Şimdi Ara

****TERMOSTATİK VANALAR****Genel Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.566
Cevap
82
Favori
178.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 410
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 948
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 3 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 531
  • Favoriye Eklediklerim 87
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • disintegration (948 mesaj) Zebza (93 mesaj) hardcrss (50 mesaj) erkostu (42 mesaj) serseri006 (35 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (764 mesaj) Mobil (682 mesaj) Tablet (102 mesaj) (1 mesaj) Mini (53 mesaj) Uygulama (21 mesaj) (4 mesaj) (2 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
    108 Mesaj

Çok teşekkür ederim cevabınız için

|
    |
  • Yüzbaşı
    842 Mesaj
    Dostlar radyatörün bağlantı şekli sağ sol resimdeki gibi , resme göre hangi tip termostatik vanayı almalıyım , link verebilirsiniz sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    950 Mesaj

Danfoss marka, gaz sensörlü trv. Tesisatınız pex borulu. Doğru ürünün linki aşağıda 👇

https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-kose-gaz-sensorlu-termostatik-radyator-vanasi-pex-ra2000-013g2944-ra-n-013g6804

Doğru bağlantı açıklamasını da aşağıya ekledim 👇Trv fotodaki gibi yere paralel monte edilmeli.

Siz yine de forumdaki ustaların açıklamaları doğrultusunda hareket ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 12 Eylül 2021; 23:8:30 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    buldozer85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    842 Mesaj

Teşekkür ederim ama ürün açıklamasını okuduğumda benim tesisata uygun olmadığını görüyorum , yatay montajlanması gerektiği yazıyor, bunu benim tesisata takarsan dik durur.

|
    |
    Dilocrom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    950 Mesaj

Günaydın.

Haklısınız ben o detayı atladım. Lakin ürün doğru. Trv vana + doğru vana gövdesini bu sitede bulabilirsiniz. Tesisattaki boru türüne (pex) göre vana gövdesi almalısınız. Vanayı aşağıda paylaştım;

https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-gaz-sensorlu-radyator-termostati-ra2000-013g2944

|
    |
  • Yüzbaşı
    842 Mesaj

Teşekkürler , uygun gövdeyi bulamadım , nasıl yapicaz bilmiyorum .

|
    |
    Dilocrom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    950 Mesaj

Rica ederim. Takipte kalın ustalar dönüş yapacaktır.

|
    |
  • Yarbay
    5065 Mesaj

Mutlaka bunun da bir çözümü vardır, mesela aklıma şu yöntem geldi, düz tip TRV alınıp, Pex boru biraz kısalttılıp ya da radyatör biraz yukarı alınıp uygun bir rekor ile bağlanabilir belki.

|
    |
  • Yarbay
    7688 Mesaj

Termostatik vana alicam 2 veya 3 tane kapi arkasindaki mutfak,girişdeki hol alip almamakla halen kararsizim şuan mutfagin vanasini kapadim sizce ikisine baglamak mantiklimi yoksa mutfak kafi olurmu.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7688 Mesaj

S.a 200tl fazla vereim bi o kadar da gücüme gitti gazli 3 tane aldim işlemi başkasina taktirticam da bu başlik ayari takmasi kalibrasyon filan yapilacak mi.?

|
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    24388 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

a.s başlık ayarı kalibrasyon yok. trv'nin kafasını gövdeye uygun şekilde takman yeterli

|
    |
    SEHZADE63 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj

banyodaki havlupana da termostatik vana takmak gerekli mi

• Yarbay
    7688 Mesaj

Hyr takmana gerek yok devir daim yapmasi pompanin zorlanmamasi adina banyo peteti acik kullaniyosan takmaniza gerek yok

|
    |
    S_O_S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj

ev dubleks, forumda okuduklarıma istinaden sadece alt kata tv takayım diyorum(banyo soru işareti), üst kattaki kullanılan odaya da t3r oda termostatı takacağım. yani üsttekilerde tv olmadığı için pompayı zorlama olmayacak zaten

|
    |
    SEHZADE63 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7688 Mesaj

Trv görevi cok isinan güneş gören odalara ve öncelikle mutfak trv takmak buda tasarruf olarak arti oluyor oda termostati koyucagin yerde trv olmayacak eğer banyo aşiri sogukluk yoksa trv gereksiz

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    24388 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

doğalgaz fiyatlarından dolayı artık insanlar banyodaki havlupanları bile kapatıyor. bunun haricinde havlupana termostatik vana takılmıyor. çok ısınan odalara + mutfağa taktırın

|
    |
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj

Merhaba, nasılsınız?

Danfoss gazlı ile danfoss sıvı sensörlü arasında kabul edilir fiyat farkı var. Soğuk memlekette yaşıyorum. Tasarruf etmek istiyorum evim kuzey cephe.

1) Maksimum tasarruf için tavsiye edeceğiniz marka / model ne olur hocam?

2) Bir de en uç oda evin diğer yerlerine göre 1.5-2 derece daha soğuk oluyor. Bu odaya trv kullanmalı mıyım?

|
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7688 Mesaj

emin ol bnm gibi takintis olan yoktur.Gazli sivimi diyip durdum sivi 70-75 gazli 145 almişken gazli olsun dedim arada tepkime süresi 7-8dk var ikiside ayni işi görüyor.Bütçem var param var sıkıntı değil diyosan gazli yoksa sivi al 7-8dk için 75tl fazla vermeye değer mi bence değmez 5-6 tane alicam diyosan gazlida yari yariya fark eder.Bence sivi al üstüne ekleyip ot da al yaşa derim,isinan oda varsa oraya takman kafi örneğin mutfak örneğin salon hepsine taktirma 2-3 tane işini görür gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 2 Ekim 2021; 22:19:17 >
    |
    |
    Xitsilla kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    24388 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

merhaba iyiyim sağolun umarım sizde iyisinizdir

kendi evimde hem gazlısını hem sıvılısını tam 10 yıldır kullanıyorum

maksimum tasarrufta fark yok, üretici %5 fark var diyor ama bunu faturada tespit etmek imkansız

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5a/d5/d4/5ad5d4d7d86cb8780b07adbeeef98919.jpeg&t=0&width=480&text=1

gazlısı daha hızlı tepkimeye giriyor konfor artıyor ve kafasının malzeme kalitesi 1 tık daha iyi

ama 10 yıldır sıvılısının kafası da bozulmadı biraz da kullanmaya bağlı

soğuk olan odada trv gereksizdir. olay tamamen bütçe meselesi ikiside işe yarıyor

gazlı danfoss mercedes, sıvılı danfoss honda. mercedes daha kaliteli ama honda dandik değil

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/17/8f/8a/178f8a301612681fea64c3703d0cb391.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/20/85/e9/2085e993690d62b6a72b39724891d485.jpeg&t=0&width=480&text=1
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
    Xitsilla kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    332 Mesaj

iyiyim hocam çok şükür. Salonda zaten honeywell t3r mevcut. Bosch 2300i 24kw kombi var yeni nesil pompalı olandan.

soğuk olan oda yatak odası, peteği 1,5 metre o yüzden trv düşünüyorum oraya. Gece uyurken nefesten etkileniyor ve içerisi sıcak oluyor. Kışın kombi yanarken 20,5 derece civarı sıcaklığı oluyor odanın. Burayı trv ile 20 dereceye sabitlersem daha iyi olur diye düşünmüştüm.

evet sıvı ve gazlı arasında. 7 dk fark var.

ama ev çabuk ısı kaybediyor. Bu yüzden gazlıyı düşünüyorum.

aslında biraz daha imkan olsa danfoss eco2 takacağım 5dk da bir olsun diye

@SEHZADE63 hocam zaten salonda var o.t

|
    |
    Bahsedilenler: SEHZADE63, disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.