Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.955
Cevap
89
Favori
215.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzatma çubuğu neden dirsekli? Düz olsa olmaz mı?
    Vana danfoss alıcam. Gövdede marka var mı yada danfossu varmı acaba?
    Son olarak pex çubukla adaptörde marka varmı farketmez mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhankeskin35 -- 25 Ocak 2020; 21:47:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

fiyatını abartmazlarsa bu ürün çok satar
    hocam selamlar odamda bulunan eca termostatik vanayı en düşüğe alsamda su akışı devam ediyor kapatmıyor yani tık diye bir ses geldi geçen çevirirken o günden beri kapanmıyor tam olarak ısınsa bile
  • Vananın kafasını söküp pimi ileri geri ittirdim düzeldi
  • Merhaba. Resimde paylaştığım trv lerin farkı sadece v2 olanda blutooth ile bağlanabilme mi? Hangisini almak daha iyidir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bizim evde e.c.a termostatli vana var her oda da. Fakat bazen ıslık sesi gibi ses çıkarıyor. Kimileri normal diyor kimileri sıkıntı var diyor. Kafam çok karıştı. Sizin yorumlarınız ve Deneyimleriniz benim için önemli.

• alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    Bluetooth lu olan

• Öncelikle merhaba arkadaşlar. Merkezi sistemli bir dairede oturuyorum. 5 yıl oldu bir Allah'ın kulu çıkıp bu sistemde termostatik vana olmazsa olmaz demedi :) Şimdi biraz araştırınca tüm dairelere takmak gerekiyor. Merkezi sistemde normal kombiye göre farklı bir durum var mı termostatik vana için?

Birde daire 132m' net ve petekleri büyüttürdüm. Holdeki 80'likti 140cm ve yatak odasını da 60'likti 1mt petek ile değiştirdim. Eski petekler de yeni olduğundan çıkanları çocuk odasına eklettirdim. Bu şekilde petekleri büyültmenin bir sakıncası olur mu?

Not:Dairelerin girişinde kalorimetrelerimiz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragon Fighter -- 28 Ocak 2020; 2:13:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dragon Fighter

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Merkezi sistemli bir dairede oturuyorum. 5 yıl oldu bir Allah'ın kulu çıkıp bu sistemde termostatik vana olmazsa olmaz demedi :) Şimdi biraz araştırınca tüm dairelere takmak gerekiyor. Merkezi sistemde normal kombiye göre farklı bir durum var mı termostatik vana için?

Birde daire 132m' net ve petekleri büyüttürdüm. Holdeki 80'likti 140cm ve yatak odasını da 60'likti 1mt petek ile değiştirdim. Eski petekler de yeni olduğundan çıkanları çocuk odasına eklettirdim. Bu şekilde petekleri büyültmenin bir sakıncası olur mu?

Not:Dairelerin girişinde kalorimetrelerimiz var.
    bir sakıncası yok. termostatik vanada danfoss öneririm gazlı veya sıvılı

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Dostum eco living serisi gazlı mı sıvılı mı?
    Teşekkürler

• alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    bilgim yok katalagonu incelemedim

• Living eco ve eco 2 termostatların içerisinde motor var.
    İçerisindeki sensör ısıyı algılayınca motor vanayı açıp kapıyor. Gaz yada sıvı sensörlü değil.
    Living eco üretimi yaklaşık 2-3 sene önce sona erdi.
    Eco2 en son ürün ve sürekli güncellenen bir yazılımı var.
    https://urun.n11.com/termostat/danfoss-eco-2-dijital-radyator-termostati-bluetooth-P291048358
  • mmurater M kullanıcısına yanıt
    Evet dostum. Bana da aynı yanıtı vermişler.

Peki güncellemeleri telefon bağlantısından mı yapılmakta acaba?

• Bana hiç bir Allahın kulu bu cihazın ekonomi yaptırdığına inandıramaz. İzmir'de günlük 13metreküp gaz yakıyorum böyle bir şey mümkünmü?
    3 oda 1 koridor yanıyor vanalar 3te. Kombi gündüz 45 gece 50derecede yanıyor. Ev sıcaklığı 21 - 22.5 derece arasında

2 sene önce bunlara vereceğim para ile en baba termostatı alabiliyordum forumdakiler daha tasarruflu dedi diye bunu aldım.

Eve yeni taşındığımda müteahhitin taktığı kombi vardı ECA PROTEUS PLUS günlük 8 9 metreküp yakıyordum tasarruf için aldım 1 metreküp bile düşmedi.

Kayınpederimde Bosch yoğuşmalı kombi var oda termostatı ile birlikte kullanıyor. Termostat 25 26da kombi ısısı 70, 400tl yi geçmiyor faturası.

Bende yeni kombi alıcam. Sorunun artık onda olduğu düşünüyorum.

• KSKcarpediem kullanıcısına yanıt
    Alt katın yakması dış cephelerin dolu olması,üst katın yakması bunlar hep etken.alt katim garaj üst kat tek oda ısıtıyor.4 cephe açık ev yalıtımlı.termostatik vanalar ve oda termostadı var.
    Benim evim gibi evler 25-26 derece olmuyor maalesef.
    Babamın evi yalıtımsız küçük bir daire alt ve üst kat yakiyor 220 TL ile 25 derece oluyor ne termostad nede vana var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 29 Ocak 2020; 0:7:33 >
  • Güncelleme geldiği zaman telefondan uygulamayı açınca size haber veriyor. isterseniz güncellemeyi başlatabiliyorsunuz.
  • Arkadaşlar apartmanımızda merkezi, sistem var ama daha dairelere termostatik vana takmadık. Toptan almak istiyoruz. Kaliteli bir model tavsiye edermisiniz çok pahalı olmamak şartıyla?

• Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    danfoss ras-c sıvı sensörlü termostatik vana

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

danfoss ras-c sıvı sensörlü termostatik vana
    Cahilliğimi mazur görün bu mu acaba dediğiniz?

https://www.hepsiburada.com/danfoss-ras-c-5016-termostatik-vana-sensoru-p-HBV000008WKOB?magaza=Devinimonline

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.