Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.955
Cevap
89
Favori
215.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kronik Farenjit

Merhaba, müsadenizle bir soru sormak istiyorum. Evde tamamen Danfoss gazlı vana var. Ve erken kapama yaptığından ısınamıyoruz. Acaba sadece kafaları çıkartıp eca trv vana taksam uyum sağlar mı? Yoksa iç aksamı da mı değiştirmem lazım.

erken kapama dediğiniz nasıl oluyor açıklayabilirmisiniz, 3 numaraya ayarlanan termo vana ortalama 20-21c arasında kapama yapar 4 numarada ise 24-25c zaten termo vananın amacı bu istenen sıcaklıkta önce peteği kısmak sonra kapatmak böylece yakıt tasarrufu sağlanıyor, danfoss gövdeye eca kafa olmaz,bence termo vananın ayarını yükseltin
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba, müsadenizle bir soru sormak istiyorum. Evde tamamen Danfoss gazlı vana var. Ve erken kapama yaptığından ısınamıyoruz. Acaba sadece kafaları çıkartıp eca trv vana taksam uyum sağlar mı? Yoksa iç aksamı da mı değiştirmem lazım.

erken kapama dediğiniz nasıl oluyor açıklayabilirmisiniz, 3 numaraya ayarlanan termo vana ortalama 20-21c arasında kapama yapar 4 numarada ise 24-25c zaten termo vananın amacı bu istenen sıcaklıkta önce peteği kısmak sonra kapatmak böylece yakıt tasarrufu sağlanıyor, danfoss gövdeye eca kafa olmaz,bence termo vananın ayarını yükseltin

Hepsinde gazlı vana olması sıkıntı mı peki? Bir tanesinden çıkartsam mantıklı bir davranış mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Tepki süresi kısa olduğundan kombiyi çok çalıştırmıyor. Ev de büyük olunca ısıtamıyor demek istedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kronik Farenjit K kullanıcısına yanıt
    Petegi kapatiyorsa icerisi o sicakliga ulasmis demektir.kacta kullaniyorsunuz vanalarinizi.3 ise 4 yapin o zaman isinirsiniz.deneyerek bulun.siz vanalari kullanamiyorsunuz.danfoss eca dan daha kalitelidir.fiyatindan belli zaten.erken kapatmasi isiyi iyi algiladigindandir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kronik Farenjit K kullanıcısına yanıt
    termostatik vanalarda sıkıntı yok tam tersi görevini tam yapıyor.dediğim gibi dereceyi yükseltin.kullandığınız termo vana piyasanın uzak ara en iyi ürünüdür,eca ile karşılaştırılamaz bile.eca kurcalamaya gelmez birkaç yılda kafası bozuluyor
  • Arkadaşlar sıkıntım şu. Danfoss var bende merkezi ısınma var sitede. Bir vana ayarlanan değere gelince tak tak diye ötüyor. Yönetici su çok geliyordur kısın dedi ama aklıma yatmadı ve olmadı da zaten. Vana sorunu ise değiştirteceğim bilgisi olan var mıdır

• Arkadaslar merhaba

Tasindigin ev 1995 yilinda yapilan bir bina. O seneden beri petekler degismemis ve vanalarin cogu ya kirilmis ya da arizalanmis. Mutfaktaki petek haric neredeyse butun odalar bu sekilde, kapatmak istedillerim var ama kapatamiyorum da.

Sormak istedigim; termostatik vana alsam bu peteklere takabilir miyim? Alacagim vanalar honeywell gibi bu tur peteklere uyumlu mudur?

Tesekkur ederim.

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

• audioslave kullanıcısına yanıt
    evet uyumludur demir boru tesisat var,termostatik vanalar alabilirsiniz

• Merhaba, üstadlara bir sorum olacaktı, gazlı vana daha erken tepki verdiği için tavsiye ediliyor lakin fiyat sıvılının üç katı, sıvılı vanayı daha düşük dereceye ayarlasak aradaki tepki farkını kapatamazmıyız. Yani 25 derece ısınmasını istediğimiz odada gazlı vanayı 3'e ayarlıyorsak sıvılıyı 2,5 konumuna getirsek aynı amacı yerine getirmiş olmazmıyız.

Bir de vaillant vairad trv nasıl tavsiye edermisiniz. Teşekkür ederim.

• verde V kullanıcısına yanıt
    gazlı trv önermiyorum çünkü fiyatlar uçtu en iyisi sıvı sensörlü danfoss,25c iç ortam sıcaklığı istiyorsan hangi trv kullanırsan kullan hepsinde aynıdır,4numaranın bir cm ilerisine ayarlayacaksın trv o zaman yaklaşık 25c yapar

• Arkadaşlar merhaba

Manuel termostatik vanalarin yerine yavaş yavaş dijital termostatik vanalar kullanılıyor. Haftalık program yapabilme imkanı, çocuk kilidi, tatil modu ve açık pencere fonksiyonu gibi özellikler Digital termostatik vanaların artılarından. Kendi çektiğim eqiva dijital termostatik vana videosunun linkini sizinle paylaşıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=_N6o6U0X1pk

• tankut_26 T kullanıcısına yanıt
    Hassasiyeti kac ve fiyati nedir

• 0,5 derece farkla ayar yapabiliyorsunuz. Bana yurtdışından bir arkadaşım getirdi. Türkiye de daha çok danfoss’un dijital termostatik vanası mevcut. Onun da fiyatı 110 TL civarı.

Bu da Sygonix ‘ in Bluetooth lu modeli termostatik vananın videosu. Telefonunuz la vananızı ayarlayabiliyorsunuz.

İyi seyirler

https://m.youtube.com/watch?t=6s&v=VSOU7LQKy4g

• tankut_26 T kullanıcısına yanıt
    Ekim ay inda cosa oda termostadinin akilli digital vanasi piyasaya cikacak.danfos almak uzereydim bu haberi duyunca bekleme de kaldim.su an cosa oda termistadini kullaniyorum memnununm.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Dostum slm,
    Senin önerinle 3 adet kombi aldım 3 ündende çok memnunum.
    Her yerde seni arıyordum özel mesaja kapatmışsın.
    Yeni bir eve çıktım ankarada.
    Dubleks 160 m2.
    Toplam havlupanlar hariç 6,70 petek boyu
    2 tanede havlupan var. Araya 1,50 bir petek daha ekleyeceğim.
    Kombi olarak daikinin yeni kombisi ve honeywell modülasyonlu oda termostatını düşünüyorum.
    Senden termostatik vana varsa başka termostat tavsiyesi rica edecektim.
    Önerilerinize açığım.
  • arkin11 A kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşım

termostatik vanada danfoss-rasc yatay köşe (uk tip) öneririm

• disintegration kullanıcısına yanıt
    peki kombi seçimi ve ot uygunmudur.
  • arkin11 A kullanıcısına yanıt
    kombi seçimi uygun,daikin kombi piyasanın en kral kombilerinden biridir.ama oda termostatı uyumlu mu açıkıçası bilmiyorum ilgili konuda arkadaşlara sormanı öneririm
  • 8 petek var. Salonda 2 adet 1 tanede banyoda. 5 adet termostatik vana aldım. Balkondaki peteğe almadım. Almalımıydım kararsız kaldım ? Sizce ? Balkonu yemeklerde kullanıyorum

Kollektörlü sistem, balkona kollektörden boş ağız yok direkt kombiden mi çekmek gerekli yeni kolektör bayağı masraflı karar veremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_X -- 18 Nisan 2018; 17:52:26 >
  • fearless_X kullanıcısına yanıt
    balkonda konfor sıcaklığı istemiyorsanız termo vana takılabilir

kombiden balkona 20mm pprc boruyla direkt hat çekin sıkıntı olmaz

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.