Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.955
Cevap
89
Favori
215.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mantıken tasarruf açısından bir fark olmaması gerekir, ancak konfor açısından fark olabilir, geç kapatan aynı şekilde geç açacak, erken kapatan erken açacak o odanın ısı kaybı belli biri daha sık açıp kapatacak oda sıcaklığı çok farkedilir olmayacak, diğeri biraz daha geç açıp daha geç kapatacak, ama gün sonunda o odanın peteğinin açık kalma süresi üç aşağı beş yukarı aynı olacak.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Evet haklısınız kesinlikle bende böyle düşünüyorum.

çalışma odası sık kullanılıyor burada gazlı tercih edeceğim, konfor açısından.

mutfak (yemek pişiyor vs bence konforu sürekli değişen alan olduğu için gazlıya gerek yok)

antre (konforu pek önemli değil neticede)

yatak odası (uyurken zaten 7 dk’lık konfor kaybını hissetmek pek mümkün değil)

oda 2 (aynı şekilde şuanda kullanılmıyor, burada da yine ucuz olan sıvı sensörlü tercih edeceğim, burayı sanırım 16-18 derecede tutmak gerekiyor diğer odaların ısısını emmesin diye)

1 gazlı, 4 sıvı sensörlü olacak haliyle

bağlantıları da çapraza çevirdik mi tamamdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

Hocam termo vanaların verimli olması için kombiyi kaç derecede açmak lazım

• AMC A kullanıcısına yanıt

her evin ısı kayıpları farklıdır bir ev vardır nefesinle bile ısıtırsın 40-45c yeterli olur

ev vardır kuzey cephe yalıtımsız çatı katı kış boyunca 55-60c de kullanmak zorunda kalırsın

• Hocam 180 derece olarak tam paralel ayarlayamıyorum. 3-5-7 derece sapma oluyor. Performansında sorun yaratır mı?

• Bu trvler tam manasıyla bazen kapatıyor bazen kapatmıyor. Nasıl?

Hem gaz sensörlü ve hem sıvı. Danfoss kafa danfoss gövde.

Mesela 2,5’e ayarlıyorum. Ama hala çok ince bir ses geliyor ve peteğe çok azda olsa kaçırıyor. Az birşey kısayım diyorum ve 2,4 yaptığımda kaçırmayı kesiyor ses kesiliyor.

Bunu neden yapıyor?

• Xitsilla X kullanıcısına yanıt

Ortam sicakliği kaç derece.? 3 20 derece denk 2.5 yapinca 17-18 olabilir mi ortam.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Değil işte. 2.5 ile 20 oluyor. Mi termometre ile ölçüyorum.

onu da anlamış değilim. 3’e ayarlayınca 22’yi geçiyor ortam sıcaklığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 26 Ekim 2021; 6:43:2 >
  • TRV ler mekanik aletlerdir, o nedenle hassas olmaları beklenemez, her defasında aynı derece kapatması da beklenemez, önemli olan bulunduğu ortam belli derecenin üzerine çıktığında peteği kapatmasidir, kademe ayarı sadece bir yol gostericidir, vanadan vabaya bile farkeder. Dijital bir cihaz gibi tam bir değerde kesmesi beklenemez. Zaten kullanmankilavuzlarinda da verilen değerler yaklaşıktir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Pense yardimiyla ileri geri iteleyip biraktiniz mi.? Bi kaç saniye ileri iteleyip bekleyin tekrar birakin etkisi olur belki

peki tam kapatmak yerine neden böyle çok az su bırakıyor içine. Yani peteğe su girişine izin veriyor az da olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 26 Ekim 2021; 11:9:36 >
    Dediğim gibi sonuçta mekanik bir alet tam kapatma sıcaklığına ulaştığını anlayamıyor olabilir, iyice kistigi içinde daha sonra kapatamiyordur, veya mekanik bir hatası olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Valla ürünleri de sıfır yeni aldım. Anlamış değilim.

Her ne kadar yeni olsa da tesisat suyunda tortu kir camur vs şeyler tikiyabiliyor.Denemekde fayda var

• Merhaba ras-c 5023 sensörlü danfoss termostatik vana kullanıyorum. Ev merkezi sistem ile ısınıyor. 4 sıcak 3 soğuk oluyor. Arada kullandığımda etkili çalışır mı? Yoksa mekanizması sadece rakam olan noktalarda mı doğru çalışıyor. Teşekkürler.

• muratg006 M kullanıcısına yanıt

Evet 3 ve 4 numara arasında kullanabilirsiniz 22-23c civarı yapıyor

• Merhaba arkadaşlar,
    Haftasonu termostatik vana takmak istedim tüm petekleri degiştirdim fakat nerde hata yaptığımı anlamadım vanalar sadece 5 te calışıyor veya 4.5 seviyelerinde daha aşağılara aldigimda çalışmiyor hatam nerede acaba bilgi verebilirmisiniz
    **TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlknzby -- 5 Kasım 2021; 0:18:5 >
  • vlknzby V kullanıcısına yanıt

hocam ev isisi kaç derece.,?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Ev ısısı 22 derece civarı fakat şöylede bir durum var 5.kademede petek 50 dereceye kadar çıkıyordur vana kesinlikle kısıtlamıyor

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.