Şimdi Ara

Terim in futbolundan bıktım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şenol Güneş şampiyon olduğu iki sene toplam €20m kâr elde ettirdi transferden. Şampiyonluğu bir maçta kaçırdığı geçen sene ise €10m kâr elde etti.

Terim €40m zarara soktuğu 13/14 sezonu çok kötü bir başlangıç yaptı ve kovuldu. Milli takım vs. diyebilirsiniz, ancak ikisini birden yürütmek mümkündür, kontratı kabul etmedi ve kovuldu.

Şampiyon olduğu geçen sene hali hazırda derbilerin dışında 34 puan toplamış bir kadro vardı, aynı kadroyla derbiler hariç 30 puan topladı ve şampiyon oldu, o kadro için €25m zarara girdi GS transfer yasağını bu sene itibariyle aldı, yani transfer yasağıyla hiç yarışta olmadı. Tudor'dan az puan topladı, ve bunları rakipleri transferlerden kâr açıklarken kendisi €25m zarara girmiş takım ile yaptı.(Derbileri saymama sebebim 3/4 derbiyi dışarıda oynamak büyük dezavantajdır, ilk devre Terim olsa deplasmanda 3 derbiden kaç puan çıkarırdı bilemeyeceğimizden katmadım.)

Sonuç olarak, Ş. Güneş kendini düşük bütçe ve küçük takımlarla da kanıtlamış bir hocadır, A. Kocaman, O. Buruk, Tamer Tuna gibi. F. Terim ise sadece favori olduğu senelerde şampiyon olan bir hoca. Bu sene Gomis kalsa yine favori başlardı, santraforsuz olduğu için Şenol, Aykut gibi dezavantajlı başladı ve onların aksine iyi bir puan toplayamadı. Soru şu: Geçen sene Aykut'un kadrosunu F.T'ye versek kaçıncı olurdu? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: atiuser

Şenol Güneş şampiyon olduğu iki sene toplam €20m kâr elde ettirdi transferden. Şampiyonluğu bir maçta kaçırdığı geçen sene ise €10m kâr elde etti.

Terim €40m zarara soktuğu 13/14 sezonu çok kötü bir başlangıç yaptı ve kovuldu. Milli takım vs. diyebilirsiniz, ancak ikisini birden yürütmek mümkündür, kontratı kabul etmedi ve kovuldu.

Şampiyon olduğu geçen sene hali hazırda derbilerin dışında 34 puan toplamış bir kadro vardı, aynı kadroyla derbiler hariç 30 puan topladı ve şampiyon oldu, o kadro için €25m zarara girdi GS transfer yasağını bu sene itibariyle aldı, yani transfer yasağıyla hiç yarışta olmadı. Tudor'dan az puan topladı, ve bunları rakipleri transferlerden kâr açıklarken kendisi €25m zarara girmiş takım ile yaptı.(Derbileri saymama sebebim 3/4 derbiyi dışarıda oynamak büyük dezavantajdır, ilk devre Terim olsa deplasmanda 3 derbiden kaç puan çıkarırdı bilemeyeceğimizden katmadım.)

Sonuç olarak, Ş. Güneş kendini düşük bütçe ve küçük takımlarla da kanıtlamış bir hocadır, A. Kocaman, O. Buruk, Tamer Tuna gibi. F. Terim ise sadece favori olduğu senelerde şampiyon olan bir hoca. Bu sene Gomis kalsa yine favori başlardı, santraforsuz olduğu için Şenol, Aykut gibi dezavantajlı başladı ve onların aksine iyi bir puan toplayamadı. Soru şu: Geçen sene Aykut'un kadrosunu F.T'ye versek kaçıncı olurdu? :)
    Hamza bile terimi 2 ye katlar.
    Türk futbolcu aşkı olmasaydi iyi hocaydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ZUHAGAGAHA.
    Ulan Şenol Güneş>Terim diyen mi dersin Hamza>Terim diyen mi dersin. Adamın 8 sezonda 7 şampiyonluğu, 1 Avrupa kupası, 2 Türkiye Kupası, yetiştirdiği nice futbolcu var, ayrıca öyle ya da böyle Avrupada takım çalıştırmış, başarılı bir Fiorentina deneyimi olan ilk, tek ve son Türk teknik adam, EURO 2008 destanını saymıyorum bile ama sorsan FT de hoca mı yeuv. Hep favori takımlarla şampiyon oldu ehehe. Neyim ben? Kuduran bir rakip takım taraftarı. Hadi ordan, hepiniz nal topluyorsunuz, biriniz kümeye gidiyor, diğeriniz şerefli üçüncülüğe dönüyorsunuz. Terim'in tırnağı etmez hoca dediğiniz çapulcu sürüleri. Anca burada gelir bik bik ötersiniz, bu sene de şampiyon olacak bu adam. Artık olduğunuz yerde infilak edersiniz.

Saydığınız TD'lerin şöyle bir resmini atın da göreyim köftehorlar.

Terim in futbolundan bıktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 13 Mart 2019; 21:32:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gecen haftadan beri baslikta bik bik mesaj kasanlari tekrar bekliyorum. Beter olun.

• Ben benzer bir konu açacaktım, sen açmışsın iyi oldu.

Şu saçma sapan Fatih Terim öven arkadaşlar da istiyorsa beni de bloklayabilir.

Gördüğüm kadarıyla diğer ligleri takip etmeyi bırak, izlemeye tenezzül etmeyip burda böyle yorumlar yapılmış.

Oynadığımız futbol kesinlikle içler acısı.

Önde pres yediğimiz anda top kaptırıyoruz, defansta oynayan oyuncularımız ayağına hakim anlıyorum ancak aşırı derecede top tutuyorlar ayaklarında.

Fernando defanstan top alıp çıkaran bir oyuncu, aynı şekilde Donk da öyle ama bu adamlar oyun kurmuyor.Onun yerine sağ kanattan atak olgunlaştırma çabası içerisindeyiz.

Oynadığımız son maçlara iyi bakın, Feghouli ye olması gerekenden çok daha fazla sorumluluk yükleniyor.Kaliteli bir oyuncu olduğundan dolayı bizi kurtarıyor ancak bir sakatlıkta bütün planlar alt üst olacak durumda.

Geçtiğimiz yıl Gomis in önde baskısı ve takım olarak baskı yapmamız rakibe defanstan top çıkarttırmıyordu, bu yıl adamlar tıkır tıkır paslarını yapıyor.

Emre Taşdemir denen çocuk futbolcu falan değil.Bursa gibi altyapı uzmanı bir takım, bu adamı bırakıyorsa bir bildiği vardır.Dün Ertuğrul u gördünüz, 22 yaşında, milli takımın stoperi gibi top oynuyor.

Fatih Terim altyapıdan oyuncu çıkartıyor anladık, ama bu Emre ısrarını anlamak mümkün değil.Ömer Bayram bile bu adamdan daha yararlı.Yaptığı bir tane olumlu hareket yok desem yeridir son 3 maçta.Herşeyi geçtim, dün ikinci sarıdan kırmızı çıksa Bursa maça ortak olur, hatta maçı alırdı.Nasıl böyle hatalar yapan bir oyuncu Galatasaray gibi bir takımda ilk 11 başlıyor aklım almıyor.

Dün akşam Selçuk oyuna giriyor, ardından Sinan Gümüş.Sinan kim ki ayağında top tutacak? Top tutacak dediğin adam Emre Akbaba dır.Kaptırdığı toptan kontra atak çıkıyor ama Sinan oynayacak!

Bir çok şey var, uzun soluklu yazardım daha ama gördüğüm kadarıyla okuduğunu anlayabilecek insan çok kalmamış forumda.Fatih Terim'i hükümet yandaşı seçmen gibi at gözlüklerini takarak desteklemeye devam ediyorsunuz.

Ben gitsin demiyorum, bu takımın ruhudur Fatih Hoca.Ancak taktik konusunda destek alabileceği bir ekibe sahip olmadığı sürece Avrupa da başarı vs hayalden başka bir şey değil.

• atiuser A kullanıcısına yanıt
    Baştan sona yalan.

13-14 sezonunda kulübe 40M zarar ettiren transferleri Terim değil Mancini yaptı. Sezon başında alınan Bruma’yı falan hesaba katacaksan o transferden kar ettik. Mancini’nin transferleri ise ne futbol oynadı ne de kar ettirdi. Tarık Çamdal’ın parasını hala ödüyoruz.

Kovulma sebebi de iddia ettiğin gibi başarısız olması değil. Ünal Aysal defalarca kendi ağzıyla Terim’den sportif anlamda son derece memnun olduklarını söyledi.

Terim eğer o dönemde ayılmasaydı Şenol Güneş o iki şampiyonluğu rüyasında bile göremezdi. İki sene sonra Terim geri geldi ve durum ortada. En sonunda ben oynamıyorum diye bırakıp gitti.

Terim’in o dönemde kovulması Türk futboluna rekabeti geri getirmiştir. Eğer Aysal- Terim ikilisi sorunsuz devam etseydi şu anda Türkiye’nin Bayern Münih’i olmuştuk.

• neverlate kullanıcısına yanıt
    Sonradan ettiğin kârın o sezona ne katkısı var? 40 olmasın 25 olsun. Terim yine geldi dediğin €45m harcanmış kadroyu şampiyon yaptı. Bu sezon da Ozan piyangosu vurdu hadi, seneye kimi satıp €40m harcama yapıp şampiyonluk yarışına girecek sence?

Fark şu: Şenol €25m kâr ettirirken 2 sene şampiyon yaptı. Şenol'un şimdi yaptığı kaçmaksa Terim'in 13/14'te yaptığı da kötü başladı diye kaçmaktı. :)

Terim rakiplerinden en az €10m fazla harcamadığı hiçbir sezon şampiyon olamadı. Bu sezon harcamasına rağmen olamıcak muhtemelen bu da taktiksel anlamda Şenol ve A. Avcı'dan geride olduğunu gösterir. Tahminen seneye yapıcağınız harcama artık Belhanda, Feghouli satılır napılırsa €10m'u geçmez, siz de Başkan transfer yapmadı Terim ondan şampiyon yapamadı der yine savunursunuz, klasik.

• atiuser A kullanıcısına yanıt
    Verdiğin rakamlar baştan sona yalan. Bir kere daha uydurma rakam verirsen ciddiye alamayacağım kusura bakma.

Bruma yatırımını çıkarırsak 13/14 döneminin net transfer harcaması 9M Euro civarında. Bjk aynı sezon 12M Euro net harcama yapmış.

Açık ara şampiyon yaptığı 11/12 sezonunun net harcaması 8M Euro. Aynı sezon BJk 12M net transfer harcaması yapmış.

Geçen sezon yaptığı tek harcama Nagatomo’nun kira ücreti. Yine Şenol Güneş’ten başarılı. Bu sezon zaten transfere net para harcayamıyor. Yine Şenol Güneş’in üzerinde.

Ozan’i alt yapıdan çıkarıp şampiyonlar liginde ilk 11 oynatmasa bırak bonservisi Almanya’ya uçak biletini bile vermezlerdi. Piyango değil tamamen teknik direktör başarısı. Kaldı ki bence ucuza bile gitti.

Hepsinin geçtim Şenol Güneş’in şampiyon yaptığı Beşiktaş kadrosu sürdürülebilir bir kadro değil. Astronomik maaşları ödemek için bütün para edecek adamları sattınız. O da yetmedi en sonunda Pepe’yi bile göndermek zorunda kaldınız. Seneye de CL geliri yok. İşiniz zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

Terim'den TD olmuyor da kimden oluyor mesela? Kim gelsin istersin? Biraz gerçekçi ol ama. TD'ye verecek çok paramız yok, lig dandik olduğu için abartı hocalar da gelmez. Senin ütopik dünyanda Terim'den iyi olan ve bize gelebilme potansiyeli olan hoca kim birader?
    Fatih Terimin gecmisinden basarilarindan bahsetmiyorum. Hersey feda. Buyuk td. Eyvellah.

Galatasarayin 2018 2019 sezonunda oynadigi futboldan memnun degilim. Terimin devri gecmis. Olmuyor artik. Hala kadro diyen var. Bu kadro bu ulkenin su an en iyi kadrosu. Turkiye standartalrinda daha kimi alalim. Fernando ndiaye donk tan iyi orta ikili yok.

Liyundama marcaodan iyi stoper yok.
    En iyi sag bek en iyi kaleci en iyi sag acik bizde.

Mitroglu diagne den iyisi ligte yok.

Belhanda en iyi 10 numara ligte. Daha kim alinmali ki fterim in bildigi ve oynatabildigi tek sistemi oynasin?

Bana terim gitsin de kimi alalim diyenlere soruyorum

Bu berbat futboldan kurtulup terimin aklindaki oyun icin daha kimi alalim?

Hangi kadro dunyada stoper ikilisini orta sahay kurdurtup deli gibi 90 dakka atak yapmaya caliisyor?

• Hank Rearden kullanıcısına yanıt
    Marcao ve Luyinduma 1-2 aydır beraber oyunuyor. İkisinin de büyük takım ve büyük maç tecrübesi sıfır. Forvetler de aynı şekilde. Takımla doğru düzgün antrenman bile yapmadan maça çıkıyorlar.

Orta saha bırak ilgin en iyisi olmayı, takımın en zayıf yönü. Bunun sebebi de Fernando’nun inanılmaz formsuz/sakat olması. Başakşehir orta sahası açık ara en sağlam takım.

Diğer takımlardan güçlü olan yönlerimiz tartışmasız Muslara ve Belhanda/Feghouli’nin kalitesi. Onlar da 1.5 sezon vasat oynadılar. Yeni yeni performans veriyorlar.

Diğer tarafta bir Başakşehir gerçeği var. 4 yıldır aynı kadro ve teknik direktöre nokta transferler ekliyorlar. Bu kadroya üç büyüklerden birinin formasını giydirsen lig şampiyonu şu anda belliydi. Hem oyuncu kalitesi hem de takım dengesi olarak ilgin açık ara en iyisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Marcao ve Luyinduma 1-2 aydır beraber oyunuyor. İkisinin de büyük takım ve büyük maç tecrübesi sıfır. Forvetler de aynı şekilde. Takımla doğru düzgün antrenman bile yapmadan maça çıkıyorlar.

Orta saha bırak ilgin en iyisi olmayı, takımın en zayıf yönü. Bunun sebebi de Fernando’nun inanılmaz formsuz/sakat olması. Başakşehir orta sahası açık ara en sağlam takım.

Diğer takımlardan güçlü olan yönlerimiz tartışmasız Muslara ve Belhanda/Feghouli’nin kalitesi. Onlar da 1.5 sezon vasat oynadılar. Yeni yeni performans veriyorlar.

Diğer tarafta bir Başakşehir gerçeği var. 4 yıldır aynı kadro ve teknik direktöre nokta transferler ekliyorlar. Bu kadroya üç büyüklerden birinin formasını giydirsen lig şampiyonu şu anda belliydi. Hem oyuncu kalitesi hem de takım dengesi olarak ilgin açık ara en iyisi.
    Isine geldimi marcao liyundama Adam yer bunlar diye ovunursun. Sirf terime arti bir cumle yazabilmek icin bos ve sifir futbol cahili adamin edecegi laflari yazmissin.

Marcao ve liyundama buyuk mac oynamamis, beraber cok oynamamis. Eee. Bu adamlar ligin acik ara en iyi stoper ikilisi degil mi? Ilk devre turkiyenin defans transfer rekorunu kiran adam bizde degil miydi?

Bu kadar dusmeyin bu kadar ucuz olmayin. Tutarli ol biraz omurgali ol. Oooo marcao liyundama adami cig cig yer bunlar diyipte konu terim olunca kivirma.

Marcao liyundama kalitesinde iki stoper olmasa su ikinci devre 10 gol fazladan yemistin. O adamlar profesyonel birbirlerine alismalari iki maca bakar.

Galatasaray ortasahasi cok kotu degil. Kotu oynuyor. Fernando formsuz degil. Adami oynatamiyorsun. Ndiaye tudor zamaninda ne kadar kosuyorsa hala ayni sekilde ayni ozveriyle kosuyor ama taktik yok bosa gidiyor.

Belhanda feghuli ikisi belki terimin gaziyla ki bence terimin bu kadroya verebildigi tek sey olan gaziyla belki baska sebepten tamamen takimin geri kalanindan kopuk iki kisi bazen mariano ile 3 kisi ne yapiyorsa Galatasaray o. Daha fazlasi degil.

Turkiyenin en iyi kalecisi en iyi defans dortlusu en iyi orta sahasi ve en iyi forveti tartismasiz Galatasaray da. Bunu fener forumunda sagda solda yazip konu terim olunca dansoz gibi oynayanlar bu baslikta belli oluyor.

Yas ortalamasi 33 olan basaksehirin lider olabildigi kalitede bir lig var onumuzde. 35 yasinda adamlar 38 yasindaki adamlai oynatabilen bir teknik direkdorleri var. Fark bu.

Yukarida bir arladas sormus. Bu kadro aykutta olsa aykutun gecen seneki kadro terimde olsa nolurdu.

Ben yazayim.

Aykuta muslera larcao liyundama ve fernando yu ver. Bu ligte 34 macta 15 ten fazla gol yemez. Galatasarayin tum kadrosu aykutta olsun nisan ayinda sampiyon olur 15 gol yer 80 civari gol atar belki 2 yada 3 maglubiyet alir oda bir kac kaza diyelim.

Hele bizim bi yardimci tdler var bak iddia ediyorum terim galatasaraydan gitsin. Her ikiside iki defa daha takim calistirmayacak. Belki bir deli baskan bunlara bir defa sans verir ama ucuncu bir takima gidemeyecekler.

Fatih terimin yardimcisi olupta ligte takim calistirmis adam da yok zaten. Tarih bunu soyluyor. Aptal olmayan bu cikarimi yapabilir.

Galatasarayin bu kadar kotu ve aciz ve aptal oynamasindan cok rahatsizim. Galatasaray sampiyon olacak bence. Ama ben yine ayni fikirde olacagim.

Saydığın adamların büyük çoğunluğu zaten devre arasında geldi, sen futbolu menajerlik oyunuyla mı karıştırıyorsun ya ?

Devri geçti dediğin adam seni geçen sene şampiyon yapmış, hangi devirmiş söyle bilelim. Yeter da sürekli aynı bık bık mevzular, sene başında forvetin yoktu Fb maçında aldığın cezalarla kadro kurulmuyordu, ne yarıştan koptu ne takım dağıldı.

Sorsak bütün ülkenin en iyi 11'i bizde :) Stoper ikilin ilk selamı 1 2 ay evvel vermiş, forvetlerin takımın 11'ini ezbere sayamaz kalkmış takımdan bahsediyor. Futbol öyle basit bir oyun olsaydı, topla 11 kişiyi yallah şampiyonluğa :) Sizin aklınızı seveyim güzel kardeşlerim...

Millet kariyerinde 2 şampiyonluğu olan Şenol Güneş'le 1 şampiyonluğu olan Ersun Yanal'a tapar, bizim taraftar kupaları müze dolduran adama hala atar tutar yapma derdinde...

Fatih Terim sezonu kötü bitirmiş değil, bütün kötü şartlara rağmen hala yarışta olması bile benim için yeterli...

Kendi futbolunu oynatması için uygun hiç bir halt yok, 11 kişilik kadroyu kurduğunda bana alternatif 3 isim söyle girdiğinde çıkanı aratmayacak ? Var mı güzel kardeşim ? yok o sebeple kendi istediğini değil, kadronun yapabildiğini oynatıyor.

Fatih Terim devri bitti diyor kendisi yeni nesil Guardiola sanırım, sürekli futbolun içinde ve aktif teknik adamlık yapan adamın devri geçiyor sen modern futbola hakim kalıyorsun, hocanın devri bitti diye eleştiriyorsun öyle mi ? :)

Şuan önünde sadece abdullah avcı var, senin kafa mantığında Fenerbahçe'nin olduğu yerdeyiz galiba :) Her saçmalığı söyleyin fakat devri geçti yok o oldu bu oldu triplerine girmeyim...Biraz sahip çıkın, hayatında stada 5 kere gitmemiş adamlar Terimden fazla katkı verdik diyecekler...

futbol ulemaları sizi...

• Arkadaşım gel seninle biraz geçmişe dönelim.

GS son 25 sene içinde 12 kez şampiyon oldu.

1 tanesinde Hollman
    1 tanesinde Lucescu,
    1 tanesinde Gerets,
    1 tanesinde Feldkamp+6 hafta Cevat Hoca,
    1 tanesinde Hamzaoğlu
    7 tanesinde Terim baştaydı.

Terim'in olmadığı 16 senede 5 şampiyonluk yaşarken,
    Terim'in olduğu 9 senede 7 şampiyonluk yaşadık.

Gel başka hesap daha yapalım, Terim'in başta olmadığı 16 senede kimler şampiyon olmuş:
    6 kez Fenerbahçe
    5 kez Galatasaray
    4 kez Beşiktaş
    1 kez Bursaspor.

Bu istatistik gösteriyor ki Terim yokken senin takımın pek parlak işler yapamamış.

Yani şuanda Terim'in futboluna laf eden nankörlük eder adamın yaptıkları ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ra hmetli -- 23 Mart 2019; 15:36:33 >
    Arkadaşım ben kendi fikrimi yazmışım. Aptal, ucuz, cahil, omurgasız, dansöz .. etmediğin hakaret kalmamış. Farklı fikirlere tahammülün yoksa “forum” ortamında işin zor. Heyecanlanmadan, sinirlenmeden, klavyeye salya akıtmadan, sakin sakin yaz. Oldu mu abisi?

Konuya gelince Luyinduma ve Marcao kağıt üstünde ligin en iyi stoper ikilisi. Ama bu adamlar sadece 2 aydır birlikte oynuyorlar. Devre arası stoper ikilisini değiştirip başarılı olan bir takım hatırlamıyorum. Bunu yapmak bir teknik direktör için büyük risktir.

Orta sahamız ve forvetlerimiz ise ligin en iyisi olmaktan çok ama çok uzaklar. Fernando bu sene sakatlıktan çıkmadı ki. Sezon başından beri Donk-Selçuk’tan birine mahkumuz. Nasıl en iyi orta saha bizde diyeceğim şimdi? Başakşehir’in orta sahası şu anda ligin açık ara en iyisi. Takip etmediğin çok belli oluyor.

Forvetlerin de ligin en iyisi olduğunu düşünmüyorum. Hepsini topla bir tane Burak Yılmaz bile etmiyor maalesef. Bak aynı sözleri geçen seneki (Gomis’li) forvet hattı için söylesen haklı olurdun. Ama bu Djagne kazmasını övme bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Arkadaşım ben kendi fikrimi yazmışım. Aptal, ucuz, cahil, omurgasız, dansöz .. etmediğin hakaret kalmamış. Farklı fikirlere tahammülün yoksa “forum” ortamında işin zor. Heyecanlanmadan, sinirlenmeden, klavyeye salya akıtmadan, sakin sakin yaz. Oldu mu abisi?

Konuya gelince Luyinduma ve Marcao kağıt üstünde ligin en iyi stoper ikilisi. Ama bu adamlar sadece 2 aydır birlikte oynuyorlar. Devre arası stoper ikilisini değiştirip başarılı olan bir takım hatırlamıyorum. Bunu yapmak bir teknik direktör için büyük risktir.

Orta sahamız ve forvetlerimiz ise ligin en iyisi olmaktan çok ama çok uzaklar. Fernando bu sene sakatlıktan çıkmadı ki. Sezon başından beri Donk-Selçuk’tan birine mahkumuz. Nasıl en iyi orta saha bizde diyeceğim şimdi? Başakşehir’in orta sahası şu anda ligin açık ara en iyisi. Takip etmediğin çok belli oluyor.

Forvetlerin de ligin en iyisi olduğunu düşünmüyorum. Hepsini topla bir tane Burak Yılmaz bile etmiyor maalesef. Bak aynı sözleri geçen seneki (Gomis’li) forvet hattı için söylesen haklı olurdun. Ama bu Djagne kazmasını övme bana.
    Fikrine saygim var ama bir yazida marcao ooo super baska yazida bunu yazmana saygim yok. Kelimeler agir kacmissa kusura bakma. Ben postun devami senle ilgili degil sadece bir kismi senlw ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: ra hmetli

Arkadaşım gel seninle biraz geçmişe dönelim.

GS son 25 sene içinde 12 kez şampiyon oldu.

1 tanesinde Hollman
    1 tanesinde Lucescu,
    1 tanesinde Gerets,
    1 tanesinde Feldkamp+6 hafta Cevat Hoca,
    1 tanesinde Hamzaoğlu
    7 tanesinde Terim baştaydı.

Terim'in olmadığı 16 senede 5 şampiyonluk yaşarken,
    Terim'in olduğu 9 senede 7 şampiyonluk yaşadık.

Gel başka hesap daha yapalım, Terim'in başta olmadığı 16 senede kimler şampiyon olmuş:
    6 kez Fenerbahçe
    5 kez Galatasaray
    4 kez Beşiktaş
    1 kez Bursaspor.

Bu istatistik gösteriyor ki Terim yokken senin takımın pek parlak işler yapamamış.

Yani şuanda Terim'in futboluna laf eden nankörlük eder adamın yaptıkları ortada.
    Gecmisteki basarilara gore furbolcu hoca alacaksak Lucescu terimden daha basarili onu getir o zaman.

Kimse gecmisi inkar wtmiyor. 20 sene once sampiyon yapti o zaman bugun o hoca olmali diye mantik var mi?

Ben bu sene bugun oynanan oyundan bahsediyorum. Adam bana 1996 senesinden bahsediyor. Darulaceze mi burasi?

Gecmisi acacaksak senede 5 milyon euroyu gorunce ohh kebap milli takim diyip takimi sezon basi ortada birakip gidisini de yaz.

Fatih terim elini kalbine degil cebine atti diye baslik acildi burda. Forumun dunku adamlari bilmez.

Kimse gecmisi konusmuyor. Kimse gecmis basarikara laf etmiyor.

Galatasrarayin oynadigi oyun bes para etmez. Tarihin en kek cl gruplarindan birinden cikamadin. Uefa da galibiyet bile goremedin. Ligte fener yok, besiktas yok, trabzon yok, meydanda 35 yasinda veteran spor var. Onun bile gerisindesin. Belhanda feghuli nin elinde takim. Canlari isterse sampiyon olacagiz. Canlari isterse ikinci olacagiz.

Bugun galatasarayin sampiyon olup olmayacagina belhanda karar verecek. Terimin bu iste yuzde bes payi bile yok. Oynanan oyun cop. Bunu goremeyen adamlar terim 1996 senesinde sampiyon yapti yaziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hank Rearden

Gecmisteki basarilara gore furbolcu hoca alacaksak Lucescu terimden daha basarili onu getir o zaman.

Kimse gecmisi inkar wtmiyor. 20 sene once sampiyon yapti o zaman bugun o hoca olmali diye mantik var mi?

Ben bu sene bugun oynanan oyundan bahsediyorum. Adam bana 1996 senesinden bahsediyor. Darulaceze mi burasi?

Gecmisi acacaksak senede 5 milyon euroyu gorunce ohh kebap milli takim diyip takimi sezon basi ortada birakip gidisini de yaz.

Fatih terim elini kalbine degil cebine atti diye baslik acildi burda. Forumun dunku adamlari bilmez.

Kimse gecmisi konusmuyor. Kimse gecmis basarikara laf etmiyor.

Galatasrarayin oynadigi oyun bes para etmez. Tarihin en kek cl gruplarindan birinden cikamadin. Uefa da galibiyet bile goremedin. Ligte fener yok, besiktas yok, trabzon yok, meydanda 35 yasinda veteran spor var. Onun bile gerisindesin. Belhanda feghuli nin elinde takim. Canlari isterse sampiyon olacagiz. Canlari isterse ikinci olacagiz.

Bugun galatasarayin sampiyon olup olmayacagina belhanda karar verecek. Terimin bu iste yuzde bes payi bile yok. Oynanan oyun cop. Bunu goremeyen adamlar terim 1996 senesinde sampiyon yapti yaziyor.

Alıntıları Göster
    Renkdaş bir Barcelonalı olsan ve " Valverde futbolunu beğenmiyorum " desen seni anlarım.

Barcelona daha önce başka TD'ler ile şampiyon olmuş ŞL kazanmış. Son 25 yılına Pep damga vurmuş. İyi futbol oynarken yapmış bunları.

Galatasaray'a baktığımızda ise FT yokken ezeli rakibi Fenerbahçe daha fazla şampiyon olmuş, Beşiktaş'tan 1 kez fazla şampiyonluğu var. Hâl böyle iken FT'yi gönderdikten sonra gelen TD'nin daha iyi bir futbol oynatacağı olasılığı bir hayli düşük.

Terim Galatasaray'ın Ferguson'udur, adam 27 senede 13 şampiyonluk yaşamış, Terim 9 senede 7...

Yıldırım Demirören 5 sene önce bize yaptığını geçen sene BJK'ye yaptı renkdaş. Terimli GS çok iyi giderken Milli takıma onu bir şekilde getirdi, şimdi de aynısını BJK'ye yaptı. Terim GS'yi satmadı göz yaşları ile gitti kulüpten.

Lucescu adı 10 sene önce konuşulsa heyecanlanırdım ama Lucescu'nun ve Terim'in son 10 yılda yaptıkları ortada.

İyi futbol iyi oyuncular ile oynanır. Terim geçtiğimiz dönemlerde daha iyi kadrolar ile neler yaptığını kanıtladı. Bu kadro onların yanında çok zayıf, ayrıca tarihin en zayıf SL gurubuna Sinan Gümüş ile forvette çıktık, adamlar kadrosuna 24 kişi alırken biz sakatlıklar yüzünden 20 kişi alamadık. Adam 9 senede 7 şampiyonluk yaşatmış, 1 kez UEFA kupası kazandırmış sayısız Avrupa galibiyeti yaşatmış. 1 sene şampiyonluktan biraz uzak kalmış ve Avrupa'dan uzak kalmış adama söylenenlere bak! Biraz saygı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.