Şimdi Ara

TERMOSTATİK BANYO BATARYASI. BİLGİSİ OLAN VARMI ARKADAŞLAR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
42.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafasco

Ben 3 aydır kullanıyorum. Çok memnunum. Tek tereddüt ettiğim güneş enerjisinin sıcaklığı fazla olduğundan sorun çıkarmasıydı. Hiç sorun yaşamadım.
    Şimdi çocuklar kendi başına kalsa bile sorun olmuyor. Haşlanma korkusu bitti. Evde başka bir çeşme açıldığında tekrar su ayarlama derdi bitti. Şiddetle tavsiye ederim.
    Ben GPD kullanıyorum ama, hayatınıza değer katan burada markadan çok teknoloji. Elektrik - pil vs. olmadan sıcaklığın ayarlanmasını bence çok başarılı olmuş.

Herkese çok teşekkürler bilgi verdiğiniz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 1 Kasım 2016; 11:53:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gpd tbb2 modelini 1 aydır kullanıyorum bende çok memnunum apartmanda hidrofor her çalıştıgında suyun ayarı değişiyordu şimdi bu sorunum bitti.Süper bir ürünmüş her eve lazım bir ürün.
  • Merhaba arkadaşlar bende bu hafta koçtaşdan gpd almayı düşünüyorum.

bir sorum olucak, ısı ayarı tek koldan, sıcak\soğuk su akışı aynı anda tek koldan mı ayarlanıyor ?
  • SaYKoTurk S kullanıcısına yanıt
    Sol taraftan suyun tazyik ayarı, sağ taraftan ise ısı ayarı yapılıyor.Sıcak-soğuk su akışı aynı kol diye düşünürsek yanlış olur.
  • AzzOR.1991 kullanıcısına yanıt
    Kombili evlerde nasıl bir fayda sağlar ki anlayamadım ben kombiyi 40 dereceye ayarlıdim çeşmeden 40 derece su akıyor

Fakat başka bir yerden su açılınca tazyik düşüyor su bazen soğuyor bu durumu önler mı Ozaman tamam ihtiyaç derim

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Evet içinde valf var ona göre ayarlıyor sıcak su debisi düşerse ki düşüyor başka bir çesmeden sıcak su acınca.
    Bu valf basıncı ayarlıyor ve ayarladığınız derecede su veriyor tabiki biraz basınc düşüsü oluyor ama ısısı değişmiyor.

yani şöyle acıklayalım sıcak su debisi:3 soğuk su debisi:3 sıcaklık 40 derece şimdi baskası sıcak su actı mutfakta ve sıcak su debisi:2 olduğu zaman soğuk su debisi otomatik olarak 2 olarak ayarlıyor çesme. yani 2:2 40 derece oluyor.Bu arada bu olayın olması için sıcaklıgı yukseltmenz lazım 40 derece biraz sıkıntılı olabilir cunku hep kombiden gelecek su ve soğuk su kullanmayacak.Gb072 de sorun oluşmuyor 40 derecede sureklı su alabiliyoruz sizinde kombinin su ısıtması iyi olmalı tabiki yada dediğim gibi biraz yuksek ısıya cıkarıp soguk su almasına izin vermeniz lazım cesmenin.Sıcak suyun ayarı kombiden 40 altına düşmemeli.Düşerse bunu 40 dereceye cıkarmaz cesme tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 25 Mart 2017; 23:3:46 >
  • Tamam anlaşılmıştır teşekkür ederim. Evdeki bataryaları degistiriyorum Gpd ürünleri dikkatimi çekti termostatli batarya rastladım merak ettim.

Batarya değişimi konusunda yapmam gerekenleri veya ürün tavsiyelerinizi almak isterim Su sayacı da dahil hepsini degistirecegim

• Gpd marka solus mix bir batarya aldım çok kibar ve güzel tavsiye ederim Fakat daha taktirmadim ve kullanmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

Tamam anlaşılmıştır teşekkür ederim. Evdeki bataryaları degistiriyorum Gpd ürünleri dikkatimi çekti termostatli batarya rastladım merak ettim.

Batarya değişimi konusunda yapmam gerekenleri veya ürün tavsiyelerinizi almak isterim Su sayacı da dahil hepsini degistirecegim

TBB02 modeli var gayet kullanışlı ve uygun fiyatlı.gayet memnunum.
  • Mutfak evye spiral boru başlık kırıldı bildiginiz tavsiye bir marka var sadece başlık soruyorum ana gövde Osmanlı armatür onda bir sıkıntı yok.

• Duş sıcaklığını ayarlamak için çok sıkıntı çekiyorum. Durduk yere soğuyup birkaç dk sonra tekrar ısınıyor.

Dolayısıyla çocuklar banyo yapamıyor. Eca ve grohe gibi markalar çok pahalı 600 tl civarı. Onun yerine gpd falan alınabilir mi?

Çok büyük sıcaklık farkını tolere edebiliyor mu bu bataryalar? Montaj zor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

Duş sıcaklığını ayarlamak için çok sıkıntı çekiyorum. Durduk yere soğuyup birkaç dk sonra tekrar ısınıyor.

Dolayısıyla çocuklar banyo yapamıyor. Eca ve grohe gibi markalar çok pahalı 600 tl civarı. Onun yerine gpd falan alınabilir mi?

Çok büyük sıcaklık farkını tolere edebiliyor mu bu bataryalar? Montaj zor mu?

Alabilirsiniz.Suyun sıcaklığı basınçtan kaynaklı değişiyorsa soruna çözüm termostatik banyo bataryasıdır.GPD tbb02 modelini kullanıyorum.Memnunum.Alıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Montajı normal çeşme değişir gibi yapıyoruz herhangi bir farklılığı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 12 Temmuz 2017; 17:42:54 >
  • Teşekkürler hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim kombi biraz kalitesiz.

Kombi derecesini minimuma alsak bile su çok sıcak akıyor. Bataryayı orta konuma aldığımızda sıcak su debisi düşüyor ve kombi aynı derecede yandığı için suyu kaynatıyor. Ne yapsak da su sıcaklığını düşüremiyoruz. Tek çare çevirmeli batarya alıp soğuk suyu fazla açarak suyu ılıtmak. Ama estetik durmadığı için çevirmeli batarya almak istemiyorum bu termostatlı batarya bizim işimize yarar mı?

• GPD termostatik batarya fiyatı uygun fakat kullanmadım bilmiyorum

GPD batarya kullanıyorum fiyatına göre çok şık

• burak190591 kullanıcısına yanıt
    +

• slm, burak senin yaşadığının aynısını bende eski tip kombimde yaşıyordum, eve yeni taşındım, 2 aydır çozüm arıyordum usta getirdim kombş sağlam fakat eski yıpranmış felan dedi, sonunda n11 sitesinde termostatik bataryayı gördüm hemen aldım sonuç inanılmaz, mükemmel. mucizevi bir alet...not kombiniz sağlam istediğiniz dereceyi veriyor olsa bile bu batarya alınır, çünkü suyu tek koldan aç kapabyapıyorsunuz, öyle sağ sol mazide kaldı benim için... alın alın alın tşkür edeceksin bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICE_BLUEE -- 11 Ağustos 2017; 21:58:37 >
  • peki suyu ilk açtığımızda ısınana kadar geçen zamanda su hiç akmıyor mu? yani ayarladığımız dereceye çıkıncaya kadar bekliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasonder

peki suyu ilk açtığımızda ısınana kadar geçen zamanda su hiç akmıyor mu? yani ayarladığımız dereceye çıkıncaya kadar bekliyor muyuz?

İste buna ne yapabilir merak ettim. En cok su kaybi musluk acildiginda gerceklesiyor. Ben bir sicak bir soguk eziyetindense komple soguk ılık su ile yikaniyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICE_BLUEE

slm, burak senin yaşadığının aynısını bende eski tip kombimde yaşıyordum, eve yeni taşındım, 2 aydır çozüm arıyordum usta getirdim kombş sağlam fakat eski yıpranmış felan dedi, sonunda n11 sitesinde termostatik bataryayı gördüm hemen aldım sonuç inanılmaz, mükemmel. mucizevi bir alet...not kombiniz sağlam istediğiniz dereceyi veriyor olsa bile bu batarya alınır, çünkü suyu tek koldan aç kapabyapıyorsunuz, öyle sağ sol mazide kaldı benim için... alın alın alın tşkür edeceksin bana...

Hocam arkadaşın şu sorusuna cevap vermeni rica ediyorum.
    "peki suyu ilk açtığımızda ısınana kadar geçen zamanda su hiç akmıyor mu? yani ayarladığımız dereceye çıkıncaya kadar bekliyor muyuz?"
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.