Şimdi Ara

termal macun olarak ne kullanmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mastergel maker başka o eskiden beri güzeldi yani kaç senelik macun bende önceki tipte olanı vardı yeni bitti bak ona kefilim ama bu hem yeni hem daha pahalı hem de ben çok yorum gördüm sağda solda yerli yabancı.gerek yok bildigin şeyi al kullan.bir de macun sürmek ayrı bir zanaat biliyorsan x modelini alacan sürecen bilmiyorsan biraz daha piyasa ne var ona yöneliyorsun.mastergel maker kullanıp beğendiysen demek ki sürebiliyorsun.ben olsam başka bir şeye bakmazdım.

• Cooler master Cyrofuze kullanıyorum ısı değerlerinden memnunum fakat diğer ortalama performans macunlarından ahım şahım bir fark yok macunu işlemciye sürmek biraz uğraştırıyor vizkozitesi yüksek bir termal macun

• sabah 5800x3d'de denemek için aldığım macun.madem konusu fiyatına takılmam diyenler için.trenli yerde 10 lira ucuz.

termal macun olarak ne kullanmalı?
    termal macun olarak ne kullanmalı?amazon
    1 adet Thermalright TF8 Termal Bileşik Macunu 13,8 W/mK, Karbon Bazlı Yüksek Performanslı, Soğutucu Macunu, Tüm Soğutucular için CPU, Arayüz Malzemesi, Aletli 1,2 Gram
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B092C7NXCZ
  • Hocam dün 5600 siparişimden sonra tavsiyeniz üzerine bu ürünü arkadaşımla ortaklaşa danaya girer gibi aldık termal macun olarak ne kullanmalı? şu an kullandığım 3600 işlemcimi kule tipi ile soğuttuk bi şekilde.Emanet olan kule tipine takılı olan asus tuf fanını arkadaşıma geri verecem ve hali hazırda kule

tipi için f/p fan tavsiyeniz varsa değerlendirmek isterim. termal macun olarak ne kullanmalı? 

• ByMurat_ kullanıcısına yanıt

hangi macundan aldınız burada bir kaç bir şey gösterdim.iyi fan dersen bu:

Arctic P12 Tc 120 mm Sıcaklık Sensörlü 56CFM Kasa Fanı (AR-ACFAN00120A)
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0842QLPGV

yorumlarına bak

https://www.hepsiburada.com/arctic-p12-pwm-pst-120-mm-siyah-kasa-fani-acfan00120a-pm-HB00000KKTD6

biraz cıvıl cıvıl dersen bu olabilir:

https://www.hepsiburada.com/aerocool-duo12-12cm-argb-adreslenebilir-rgb-led-fanli-otomatik-hiz-ayarli-pwm-kasa-fani-ae-cfduo12-p-HBV00000V431C

• Aldığım macun ;

termal macun olarak ne kullanmalı?www.n11.com
    Halnziye P13 13.4 W/M·K 2 Gr Termal Macun Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/halnziye-p13-134-wmk-2-gr-termal-macun-3361400?magaza=maxtorhalnziye

Fan olarak da attığınız ürünü inceliyorum sabahtan beri termal macun olarak ne kullanmalı? 

termal macun olarak ne kullanmalı?teknobiyotik.com / teknoloji sevenlerin ilacı...
    Arctic P12 TC 120mm Sıcaklık Sensörlü 56CFM Kasa Fanı (AR-ACFAN00176A) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/kasa-fani/arctic-p12-tc-120mm-sicaklik-sensorlu-56cfm-kasa-fani-ar-acfan00120a.html

• Aslında macera aramaya gerek yok kasamdaki fanlar iyi arctic bionix p140 da var üst taraf da eksoz olarak kullanıyorum çok memnunum.Şu arctic p12den 2 tane yapıştırayım termal macun olarak ne kullanmalı? 

kule tipi fanlarda kasa fanı kullanılmaz normalde çünkü kasa fanlarının görevi içeri dışarı hava alıp atmaktır ama işlemci soğutucu için fanlarda kule tipi olsun ya da sıvı soğutma radyatörü olsun basınçlı fan önemlidir.bu p12 isimli arkadaş kasa fanı diye satılsa da statik basıncı resmen al beni işlemci soğutmada kullan diyor yani zaten meşhur bir fandır öyle bilinmedik bir şey değil.

bak Pressure-optimised yazmışlar Pressure basınç.

termal macun olarak ne kullanmalı?amazon.com
    ARCTIC P12 - 120 mm Case Fan, Pressure-optimised, Very quiet motor, Computer, Fan Speed: 1800 RPM - Black
    https://www.amazon.com/ARCTIC-P12-120-Pressure-optimised-Quiet-Computer/dp/B07GB16RK7

Static Pressure: 2.20 mm H₂O

https://www.arctic.de/en/P12/ACFAN00118A

bu da civcivli olan

Air Pressure 1.29 mmH2O

termal macun olarak ne kullanmalı?aerocool
    Duo 12 - AeroCool
    https://aerocool.io/product/duo-12/

• Kendim şahsen alıp kullandım maker nanonın sıcaklık değerleri daha başarılı hatta mx5 vardı bundan önce mx5i bile daha iyi buldum bana da biraz traş geldi cryafuse

• abekaynana123 A kullanıcısına yanıt

biz eskiler nano diye biliyoruz o icadı ilk o şekilde çıktı şimdi mastergel falan diyorlar her zaman al kullan bir alet ama işi biliyorsan çünkü onu herkes süremiyor.mesela size nano versek buradan bilmeyen birine daha iyi bir macun versek aynı işlemci kasa soğutucuda muhtemelen sizin değerler daha iyi çıkar çünkü daha iyi sürmüşsünüzdür.yani kısaca bilen birinin elinde nano'nun kötü olma gibi bir şansı yok ama al dağıt süper herkes kullanabilir de diyemiyoruz.

mx5'e gelince yeni bir icat ama güzel.mx4 8.5 mx5 12 yani sırf buna bakıyor olsak %50 iyi dememiz lazım ama sırf bu para etmiyor bir ton etken var ama 8.5 mx4 bu kadar tutttuysa 12 mx5 deli çılgın tutardı tabi satsalardı.bence üretemediler bu icadı üretimi zor hani sırf siz bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz havası oldu oo kral diye.mx5 bulamayan mx4 aldı.11700k sistemde ve 5800x3d sistemde var mx5 ben memnunum ama yukarıda dedim thermalright tf8 aldım hem 5600x işlemciye hem de 5800x3d'ye deneyeceğim bakalım sürebilecek miyiz?

• mx5 in ürüteninin durdurulduğuna dair birkaç makale okumuştum

sanırım nedeni

erken macun sertleşmesi , hatta firma iade taleplerinide kabul etmiş mx5 için

termal macun olarak ne kullanmalı?hothardware
    Seeing High CPU Temps? You May Have A Bad Batch Of Arctic MX-5 Thermal Compound
    https://hothardware.com/news/high-cpu-temps-bad-batch-arctic-mx-5-thermal-compound

tf8 ve bir ince X işareti yetecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 19 Ağustos 2022; 16:40:34 >
  • Gamer007_ kullanıcısına yanıt

bu mesajı gördüğüm iyi oldu çünkü sadece 5800x3d'de değil 11700k'da da var ama mx5 onda bir intele göre ve hava soğutma d15 bir sorun görmedim ama x3d çıldırdı son zamanda.zaten sürememiştim kasa dikken takacam derken su soğutmayı direkt oturtamamıştım macun var mı ondan bile emin değilim.o zaman bu ikisine tf8 süreyim çünkü 1.2 gram bişi zaten 3 işlemciye yetmez.5600x işyerindeki 3300x'i sökecem esports duo var zaten küçücük bir yeri basıyor mx4 süreyim ona.

yalnız yazıda some recent batches son çıkanlardan bazı partiler demiş ben ilk çıktığında aldım haberi bile yoktu milletin.sökünce bakalım bi kurumuş mu hakkaten?dedim ama ben yapması zor yapamıyorlar diye demek böyle bir şey olmuş.çok da abartmamak lazım demek ki 12 yapacam diye.git işte 8.5 zaten satıyor.

ben noktalarla amerikan bayrağı gibi bir şey yaparım genelde ama x mi yap diyorsun?şırınga ince veriyorsa olabilir.şimdi tek sorunum içini doldurunca 40 kiloyu geçen kasamı biraz yüksek bir yere çıkarıp yatırabilmek yoksa ben şimdiye ohoo 50 kere sürerdim.

• 11700k'nın macunu değiştirdim mx5'ten tf8'e.merakla beklenen soru kurumuş mu?evet taş gibi olmuş ve işlemcinin üzerinde macun yoktu resmen hep taşmış sağa sola.bu sistemde dark guardian pro olunca kafa kola aldım iki dakikada yaptım soğutucu d15 buna sövüyordum iyi oturtamıyorum diye ama diğer sistemdeki corsair h150i'yi görünce vazgeçtim ben hayatımda bu kadar dandik oturan am4 soğutucu görmedim kanser etti.ryzende hem kurumuş hem de zaten sürememişim kasa dikken yapmaya çalışınca.işlemcinin yarısında macun var diğer yarısı tertemizdi.olanı da kurumuş zaten.mx5 varken cine23 yaptım 86 mı ne diyordu şimdi 11700k ile de yaptım bir intel için hava soğutmada süper ve bu odada hava akışı yok daha sıcak 30 31 vardır.ryzeni kaldıramadım direkt yere yatırdım camları çıkarıp ama ayaklarım perişan oldu şubatta ayağım kırılmıştı benim.üstüne bir de ryzeni kapatamadım çünkü içine bir damla terledim ve bulamadım nerede kurusun diye bekliyorum sabah açacam.başıma çok gelir benim sistemler alışık.termal macun olarak ne kullanmalı? 

• ryzeni de denedim.çok oldu açalı ısınsın diye bekledim.resim atmayacam çünkü fark yok mx5'te 86 derece tf8'de 85 derece gördü cine23'te.yani yarısı temiz yarısı kurumuş macundan düzgün macuna biraz fark beklerdim demek ki su soğutmanın bu fan profilinde ya da 360 su soğutmalarda macun çok oynatmıyor ya da bu işlemci kırık deli gibi ısınıyor ama önceden açardım boşta bile bi 70 küsür görürdü şimdi 55 falan zıplıyor en fazla.

intel'de deli farketti d15'in fanlarının sesi azaldı.overwatch'da denedim 56 derece gördü ama o oyun çok yüklenmiyor.medium sherlock holmes gibi sessiz sistem isteyen oyunlar var oraya iyi oldu ryzene iyi olacak derken.hava soğutmada farkediyormuş demek ki.macun bitti bu arada.işte 4gr olanlar bu yüzden hesaplı.

• Hocam Halnziye P13 13.4 W/M·K 2 Gr Termal Macunu 5600e(pbo ile 200mhz. arttırarak) kullandım.Boşta max. 35 derece yükte de max. 65 derece gördüm.Kule tipine taktığım SilverStone Air Blazer 120 hava akışı 93.97 CFM,hava basıncı 3.53 mm H2O fanların etkisi illa vardır ama halnziye den çok memnun kaldım. termal macun olarak ne kullanmalı? 

TF8'den ben yüzde 50 memnun kaldım.intel'de güzel oldu makinenin sesi gitti ama ryzen x3d'de kurumuş yarısı olmayan macunla aynı oldu ya yine süremedim ya nedir anlamadım.iki işlemciye 160 lira para verdik ben de senin aldığından alsaymışım keşke.havalar biraz soğusun değiştirecem tekrar benim kanser eden soğutuculara rağmen ama bari sistemlerin üzerine terlemeyeyim.termal macun olarak ne kullanmalı? 

• Arkadaşlar amazon almanya satıcısından, aşağıdaki termal macunu aldım. Fiyatı çok uygundu, şu an hala da uygun fiyata satılıyor. Fakat ürünle ilgili soru işaretlerim var. Ürün çok cıvık ve dünden beri ısı değerlerini takip ediyorum, önceki termal macunlarına göre çok yüksek seviyelerde seyrediyor. Amazon satıcısı olduğu için sahte olma ihtimalini değerlendirmek istemiyorum fakat ürün sahte gibi duruyor. Cooler Master MasterGel Pro v2 nin yorumlarında koyu bir kıvamı olduğundan bahsediyorlardı. Termal macunun ısı değerleride kötü.

Araştırdığım kadarıyla Cooler Master MasterGel Pro v2, Arctic mx-5 ve noctua h2 ile hemen hemen aynı performansta. Ürüne biraz şans mı vermek gerekiyor, anlayamadım. Bu ürünün sahte olabilme ihtimali var mı sizce?

Cooler Master MasterGel Pro v2 Termal macun
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B086WZ8HBR

• Mevcutta 1.5 yıl önce uygulamış olduğum Cooler Master Mastergel pro vardı. Yalnız yükte hem CPU hem de GPU 80 derecenin üzerine çıkıyordu.

Dün MX-4 aldım. i5-10600K ve ASUS RTX 3080 de denedim. Şu an hem stres testi yaptım hem de oyunda (FS2020) denedim. CPU 65 dereceyi, GPU da 60 dereceyi geçmiyor.

Oda sıcaklığı 29 derece. Dark X128 kule stok fan mevcut. Önde 2 adet giriş fanı, arkada ve üstte de 1 er adet çıkış fanı mevcut.

Ayrıca CPU nun ve GPU nun fan ayarlarının da doğru yapılmasında fayda var.

Mesela ben CPU 40 derece altında iken fan %0 dan başlıyor, 60 derecede %100 bu liner şekilde artış göstertiyor.

GPU da buna benzer bir şekilde 35 derece fan lar %0 50 derece de %100 ayarlı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.