Şimdi Ara

Termal Macun Degiştireceğim Önerilerinizi Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar bugün işlemci ve ekran kartının termal macunu sildim yarın bi tane alıp sürmeyi planlıyorum ilk defa süreceğim onun için kolay sürülen bir şey olsa daha iyi olur. Vatandan alabilirim sadece. Bulduklarım bunlar:

http://www.vatanbilgisayar.com/hdt-4gr-thermal-macun.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/powerful-thermal-macun.html

Bunu da forumdan bir arkadaş önerdi:
    http://www.vatanbilgisayar.com/freezing-point-thermal-macun.html

sizler de daha performanslı bulduğunuz varsa önerebilirsiniz. Max 15-20TL bütçem.

İşlemci: Intel i5 2400
    Ekran Kartı: HIS ATI Radeon HD6850

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemreyegin -- 19 Eylül 2014; 23:02:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım bütçenize göre en performanslı ürün xigmatek freezing point. Xi-3 hdt fiyatını hakediyormu emin değilim.
  • Freezing Point yumuşak kıvamlı, kolay sürülüyor.
    Şu an işlemcimde sürülü, sıcaklıklar makul.
    Tavsiye ederim.
  • Önerilerinizi dikkate alacağım bir önceki konumda sıcaklık değerleri var macunsuz.
    Konu linki:http://forum.donanimhaber.com/m_97471179/f_//tm.htm#97475888
    Ayrıca XIGMATEK in powerfull u nasıldr acaba yorumlara göre ods etkiliymiş sizler ne düşünürsünüz?
  • bende vatandan bi macun alacağım cm htk002 var elimde hiç memnun değilim. freezing point nasıl sürülüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Bnen bugün freezing point aldım hocam içinde spatula gibi plastik bir şey var onla yayabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemreyegin -- 20 Eylül 2014; 21:32:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliemreyegin

Bnen bugün freezing point aldım hocam içinde spatula gibi plastik bir şey var onla yayabiliyorsunuz

sıcaklıklar ne alemde

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

sıcaklıklar ne alemde

yarın süreceğim bilgilendiririm
  • arkadaşlar size çoooook teşekkür ederim, i5 2500k işlemcimle 4,5 ghz de bi süredir boğuşuyordum thermaltake contac 30 almıştım onla birlikde gelen macunla 75 leri görüyordum daha sonra forumda birisinin konusu vardı cooler master high performance htk 002 ile ilgili onun aklına uyup onu denedim onunla 80-90 dereceleri görmeye başlamışdım, artık soğutucuya küfür ediyordum :) neyse bugün sizin tavsiyenizle son kez "xigmatek freezing point" denemeye karar verdim ve sonuçlar muhteşem, yük altında 55 dereceyi pek geçmiyor. gerçi oda sıcaklığıda şu anda 22 derece yaza göre 7-8 derecelik bir düşüş var ama yinede termal macun beni fazlasıyla etkiledi :)) teşekkürler.
  • Memnun olmanıza sevindim. Bende xigmatek xi-3 hdt nin sonuçlarını bekliyorum. Gerçekten etkili ise bir tane alıyım bulunsun
  • Sorun düzeldi teşekkürler :) sıcaklık sonuçlarım:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemreyegin -- 22 Eylül 2014; 13:09:59 >
  • stok fan mı o
  • quote:

stok fan mı o

aynen stok fan

• quote:

quote:

stok fan mı o

aynen stok fan

yükde ne kadar sıcaklığa çıkıyor?
  • quote:

quote:

quote:

stok fan mı o

aynen stok fan

yükde ne kadar sıcaklığa çıkıyor?

onu ölçmedim dah akşama ölçerim batman arkham origins be watch dogs oynadıktan sonra. Bir de render testi yaparız

Macun ile o kadar sıcaklık fark etmez bence ilk montajında hata vb. birşey olabilir sök tak yaptığında düzelmiştir, o düşüşün sebei odur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [darkness13]

Macun ile o kadar sıcaklık fark etmez bence ilk montajında hata vb. birşey olabilir sök tak yaptığında düzelmiştir, o düşüşün sebei odur bence.

Belkide ama birisi 0.8wmk birisi 3.5 wmk. Yinede montajdada sorun olmuş olabilir kesin bişey diyemem.

Termal iletkenlik çok önemli bir etken değil anladığım kadar ile. Termal iletkenliği 4-5 olupta termal iletkenliği 8 olarak ürünlerden daha iyi sonuç veren macunlar var. onetreehill incelemelerinde de mevcut.
  • 2kere söküp taktım ikisinde de aynı şekilde taktım. Bu sonuçları 2. takışımdan sonra almıştım.

• Test sonuçları
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.