Şimdi Ara

Termal macun değişimi yaptım yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptop 1,5 yıllık termal macun ve fan temizliği yaptım ancak termal macun ve fan temizlemeden önce csgo da alta soğutucu fan olmasına rağmen hiç fan sesi gelmiyordu leptop tan termal macun değiştirdikten sonra pc duyulur şekilde fan açmaya başladı neden olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fandan ses geldigine eminmisiniz?

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Evet değiştirdikten sonra csgo da daha fazla fan açmaya başladı

• vforvendetta00 V kullanıcısına yanıt
    Fan belki biyere surtuyodur belki motor kismina toz birikintisi girdiyse oda sebep verebilir. Cs go da sesin cok cikmasi grafigi yuksek oyun oldugu icin anakarta fazla yuk biniyo isinma olusuyo sicakligi dusurmek icin fan devri artiyo . Tekrar acin bakin vidalarin tam oturduguna ve dogru yerde olduguna emin olun belki uzun vidali yere kisa vida takmissinizdir tam oturmadigi icin ses oluyo olabilir

• İşlemci oyun oynarken 70 75 derece arasında çalışıyor normal mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vforvendetta00 -- 26 Şubat 2017; 9:0:10 >
    İşlemci 70 75 derece arasında çalışıyor normal mi sizce

• 70 75 bir bakima normal ama genede yuksek 80 85 acil biseyler yapilmasi demektir 90 ve uzeri islemciye bisey olursa garanti kapsamindar cikar zaten otomatik anakart pcyi kapatir bugibi durumlarda. Dedigim gibi oyunlarda 70 75 normal ama siz yinede gorev yoneticisinden hangi programlarin agirlikli calistigina bakin. Cunku 50 55 e dusmesi lazim eger islemcideki oyun harici calisan program yoksa ve sicaklik hala yuksekse dahili fanlar var 10 $ a onlardan bir adet alabilirsiniz.

Edit: ayrıca uzun yillar kullandigim hp probook pc im vardi. Bigun icini acip termal macun kullandim pcyi aciyorum video render yaparken oyun oynarken pc birden kapaniyodu sonra bi baktim cpu temp halay cekiyor icini actim kullandigim macunu geri soktum ve sorun duzeldi. Bazen macunlar islemciyi fazla isindiriyo eger termal mscun sonrasi yuksek isi problemi yasayanlar varsa sebebi bu yuzdendir.p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 26 Şubat 2017; 12:23:7 >
    Termal macun un kalitesi önemlimidir 10 liralık macun kullandım alakası varmı hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.