Şimdi Ara

Termodinamiğin 2.Kanunu ve Evrim İlişkisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • burada bir eksiğin var, termodinamiğin 2. yasasına göre enerji harcanmaz. ama evrim için ATP enerjisi harcanır. enerji harcanan her şey düzene daha çok yaklaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byob

burada bir eksiğin var, termodinamiğin 2. yasasına göre enerji harcanmaz. ama evrim için ATP enerjisi harcanır. enerji harcanan her şey düzene daha çok yaklaşır.

Yukarıda belirttim iyi okuyun.Enerji girişi olan sistemlerde düzenlilik oluşabilir dedim.
    Bu arkadaşlar Td 2.yasasındaki ''daima düzensizliğe gidiş'' kavramının kapalı sistemler için geçerli olduğunu bilmiyorlar.
  • son 2 milyon içinde sözde evrimleştiği söylenen insan için td2 nin bir faydasını yazarmısınız.meteorlar inip düzen mi oluşturdu.bu ne uydurma bir savunmadır.

Td2 size bir numara büyük gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

son 2 milyon içinde sözde evrimleştiği söylenen insan için td2 nin bir faydasını yazarmısınız.meteorlar inip düzen mi oluşturdu.bu ne uydurma bir savunmadır.

Evet,hatta gökten kaburga yağdı kadınlar o şekilde oluştular
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

quote:

Orijinalden alıntı: Drughi

o konuyu merak ettim.

http://forum.donanimhaber.com/m_39042316/mpage_2/key_hristiyan/tm.htm

12 Nisan 2010; 22:32:22 mesajı Neommy'nin!

Vay be anılarım canlandı! 6000 yıl dememişler ama iyice küçültmüşler Dünyanın yaşını ve yaptıklarının farkına varmamışlar, 4. Sayfada Level'dan da bir uyarı gelmiş aynı konuda! ama 2. sayfadaki uyarıdan sonra yalnızca 1-2 " imanlı " arkadaş kalmış konuda.
    Ne günlermiş, şimdi bakınca iyi güldüm, feykler daha bolmuş ve daha ukalalarmış, ayrıca feyke feyk demekde yasak değilmiş!
    Neşelenmek isteyenler baştan sona okuyabilirler, iyi gırgır var cidden!

evet merhum gennosuke de var konuda, hatırladım konuyu.

quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

son 2 milyon içinde sözde evrimleştiği söylenen insan için td2 nin bir faydasını yazarmısınız.meteorlar inip düzen mi oluşturdu.bu ne uydurma bir savunmadır.

öyle deme, yalnızlıktan kasaba gidip kaburga alarak bir yere varmaya çalışan arkadaşlarım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus1099 -- 30 Aralık 2013; 1:18:22 >

• quote:

quote:

işiniz hiç düşmesin o kaburgaların sahibine.biz tebliğimizi yapıyoruz,ister inan ister inanma. Yok olup gitmeyeceksiniz bunu bilmeniz yeter.O kaburgaların sahibi çok sabırlıdır,merhametlidir.Bir defada yaratamayacak kadar aciz değildir.doğrusunu yalnız O bilir.

İmkansız olayların milyonlarca canlı için tesadüfen oluştuğunu öngörmek
    bilime saygısızlıktır.sadece bu konu için yaratıcıyı kabullenemeyenler akıllı tasarım fikrini ortaya çıkarmıştır.

Öyle görünüyor ki siz mucizelere bizden daha çok inanıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

işiniz hiç düşmesin o kaburgaların sahibine.biz tebliğimizi yapıyoruz,ister inan ister inanma. Yok olup gitmeyeceksiniz bunu bilmeniz yeter.O kaburgaların sahibi çok sabırlıdır,merhametlidir.Bir defada yaratamayacak kadar aciz değildir.doğrusunu yalnız O bilir.

İmkansız olayların milyonlarca canlı için tesadüfen oluştuğunu öngörmek
    bilime saygısızlıktır.sadece bu konu için yaratıcıyı kabullenemeyenler akıllı tasarım fikrini ortaya çıkarmıştır.

Öyle görünüyor ki siz mucizelere bizden daha çok inanıyorsunuz.

Evet evet öbür tarafa gidip de gelmiş gibi konuştun yok olup gitmeyecekmişiz
    Ortada ciddi bir bilimsel konu var,mucize veya peri masalları yok.İmkansız olaylar da yok.Her şey olabilirliğinde,tıkırında,kademe kademe oluşmuş.Bunda ne öyle büyük bir mucize var ne de bir imkansızlık.
    Siz böyle basit argümanlarla evrimi çürütmeye çalışın ancak.

@hashus1099 ah ah keşke öyle her kaburga olsa.Özellikle Adem kaburgası olması gerekiyor!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canis Majoris -- 30 Aralık 2013; 2:20:57 >

• Konuyu nasıl buralara kadar getirebildiniz? Tek size söylemiyorum yanlış anlamayın ama, termodinamiğin evrim teorisi ile zıt düşmediğini açıklayan bir konu açmış arkadaş. Siz ise konuyu başka yere getirmişsiniz. Evrim teorisine inanırsın inamazsın, kimse seni zorlayamaz bir şeye inanman için pek tabii, ama termodinamik yasasının evrim teorisini çelişkiler içinde bırakıyor demek biraz yanlış bir tabir. Çünkü, aslında geniş pencereden baktığında ÇOK fazla alakaları bile olmayan 2 bilimsel görüş. Lafım pek tabi yine her konuda olduğu gibi bunda da herhangi bir inançsızlığa veya inanca "laf" atan arkadaşlara da iletmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huddleston -- 30 Aralık 2013; 2:26:47 >
  • Olayın felsefi boyutunu işe sokmaya gerek yok.Entropi dediğiniz şey nozzle gibi aletlerde verim hesabında kullanılır çok faydalı bir buluşur ancak kimse tam tanımını yapamaz.Entropi nedir denildiğinde kullanamadığımız ama var olduğunu bildiğimiz enerji derler.Evrim teorisi ile bağlamak bana mantıklı gelmiyor.Evrim teorisini kabul etmeyip,evrim teorisi sayesinde üretilen insanları iyi eden ilaçları kullananlara bilimsel açıklama yapmak gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Konuyu nasıl buralara kadar getirebildiniz? Tek size söylemiyorum yanlış anlamayın ama, termodinamiğin evrim teorisi ile zıt düşmediğini açıklayan bir konu açmış arkadaş. Siz ise konuyu başka yere getirmişsiniz. Evrim teorisine inanırsın inamazsın, kimse seni zorlayamaz bir şeye inanman için pek tabii, ama termodinamik yasasının evrim teorisini çelişkiler içinde bırakıyor demek biraz yanlış bir tabir. Çünkü, aslında geniş pencereden baktığında ÇOK fazla alakaları bile olmayan 2 bilimsel görüş. Lafım pek tabi yine her konuda olduğu gibi bunda da herhangi bir inançsızlığa veya inanca "laf" atan arkadaşlara da iletmek istiyorum.
    Birbirleriyle görünür ilgileri yok ama bu yine de 160 yıllık bir tartışma konusu. Var olan bir durumu ve teorisini ( Evrim ) yadsımak için 150 yıldır gelişmiş ülkelerde Teologlar ve Filozoflar Termodinamiğin 2. yasasından bir giriş kapısı ararlar ( söz konusu ülke Türkiye olunca Hacı-hocalar, dandik sosyologlar belki de Samanyolu TV'deki yemek tarifçisi Oktay Usta da girer işin içine ) ve bulamazlar. Ama bir sürü boş laf etmeyi de hiç ihmal etmezler tabii, ama ne Fiziği-Kimyayı ve nede Evrimi durdurabildiler 160 yıldır!

• neommy kullanıcısına yanıt
    Aslında daha çok Hristiyan cephesinde var bunu iddia edenler, zaten yanlış hatırlamıyorsam kilise linklerinde bile vardı. Evrim hakkında pek bilgim olmadığından bir şey söyleyemiyorum, belki ileride olmadığı gösterilecek, fakat bunun şuan fiziğe, termodinamiğe ters diyerek yapılması çok absürd bence.
  • quote:

Siz benim sorularıma cevap versenize.Td 2.kanunu hiçbir şekilde bebek oluşumuna,polimer madde oluşumuna izin vermez o zaman.Böyle saçmalık olabilir mi?
    Kapalı sistem mi diyoruz biz burada açık sistem diyoruz.Siz yazdıklarımı okudunuz mu bunlara cevabınız nedir onu söyleyin?
    Ben bilirim sizin ABD den çalıp millete yutturmaya çalıştığınız evrim karşıtı argümanlarınızı.

. Evrenin düzensizliğe olan eğilimini biliyorsundur td 2. kanundan . Bu düzensizliği tam tersine yönlendirmek için bi enerji gerekir diğmi işte o enerji tepkimeyi düzenli yöndede olsa başlatabilen enerjidir .
  • Bir BİTÜRK birde Miralge 3. daha yok.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.