Şimdi Ara

Terminator: Resistance (2019) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
7.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunu 10 saatlik bir oynanışın ardından bitirdim ve oldukça beğendim.Gerek oyun içi müzikleri olsun gereksede yer verilen sahnelerle ilk iki filmi hatırlattı.Özellikle müzikler T1 ve T2 filmlerinin lisanslı müzikleri olduğu için oyunun düşmeyen temposuna çok uygun olmuş.Oyunda aksiyon hiç düşmüyor fakat ilerleyiş şeklini en baştan itibaren oyuncuya bırakıyor,ister stealth ilerleyebiliyor istersenizde aksiyon dozajını kendiniz belirliyorsunuz.Diyaloglar uzun tutulmamış fakat isteğe bağlı olarak diğer karakterlerin hikayelerini dinleyebiliyorsunuz.Bu karakterlerin bazılarının hikayede önemli rolü var,bazılarından ise çeşitli yan görevler alarak görevleri yapabiliyorsunuz.Elbette diyaloglarda yine ilk iki filmden alınmış bazı ifadeler var ve yaptığınız tercihler ilerleyişi ve karakterlerin durumunu etkiliyor.Oyunu yapan firma nedeniyle bir ön yargı olsada açıkcası Rambo ile üzerlerinde bıraktıkları izlenimi bu oyunla tam tersi bir duruma dönüştüreceklerdir.Gayet başarılı bir oyuna imza atmışlar ve Terminator için yapılmış en iyi oyunun bu oyun olduğunu düşünüyorum.

• Oyundan kaydettiğim oynanış videolarını paylaşmak istiyorum.Her ikiside 4K Epic grafik ayarlarında kaydedilmiştir.

• bu sabah 1 saat kadar oynadım. malesef günümüzün oyunlarına bakarsak 10 sene geriden geliyor.
    terminatör teması her zaman ilgimi çekmiştir fakat oyun malesef kötü fazla bir beklentiniz olmasın.
  • PS4 veya Xbox One'ıma kardeşlikle almayı düşünüyorum sec hak satan varsa bana ulaşsın
  • Oyunu 3-4 saat oynadım animasyonlar çok kötü vuruş issi ortalama seviyede.Sesler fena sayılmaz.Ortalama bi youn olmuş.Ama animasyonlar cidden insanın gözüne batıyor...
  • Hikaye hakkında....

Terminator:Resistance Skynet'in üç milyar insanın ölümüne neden olan nükleer saldırısı(Judgment Day/Kıyamet Günü) üzerinden 30 yıl sonra Los Angeles'ta geçiyor.Oyunda John Connor tarafından yönetilen Direniş birliklerinde bir asker olan Jacob Rivers olarak oynuyoruz.Rivers Skynet tarafından bir numaralı hedeftir çünkü Skynet'i yok etmekte ve insanlığın geleceğini kurtarmakta kararlıdır.Bu nedenle oyunun ilk saatlerinde Skynet tarafından bizi öldürmek üzere görevlendirilmiş bir T-825 Infıltrator modeli ile karşılaşıyoruz.Oyunun ilk anından itibaren bize yardım eden ve oyun boyunca ismini bilmediğimiz bir Stranger sayesinde bu yok ediciden geçici bir süreliğine kurtuluyoruz.Kıyamet gününden sonra hayatta kalmayı başaranlar makinelere karşı savaşmakta çok iyi değiller bu nedenle ilk amacımız Direniş sığınağına ulaşmak oluyor.Karakterlerle yaptığınız konuşmalar ve tercihler doğrultusunda ister kendi yollarına gitmelerini sağlayabilir istersenizde Rivers ile birlikte Direniş birliklerine katılmayı sağlayabilirsiniz.Buradaki tercihiniz oyundaki iki farklı sondan birisine doğru ilerlemenizde etkili olacaktır.

Direniş sığınağına ulaşınca eğer beraberinizde diğer hayatta kalanlarıda buraya gelmeye ikna ederseniz yeni yan görevler aktif oluyor.Burada ilk olarak peşinizde olan T-850 i ele geçirmek ana hedefiniz oluyor çünkü Skynet'in savunma sistemine erişebilmek için T-850 den elde edeceğiniz CPU'ya ihtiyacınız olacak.Oyunda ilk başladığınız bölge artık kuşatılmış olduğundan Direniş birliklerini yanınıza alarak T-850 ile bu bölgede karşılaşıp ele geçiriyorsunuz.T-850 den aldığınız işlemciyi ne yapacağınıza ise siz karar vereceksiniz.Burada işlemciyi yeniden programlanması ve makinelere karşı savaşa kullanılması için bununla ilgili çalışan kişiye teslim edebilir yada bu kişinin Skynet'e yapılacak olan son saldırıda engel olacağını düşünen direniş birliklerini dinleyerek öldürebilirsiniz.Buradaki tercihiniz beraberinizde Direniş sığınağına katılan kişilerin kaderini belirliyor.Oyunun son görevinde Skynet savunma sistemini çökertip Skynet'i yok etmek için ana merkezine ulaştığınızda bir T-850 direniş sığınağına sızarak oradaki herkesi öldürüyor.Sadece direniş komutasında ve oyunda önemli bir role sahip olan bir kişi yaralı olarak kurtuluyor fakat hayatta olup olmadığı hakkında oyun sonuda dahi bir bilgi alınmıyor.Bu kısım için ve bazı yerlerde bir ek paket içeriği bırakılmış olabilir.Geliştirici her ne kadar DLC planlarının olmadığını söylesede ileride durumun değişebileceğini belirttikleri için bir ek paket gelebileceğini düşünüyorum.

Skynet'e karşı savaşmakta eldeki silahlar yeterli olmadığı için son görev öncesi Skynet'in savunma sisteminde önemli bir yere sahip olan HK Tankını ele geçirmemiz gerekiyor.Ardından son görevde John Connor önderliğinde Skynet'e karşı en büyük mücadelenize çıkıyorsunuz.Elbette bu bölümde gerek direniş birlikleri gereksede Skynet tüm imkanlarını kullanıyor.Oyunun en başından itibaren bize yardımcı olan gizemli kişinin aslında bizi korumakla görevlendirildiğini ve bu nedenle bizim bulunduğumuz zamana koruyucu olarak önceden gönderildiğini öğreniyoruz.Oyun sonunda ise Skynet'e karşı başarılı olunuyor ve bir T-800 tarafından yakalanmışken Skynet'in kapatılmasıyla birlikte kurtuluyoruz.Oyun sonunda John Connor geleceği değiştirme gücüne sahip olduğumuzu ve değer verdiklerimizi korumak için bir tercih yapmamız gerektiğini söylüyor.Zamanda geriye gitmeyi yada orada kalmaktan birisini seçerek oyunu tamamlıyorsunuz.Tercihleriniz doğrultusunda hangi sonda bitirdiğinizi ise en sondaki sahneler aracılığıyla görüyoruz.

Oyunun hikayesi bu şekilde,oynayanların görebileceği üzere gerek oyun içi karakterler gereksede hikaye ilerleyişi bakımından özellikle ilk iki filme oldukça bağlantılı,açıkcası oyunu oynamaktan,satın alıp kütüphaneme eklememden son derece mutlu oldum.Bitirdikten sonra diğer sonu görmek için tekrar başladım.Oyunun ana tema müziği bile tek başına oldukça etkileyici,orjınal müziğin Chris Detyna tarafından yeniden bestelenmiş versiyonu çok güzel olmuş bazen oyunu açıp ana menüden bir süre dinlediğim dahi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 19 Kasım 2019; 23:52:43 >

• Oyunun diğer sonunu görebilmek için 2.kez bitirdim.Her iki sona ulaşmak için ;

İyi sonda oyunda görev aldığınız yan karakterlerin tüm görevlerini yapmanız gerekiyor.Görevleri yaptığınızda karakterlerin size olan güveni artıyor ve son görev öncesi Stranger'ın Direniş sığınağının güvenli olmadığını ve oradaki insanların uzaklaştırması gerektiğini söylemesi üzerine karakterlerle yapacağınız son konuşmada ayrılmalarını sağlamalısınız.Bu sayede T-850 in sığınağa sızıp orada bulunanları öldürdüğünde bu karakterler sığınakta olmayacağı için kurtulmalarını sağlıyorsunuz.Ayrıca Infıltrator'den elde ettiğiniz CPU'yu Direniş sığınağından çalıp Doktor Mack'e teslim etmeniz gerekiyor.Eğer Mack'i öldürmeyi seçerseniz bu görevleri yapsanız yada sığınaktan uzaklaşmalarını sağlasanız bile iyi sonla bitiremiyorsunuz.Oyunun sonunda John Connor'un size sunduğu tercihlerden zamanda geriye gitmeyi değilde orada kalmayı seçiyor ve hayatta kalanlarla birlikte iyi sonla bitiriyorsunuz.

Kötü sonda ise oyundaki karakterleri Direniş sığınağında kalmaları yönünde tercihte bulunursanız tüm Direniş birlikleri ile birlikte Skynet savunma sistemine karşı son görevi oynadığınızda sığınağa T-850'in sızması nedeniyle oyunda karşılaştığınız yan karakterlerden tümü ölüyor.Ayrıca Infıltrator işlemcisini Doktor Mack'e teslim etmeyip Direniş sığınağındaki Alvin'e bırakmayı tercih ederseniz bu durumda T-850 sığınaktaki herkesi öldürdüğü için işlemciyide kaybetmiş oluyorsunuz.Her iki sonda sadece komuta lideri yaralı olarak kurtuluyor fakat hakkında daha fazla bir bilgi elde edilemiyor.Bu tercihler sonundada hayatta kalan kimse olmadığından geriye seçilebilecek tek seçenek olan zamanda geriye gitmeyi tercih ediyor ve geçmiş zamana geri gönderiliyorsunuz.

• Şu oyunu ortaklaşa almak isteyen var mı kardeşlikle PS4 veya Xbox one'a?

Xboxta daha ucuz özellikle xboxta kardeşlikle ortaklaşa almak isteyen bana ulaşsın. koskoca terminator'e ilgi duyan yok yaw :(

XBOX ONE İÇİN Satılık TERMINATOR RESISTANCE P1 veya P2 hak (Store fiyatı 170tl p1 veya p2ye Ortak bulunduğunda alınacaktır.Hangisini alırsanız diğer hak bende kalıcak)
    P1 FİYATI:93.5tl
    P2 FİYATI:76.5TL
    Oyunun steamdeki incelemeleri çok yüksek ve en iyi terminator oyunu olduğu söyleniliyor.P1 ve P2 fiyatını %55 P1 hak-%45 P2 hak kuralına göre yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocobongo555 -- 21 Kasım 2019; 11:41:7 >
  • Hosuma gitti özledik böyle gameleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun Steam satış fiyatı 164 TL den 199 TL ye yükselmiş.

Steam'de yapılan 634 adet incelemenin beğeni oranı ise % 90
  • Oyun içi müzikler ayrı olarak yayınlanmadığı için oyun dosyalarından çıkartarak yüksek kaliteli formata dönüştürdüm.Oyunda yer alan tüm müzikleri tek bir dosyada birleştirip dinlemek isteyenler için upload ettim ve paylaşmak istiyorum.

Termınator Resistance OST
  • TERMINATOR RESISTANCE İNCELEME
    Oyunu kalın kasa Xbox One için aldım ve 6-7 saat kadar oynadım.
    Şu ana kadarki izlenimlerim baya baya olumlu.Ama bu oyun yüksek bütçesi olmayan AA bir oyun ve ona göre değerlendirmek gerekir.Oyun yılın süprizlerinden bence çünkü yapımcı firma daha evvelden çıkan ve rezalet olan Rambo Video Game'in yapımcısı ve ben de dahil herkes Terminator'ün de rezalet olacağını düşünürken hayret edilecek bir şekilde Terminator oyununda gayet iyi iş çıkarmışlar.

ARTILAR
    +AA bütçeli bir oyun için güzel grafiklere sahip
    +Terminatordeki gelecek atmosferini mükemmel aktarmışlar,
    +Silahlar çeşitli
    +Oyunun hikayesi terminator evreni için hiç de fena değil
    +Yarı açık dünya ve keşfedilebilir yerler var
    +Crafting ve level atlama sistemi çok güzel
    +Bol bol loot var
    +Hikayede karakterlerle konuşup, seçimler yapabiliyorsunuz
    +Terminator 1. ve 2. filme güzel göndermeler var ve aynı evrende yer alıyorlar
    +İsterseniz gizliliğe abanarak oynayabilir isterseniz de aksiyona abanarak oynayabilirsiniz
    +Terminator'ün lisanslı müzikleri kullanılmakla beraber yeni versiyonlarını da eklemişler güzel olmuş
    +Özellikle oyunun başlarında T800leri indirebilecek silahlarımız olmadığı için tıpkı ilk filmdeki gibi müthiş bir gerilim korku hissiyatı veriyor

EKSİLER
    -Konsol versiyonunda nişan alma biraz ağır olmuş
    -Vuruş hissi pek yok (konsolda titreşim kullanılmamış )
    -Arnold yok :(
    -Karakter seslendirmeleri çok iyi değil
    -Oyunu Extreme zorlukta oynamama rağmen hala çok kolay, yapay zeka kötü malesef.En azından T800lerin biraz daha zeki olmasını beklerdim

SONUÇ:Eğer terminator fanıysanız gelmiş geçmiş en iyi terminator oyunu olmuş, eğer Terminator fanıysanız sakın kaçırmayın.Terminator fanı değilseniz size çok hitap etmeyebilir.

Oyuna puanım 7 (bu puan bazı insanların sandığı gibi kötü ve çöp denilebilcek bir puan değildir, Oyun gayet iyidir alınılır oynanılır)

Metacriticteki dandik notlara aldanmayın, puanlayanlar bu oyunun düşük bütçeli bir oyun olduğunu ve fiyatının da ona göre uygun olduğunu unuttular heralde. Steamdeki kullanıcı puanları aşırı yüksek (şu an %92 olumlu) , oyunun gerçek hakkını kullanıcılar vermiş

ben oyuna bayıldım valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocobongo555 -- 29 Kasım 2019; 0:48:2 >

• Bugünde dünyayı kurtardık çok şükür. 😋

A Plague Tale: Innocence ile birlikte bu yılın sürpriz oyunu. 10 üzerinden 7 veriyorum. Animasyon ve grafikler biraz daha iyi olabilirmiş. Diyalog kısımları, seslendirmeler ve yüz ifadeleri firmanın acemiliğine gelmiş ama yinede oyun için yeterince çabalamışlar. Oyun kısmı dolu dolu. 10 saati aşan oynanış süresi var. Yapımcı firma rezil Rambo oyunundan sonra çok iyi toparlanmış. Terminatör sevdalılarına öneririm. İnternette gördüğüm kadarıyla ben kötü sonla bitirmişim sanırım. Oyunun 2 sonu var. Karakterlerle aranızdaki geçen konuşmalara verdiğiniz yanıtlara göre oyunun gidişatı değişiyor. Ayrıca oyunda 2 adet yetişkin sahne var. Sürprizi kaçmasın diye söylemiyorum ama oyunun 2. bölümünden itibaren kimler olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca bazı sitelerde oyunu keşke daha büyük bir firma yapsaydı diyenler olmuş. Özellikle grafik ve animasyonların biraz zayıf kalması, karakterlerin yüz animasyonlarının zayıflığı nedeniyle duygularını detaylı görememek banada aynısını dedirtti. Bunların dışında yapımcı firma gayette güzel bir terminatör oyunu yapmayı başarmış. Film oyunları genelde çok kötü olur. Bu oyunsa beğenimi kazandı. Nasıl olsa film oyunu, müşterisi hazır sallayalım dememişler. Ellerinden geleni yapmaya çabalamışlar.

Maalesef oyun piyasasında çer çöp oyunlara yılın oyunu ödülü vermek için kıçlarından kategori uydurma yarışına giren oyun sektörü aynı A Plague Tale: Innocence efsanesi gibi Terminatör Resistance güzelliğinede değinmiyor. Başında a hideo kojima game yazsa, sony bedava gönderse bugün milyonlarca youtuber bu oyunları konuşuyordu. Nice güzel oyun sırf youtuberlara bedava gönderen dağıtıcısı olmadığı için yıl içinde böyle arada kaynıyor. Arkasında büyük markalar olan oyunlarsa kapı gıcırdarken bile bir bahane bulunup hakkında bahsedilecek seviyelerde. Gereğinden kat kat fazla ilgi alaka görüyorlar. Her tarafları ıncık cıncık suyu çıkana kadar anlatılıyor. Terminatör Resistance gibi oyunlarıysa maalesef youtubeda 300-500 abonesi olan ünsüz 1-2 kişide görebiliyoruz.

Terminator: Resistance (2019) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 19 Aralık 2019; 0:7:57 >

• Oyunun Steam fiyatı Kış indirimleri nedeniyle %25 oranında indirim alarak 199 TL den 149.25 TL ye geriledi.Steam'de çıkış yaptığı günden beri ilk indirimini alan oyun bu fiyatında 2 Ocak tarihine kadar kalmaya devam edecek.Steam'de oyun için yapılan 1362 adet kullanıcı incelemesinde %92 lik bir beğeni oranı bulunduğunu belirtmek isterim.
  • Aynen bu oyuna 150TL değil, 50TL bile vermem.
  • Şimdiden uyaralım, oyunu satın alabilen alsın. Bu tip film oyunlarının lisans hakkı bitince satıştan ve mağazadan tamamen kalkıyorlar. Güzel bir fiyattan indirim görse de alsak.

Mağazadan kalkan film oyunlarına örnekler:

- The Walking Dead: Survival Instinct
    - Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze
    - Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan
    - Transformers: Devastation
    - The Amazing Spider-Man
    - The Amazing Spider-Man 2
    - Marvel: Ultimate Alliance
    - Marvel: Ultimate Alliance 2
  • Bence gayet iyi oyun olmuş başlar dayım ama atmosfer oynanış ve mekanikler yerinde terminator distopik evrenini gayet iyi yansıtmışlar
    En önemlisi de uzun süredir böylesi macera fps yapılmıyordu, crafting ve level sistemi güzel yerleştirilmiş tebrik etmek lazım, boş film oyunlarından değil asla...

Sadece texture ler günümüze göre biraz düşük ama oyun un optimizesi de bir o kadar iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 27 Ocak 2020; 5:21:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu oynadım bitirdim atmosferi, oynanışı gayet iyiydi. Ekipman üretme kısmını ve seviye beceri sistemini güzel yapmışlar. Normal zorluk modu çok kolay olmuş hiç zorlamadı her yerden mühimmat çıkıyor. Keşke biraz daha uzun olsaymış.
  • Terminator Resistance için geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir güncelleme yayınlandı.Güncelleme ile zorluk seviyelerinde denge düzenlemesine gidildi ve seçilen zorluk seviyesine göre başta düşmanların hasar oranları olmak üzere loot ve crafting malzemesi elde etme oranlarıda değiştirildi.Oyun önceden en yüksek zorluk seviyesinde bile çok kolaydı ama bu güncellemeyle artık daha zorlayıcı olduğunu söyleyebilirim.Yüksek zorluk seviyesinde daha az mermi ve materyal düşüyor ve özellikle Terminatorler artık çok daha ölümcüller.Bunların yanısıra silah hasar değerleri,yetenekler ve karakter hareket sistemi yeniden düzenlendi.Ayrıca düşmanların sağlık barlarını isteğe bağlı olarak devre dışı bırakabildiğimiz gibi tüm arayüzüde isteğimize göre özelleştirebiliyoruz.

Görsel açıdanda ışıklandırma ve işleme kalitesi artırılmakla birlikte FOV slider,FidelityFX Sharpening,HUD özelleştirmesi ve UltraWide desteği gibi geliştirmelerde güncellemeyle birlikte oyuna eklendi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.