Şimdi Ara

Termal macun öneri ve işlem hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Casper marka i7 2670QM , 8 gb ram , 2 gb ekran kartı bir laptopa sahibim. yaklaşık 2.5 yıl oldu alalı. Fakat sıcaklıkta sıkıntı çekiyorum bu aralar. Hatta dün bilgisayar sıcaklıktan kapandı. Bunu önlemek için termal macunu yenileyeceğim.

Araştırmalarım üzerine şu ürünü uygun buldum. Sizce bu işimi görür mü?

http://www.vatanbilgisayar.com/powerful-thermal-macun.html

Şu videoda gördüğüm üzere o kadarda zor bir işlem değil;

• Macunu sürdüm. Zalman marka aldım.

Fakat performans olarak beklediğim performansı alamadım. Acaba az mı sürdüm diye düşünüyorum. Laptop un içini tekrar açıp macun ilave yapsam bir sakıncası olur mu?
  • Termal macun yerine laptopta termal pad kullandım ben özellikle ekran kartı çok daha iyi soğumaya başladı bilginiz olsun macunla bu performansı alamamıştım.
  • laptop soğutma sistemi iyi olmadığı için ısınma sorunları baş gösterebilir. termal macunların ısıyıo düşürmedeki etkisi 8-10 derece falan diye biliyorum. içini komple açıp basınçlı hava ile tozdan arındırsaydınız keşke toz ısınma ve performansta azda olsa etkili. arkadaşın bahsettiği pad konusunda bilgim yok araştırıp denene bilir ...
  • 4 yıl önce aldığım işlemcinin macununu hiç değiştirmemiştim.Şimdi değiştirdim yükteki sıcaklıkları 10 derece düştü.Tabi 2 aylık tozu temizlemenin de etkisiyle.Xigmatek Powerful tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.