Şimdi Ara

termal macunun kapağını açtıktan sonra tekrar kullanabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aliexpressten 2 tane işlemci aldım. biri işyeri bilgisayarımız, öteki evdeki pc için. biraz önce işyerimiz için aldığım cpu tarafıma geldi. vatandan şu termal macunu alsam, işyerindeki pc nin cpusunu değiştirdikten sonra macunun kapağını kapatıp birkaç hafta sonra tekrar kullanabilir miyim? kapağı açılmış macun özelliğini yitirir mi hemen kapağını geri taksam bile?

termal macunun kapağını açtıktan sonra tekrar kullanabilir miyim?www.vatanbilgisayar.com
    RAMPAGE TM-130 TERMAL MACUN - Vatan Bilgisayar
    https://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-tm-130-termal-macun.html

• Her hangi bir sorun yaşamazsınız. Bizlerde yıllarda aynı macunları kullanıyoruz. Öyle hemen biten bir şey olmadığı için.

Yalnız aldığınız macun kalitesi tartışılacak bir ürün. Daha kaliteli bir macun almanız sizin için daha iyi olacaktır.

• Kaliteli olduktan sonra uzun süre muhafaza edilebilir.

Öneri olarak, noctua, arctic ve cooler master markalarının termal macunlarını tercih edebilirsiniz.

• Dark freezer macun öneririm hocam bu bütçelerde 5mw iletkenlik var hem bundan iyi iletkenlikte hem daha büyüktür
  • termal macunun kapağını açtıktan sonra tekrar kullanabilir miyim? termal macunun kapağını açtıktan sonra tekrar kullanabilir miyim?

Kalitesiz bir macun bile olsa 1 yıl süresince açıp kapatarak tüketsenizde sorun olmaz.

Ben genel de 13/15 TL lik alıyorum ve günlük kullanımda cok fark olmaz. Ekran kartı ve laptop olursa belki bir tık pahalı macunlara ( termal ped ) bakılabilir. Sizin için 4/6 GR - 50 TL altındaki her termal macun 2/3 cpu icin fazlasıyla yetecektir.

Fx 8320 125w ve 8 çekirdek olup ( x4 965 de 4 cekirdek 125 w yada 140 w muhtemelen ) bu arada önemli olan macun değilde fan ve anakart çipsetlerinin iyi sogutulması. Hatta anakartın cpu takılan tarafın SOL yanında sogutucu bloklar varsa bunlar daha etkili olacaktır.

Cpu fanın metal blok kalitesi , fan pervane büyüklüğü ve anakart modeli çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eg2077 -- 16 Eylül 2021; 23:34:15 >

• Tekrar kullanırsınız bir sıkıntı olmaz ayrıca alacağınız macun biraz dandik bir markaya ait onun yerine bunlar daha iyi:

https://www.trendyol.com/cooler-master/mastergel-pro-v2-termal-macun-mgy-zosg-n15m-r3-p-81156955

Tavsiye ederim bütçe varsa

https://www.hepsiburada.com/dark-freezer-ultimate-yuksek-performansli-4gr-termal-macun-dkcct4p-p-HBV000007OVJN

Bütçe yoksa rampage ile aynı fiyat bandında olan bu macunu alabilirsiniz iş görür bir macun.

• herkese teşekkür ederim cevap için ancak sizden gelen cevapları okuyana kadar rampage ı sipariş etmiştim bile termal macunun kapağını açtıktan sonra tekrar kullanabilir miyim?  FX 8320 ye üstte linkini vermiş olduğum rampage tm-130 u sürdüm. oc yapmadan kullanacağım ofis pc si zaten. boşta aşağıdaki değerleri görüyorum. bence gayet iyi.

• ben 6 yıl önce almıştım. Her 6 ayda bir laptopu açıp, hem tozları temizliyorum hem de işlemci macunu yenilerim. 6 yılın sonunda dibi gördüm :) Sorun olmaz hocam kullanabilirsin. Bunların ısı iletkenlik değeri çok önemli. Onlara bakman lazım. Düşük olanların etkisi az oluyor ve soğutmada 5-15 derece arasında fark yaratabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notebookmania -- 25 Ekim 2021; 11:30:21 >
  • notebookmania N kullanıcısına yanıt
    Laptoplarda genel de termal pad kullanılıyor ama cihazın ortam ve kullanımına göre 2 yıl da 1 kez bakım yapmak yeterli.

Macun kalitesi de yine marka ve fiyat ve iletkenlik değerine göre tercih edilmeli. Dikkatli kullanım ile 5 gr bile 5 yıl yetecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.