Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.955
Cevap
89
Favori
215.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modülasyonlu o.t kullanıyorsun kazan sıcaklığı hep 55v veya 60c de olmalı

Ev ısındıkça set edilen dereceye geldikçe kazan sıcaklığı otomatik düşecek 50c hatta 45c olacak .mod ot de 43c olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam buderus RC100 evdeki o.t.

dediğiniz şekilde 55c yapayım bakalım nasıl olacak , modulasyon dedikleri neymiş. bilmediğimiz çok şey var belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seastar76 -- 10 Aralık 2017; 14:55:35 >
  • tesadüf bu ya, Rusyadan danfoss çular toplantıya gelmiş))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seastar76 -- 10 Aralık 2017; 15:43:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

uyar, danfoss un her markaya uyan kafası NON DANFOSS

https://www.termostatikvana.com/sivi-sensorlu-radyator-termostadi-non-danfoss-013g5025/detay/.YjYXrHD0TY=%7C

Hocam normal vanalara takılır mı bu

• ydrm Y kullanıcısına yanıt
    takılmaz herhangi bir markanın termostatik vana gövdesi lazım üstüne bu kafayı monte ediyorsun
  • Teşekkürler hocam uygun fiyat li termostatik vana onerirmisiniz toplam 9 adet+1 havlu pan olan 11 metre kaç tane sine takmami önerirsiniz ben reglaj yaparak kullanıyorum evim yalitimsiz günlük 11-12 litre yakıyor 40 derecede çalıştırıyorum nitromix 24 cihazim 50 derecede çok ısınıyor ev yakıt 1_2 litre artıyor ben 50 de yakıp termostatik vana ile tasarruf düşünüyorum sizin oneriniz ne olur

• ydrm Y kullanıcısına yanıt
    Danfoss ras-c (yatay köşe/uk tip)

• 2 derecede olan termostatik vanalı yaşam odasındaki petek gayet normal ısınıyor. Oda sıcacık.

Nedendir acaba? Kombi hemen peteğin yanında sayılır, o yüzden mi?

Bir de koridordaki petek o odanın tam kapı girişinde.

Koridordaki peteğin ısısı mı odaya giriyor acaba? Koridorda termo vana yok.
  • disintegration

nickli arkadaş bu konularda uzman. kendisinin tavsiyeleri doğrultusunda geçen yıl evime kombi taktırdım ve danfoss termostatik vana taktırdım. tüketim miktarı konu komşuya göre azaldı. kombi düşük sıcıklıkta maximum verim ile çalışıyor. gayet memnunun.

kendisine değerli tavsiyeleri için teşekkür ediyorum. aynı şehirde olanınız varsa iş yapmanızı tavsiye ederim. işinin ehli bir arkadaş.
  • Az fatura ödemek istiyorsanız radyoterlere termostatik vanayı şiddetle tavsiye ederim.Sadece ot kullandım 0.5 hassasiyetli ancak komfor iyi değildi üşüme hissi veriyor vede gaz tüketimim arttı ancak 0.2 hassasiyetli kullanılabilir.danfoss ras-c sıvı sensörlü termostatik vana taktım hole ve mutfağa ne zaman çalışıyor farketmiyorsunuz işini mükemmel bir şekilde yapıyor tasarrufda cabası şiddetle tavsiye ederim.

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

• danfoss termostatik vana seti aldım bunu takmak için petekteki vana kısmını komple sökmek mi gerekiyor yoksa sadece vananın çevirdiğimiz kısmını söküp termostatik vananın kafa kısmını takabilir miyiz videodaki gibi?
    https://youtu.be/LpkRM_PwqwM

ben şu ilandaki gibi takım halinde aldım
    https://www.termostatikvana.com/kose-termostatik-radyator-vanasi-danfoss-013g5023-013g0003/detay/6s9eRx18PvM=%7C

• Hocam üstten giren sıcak su vanasını tamamen söküyorsunuz yeni aldığınız termostatik vana gövdesini bunun yerine takıyorsunuz.Ardından termostatik kafayı 5 konumuna alın ve vana kafasına hafifce itin işlem tamamdır.Hangi sıcaklıkta çalışmasını istiyorsanız ayarını yapın.Şu linki bir inceleyinhttps://www.youtube.com/watch?v=_AVCmEhAev4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mydoktor -- 18 Aralık 2017; 10:9:42 >
  • casual07 C kullanıcısına yanıt
    radyatör vanasını tamamen söküp danfoss termo vananın önce gövde sonra kafasını monte ediyorsunuz
    youtube taki video başka radyatör vanası ve termo vana. bu işlemlerden sonra ayarını istediğiniz şekilde her odada ayrı ayrı ayarlayabiliyorsunuz en ideali 3 ve 4 numarasında bir ayar.
  • quote:

Danfoss ras-c (yatay köşe/uk tip)

@disintegration

Hocam selamlar, forumdaki mesajlarınızı takip ettiğim kadarı ile bu konularda oldukça bilgilisiniz. Ben de sizden mümkünse biraz bilgi almak isterim.

Evim 179m2 3+1 şeklinde. Evdeki kombi Viesmann vitopend100. Binamız yalıtımlı ve güney cehphede, geçen ay 245 lira doğalgaz faturası geldi. Evin tüm odaları açık konumda ve kısa kollu ile dolaşıyoruz evde. Kombi hep aynı seviyede 1,5 derecede yanmasına rağmen petekler bazen çok sıcak oluyor anlamıyorum. Su basıncı seviyesi de en fazla 10 günde 1 sürekli düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

Edit: Ayrıca salonumda daikin shira ftxs50k modeli klimam var. gerekirse onu da ısıtma için kullanabilirim.

Ayrıca, sizce termostatik vana kullanmalı mıyım ( danfoss dijital düşünüyorum ) yada honeywell termostatlardan mı kullanmalıyım ? her ikisini birden kullanırsam daha mı verimli olabilir ? Bu konularda teknik bilgilerinize ihtiyacım var. Evin kat planı aşağıdaki gibidir, kırmızı ile işaretlediğim yerler petekler.

Petek ölçüleri;

Salonda 3 adet
    50*40
    30*200
    90*40

Mutfak
    90*40

oda 1
    50*50

oda 2
    60*50

oda 3
    100*50

banyolar 2 adet havluluk tarzında

110*40

Kırmızı bölgeler petekler. Kombim mutfağın içerisinde mavi ile işaretlediğim bölgede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAN-TURK -- 2 Ocak 2018; 17:36:21 >

• PAN-TURK kullanıcısına yanıt
    kısa kol olacak kadar sıcak oluyorsa kombiye en uzak yatak odası hariç kalan peteklere termo vanalar takılabilir.yalnız termo vanalar ile tasarruf yapmak isterseniz max 24 25c ye ayarlanması gerekir bu da konforu azaltır.honeywell oda term da ilave olarak kullanılabilir evde kimse yokken ve geceleri kombi uyku modunda (20c) bırakılabilir

• quote:

kısa kol olacak kadar sıcak oluyorsa kombiye en uzak yatak odası hariç kalan peteklere termo vanalar takılabilir.yalnız termo vanalar ile tasarruf yapmak isterseniz max 24 25c ye ayarlanması gerekir bu da konforu azaltır.honeywell oda term da ilave olarak kullanılabilir evde kimse yokken ve geceleri kombi uyku modunda (20c) bırakılabilir

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam. En dipteki yatak odası hariç evin geneli 24-25 derece arasında değişiyor. Tek sıkıntı yatak odasında 22 derece, onu da bir şekilde halledeceğim sanırım
  • PAN-TURK kullanıcısına yanıt
    o zaman yatak odası hariç bütün peteklere (banyoda hariç) danfoss ras-c termo vanalar alın.yatay köşe olanından (ilgili resimler ilk sayfada var)piyasada zam olmadıysa 35lira civarında bulursunuz tanesini

termo vanaları 4 numaraya ayarlarsanız 24c de petekleri kısar.tasarruf yaparsınız

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba, müsadenizle bir soru sormak istiyorum. Evde tamamen Danfoss gazlı vana var. Ve erken kapama yaptığından ısınamıyoruz. Acaba sadece kafaları çıkartıp eca trv vana taksam uyum sağlar mı? Yoksa iç aksamı da mı değiştirmem lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kronik Farenjit K kullanıcısına yanıt
    hocam dereceyi biraz yükselt erken kapama yapmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: tuğs@n

hocam dereceyi biraz yükselt erken kapama yapmaz

Merhaba, öncelikle siz de mi danfoss gazlı kullanıyorsunuz? Hepsinde danfoss olması sıkıntı mı sizce? En uzaktakinin kafasını söksem mi? Petekler ısınıyor ama sonra suyu erken kestiğinden ısınamıyoruz. Yan dairede eca trv var çatır çatır ısınıyorlar, fatura 150. Danfoss kafa başlarını söküp eca trv kafaları taksam pimli aksam aynı mıdır uyum sağlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kronik Farenjit -- 25 Ocak 2018; 7:37:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.