memint olmadığı zamanlar insanlar kombilerini 35 derecede yakarken; siz hafif soğuk havalarda bile kombinizi 45 derece de yakmak mecburiyetiniz oluyor. Bu durumda da bir aylık kullanım neticesinde yarım milyara yakın fatura ödemek zorundasınız.
  • O.Sungur O kullanıcısına yanıt
    biryede yanlışlik var ama nerde ?
    1 ayi tamamlamama birkac gun kaldi ve kombiyi hic kapatmadim.toplam 6 mt petek..;gece 4550 gunduz ise 55 veya 60 gunduzde yandi suan sayac 202m3.ben petegi tam actigimda ve kombi 45 de iken, petek ilik oluyor.yani daha dusugu sikinti olur.yani buz gibi olur petek.ama bende duyuyorum 35 de yakiyorum.40 da yakiyorum.bilen arkadas benide aydinlayirsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, 45 derecenin altı kışın ortasında sorun olur. Ancak, ılık havalarda kombinin 35 ve 40 derecelerde yanması evin içinin ılınması için yeterli sıcaklığı sağlıyor. Sizin eviniz sanıyorum m2 olarak küçük olduğundan 6metre petek kullanılmış. Bundan ötürüdür ki; 200 TL civarında bir fatura gelmesi normal bir durum. @vural07
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.Sungur

Evet, 45 derecenin altı kışın ortasında sorun olur. Ancak, ılık havalarda kombinin 35 ve 40 derecelerde yanması evin içinin ılınması için yeterli sıcaklığı sağlıyor. Sizin eviniz sanıyorum m2 olarak küçük olduğundan 6metre petek kullanılmış. Bundan ötürüdür ki; 200 TL civarında bir fatura gelmesi normal bir durum. @vural07

145 m2, standart bir 3 artı 1
    45 derece konusunda haklı olabilirsiniz,baharda ölçerim durumu
  • O.Sungur O kullanıcısına yanıt
    Bu durumda ya kombiyi ılık havalarda gündüz hiç yakmayıp sadece akşamları yakıp gece yatarken kapatacaksınız veya en az ısınan bir alana oda termostatı ve -varsa- diğerlerinden çok ısınan 1-2 alanın peteğine de termostatik vana monte edip konforlu ve tasarruflu olarak kullanacaksınız...
  • bende epey tereddütlerden sonra logic aldım ama iyiki almışım diyorum. piyasada bu teknoloji ve rekabet ortamında kötü kombi diye bişey kalmadı artık. hepsi iyi, arada daha iyiler var, buda onlardan biri. 45 derece konusunda oda termostatı yada vanayla desteklenirse sorun olmaz. mesela 25 derece oda sıcaklığına ulaşmak için logic 45 derecede 15 dk. devirdaim yapar, sen 35 e düşürürsün 25 dak. yaptırırsın.
    önemli olan dairenin toplam ısı kaybı ve bunu karşılamak için kullanılan petek ve yakacağın gaz. ne yaparsan yap sonuç aynı çıkar yani:) iyi bir yalıtım, verimli petekler, iyi konumlanmış oda termostatı gibi öncelerden sonra kombiye sıra geliyor.
    bide termoteknik plus petekle vaillant vairad aynı ısıl değere sahip. teknik değerlere bakabilirsiniz. ama arada %40 a yakın fark var. dikkatli incelerseniz vairadda kanallar daha ince . teknik olarak + ve - olan yönler var ama kayda değer değil. fiyat-performans düşünün derim.
    1 aydır kullanıyorum, soğuklar bastırınca tecrübelerimi yazarım.

• arkadaşlar güncel kullanıcı yorumlarınızı yazabilir misiniz?

dgaz ve elektrik tüketimi önemli tabi ama istediğim zaman evi fırın gibi yapabiliyor mu?

teşekkürler.
  • yapiyo tabi.ev 3+1 normal boyutta.7/24 yaniyo 200 tl falan geliyo.45 veya 50 ye ayarliyoz kombiyi.ben boyutlarindan oruru tercih etmistim.mutfak dolabinin icine koydum.evde dogalgaz oldugunu anlamak imkansiz.borularda dolap ustunden geciyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vural07

yapiyo tabi.ev 3+1 normal boyutta.7/24 yaniyo 200 tl falan geliyo.45 veya 50 ye ayarliyoz kombiyi.ben boyutlarindan oruru tercih etmistim.mutfak dolabinin icine koydum.evde dogalgaz oldugunu anlamak imkansiz.borularda dolap ustunden geciyor.

Tesekkurler. Corluda fabrikasindan akraba vasitasiyla alicam ins. Fiyatini sormadim. Simdilik eski kombiyle idare etcem. Sonbaharda alirim. Montaj icin tekrar proje felan gerekmiyor dimi? İgdasa bildirmek gerekiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: myaslicimen

arkadaşlar güncel kullanıcı yorumlarınızı yazabilir misiniz?

dgaz ve elektrik tüketimi önemli tabi ama istediğim zaman evi fırın gibi yapabiliyor mu?

teşekkürler.

Merhaba öncelikle kombiniz hayırlı olsun gerçekten güzel bir seçim yapmışınız güle güle kullanın sizden ricam kombiyi kaça aldınız paylaşırsanız bilği sahibi oluruz selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1998onur

quote:

teşekkürler.

Merhaba öncelikle kombiniz hayırlı olsun gerçekten güzel bir seçim yapmışınız güle güle kullanın sizden ricam kombiyi kaça aldınız paylaşırsanız bilği sahibi oluruz selamlar.

hocam henüz almadım. üst mesajda yazmıştım. alırsam bilgilendiririm tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1998onur

quote:

teşekkürler.

1360 fiyat vermişler fabrikadan. montaj dahil değil.
  • Öncelikle cevabın için teşekkür ederim bu fiyat yoguşmalı olan modelimi yoksa yoguşmasız modelinin fiyatı mı ?
  • arkadaslar ben 3 katli evimize 3 adet taktirdim termoteknik logic insaallah memnun kaliriz birazda kullananlarin yorumlari olsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omegamusty O kullanıcısına yanıt
    Ben1 aydir kullanıyorum çok memnunum sicak su performansı harika ebatlari ve dizaynda hos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak arif -- 21 Mayıs 2014; 18:37:31 >
  • Logic kombi' den sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bugüne kadar çok kullandım. Cihazın çalıştığını dokunmadan anlayamıyorsunuz. 2 sıcak su musluğundan yararlanabiliyorsunuz. 20 senedir servis hizmeti veren bir marka zaten. Bu paraya premix yani kombi olarak alabileceğiniz en üst teknolojiyi alıyorsunuz. Bu fiyata aynı özelliklerde başka ürün yok. Paran çoksa 2 katına farklı bir sürü ürün var. Verdiğin fiyat farkını 5 senede zor geri alırsın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.