Şimdi Ara

TERCIHTE DİŞİ SILIP MUHENDISLIKLERI ONE ALDIM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dış okuyup çene cerrahisi yapabilirsin bence hekimden farkı yok

• Bence diş yazmalısın sonucta tıp istedigini hep soyluyodun, demek ki sağlık-biyoloji alanı senin ilgini cekiyor.Fizigi! kotuyse muhendislikten de hoslanmazsın. Ayrıca diş hekimi olunca omrunun sonuna kadar sabundan diş yapmayacaksın. Hassas olma konunu da cok sacma buldum yanlıs anlama hassas olabilirsin ama elin asistanı gelip sana kotu bisey diyecek, sen de 3 senelik emegini hice sayıp okulu bırakacaksın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanjayra S kullanıcısına yanıt
    eczacılık öldü diyolar bro bugun 5 eczacıyla konuştum eczane açmak biz mezun olana kadar imkansız olacak firmalarda falan iş var diyolarda özel sektör sonuçta kanını emiyolar galiba bilmiyorum bende düşünüyordum soguttular
  • Ben tıpı aklımdan bile geçirmeden mühendislik yazdım ama, sen tıpa ait biri olarak, bence tıpın altına diş yazmalısın bu arada değer verdiğin şey paraysa diş hekimi tanıdıklarım normal doktorlardan daha zengin ortalama olarak :) Ha ben olsam mühendislik yazardım.
  • camel paketindeki camel kullanıcısına yanıt
    Benimde ağzımda af vardı gazi dişten bir dt.dedi ki ben bunu alamam cerrah olan discimiz var onu bekliyelim randevu verdi.ben tabi dersler sınav falan gidemedim.evde bir af giderici ilacla gargara yaptım yedi günde geçti.duşünün bu adam nasıl muayehane işletir kim gelir bu salağa.

• varya eczacı adam bile rakip eliyor arkadaş yalan kanmayın hacettepe eczacılık gidin güzel bir ortalama ile bitirin hayatınızı yaşayın :D
  • Tıpla mühendislik hiç birbirine benzeyen alanlar değil öncelikle bunu göze almalısın ve birileri benle dalga geçecek diye düşünürsen işin var, ayrıca 18k yıldız ceng var illa mühendislik yazıcam diyosan. İyi karar ver bu karar sonraki hayatını tamamen değiştirecek. Ufaktan html ve css'e bak hoşuna gitmezse yazma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ModernSultan -- 9 Ağustos 2018; 23:41:14 >
  • 3500 kişiye 1 eczane açılıyor reis adam doğru diyor yani bu kural hacettepeye egeye göre değişmiyor

• mtehsan1 M kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum zaten de senin amacin has eczaci olup ilaç fabrikalarinda calismaksa cok para kazanma ihtimalin var demek istedim

• YEMİN EDERİM BAŞLIĞI OKUDUM KONUYA GİRMEDEN BU URUKTUR DEDİM

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • up
  • Marsu. kullanıcısına yanıt
    Bariz belli ediyo zaten hocam

En son mühendislik mi yazdı.Bi sonraki başlık şu:

DIŞE KARAR VERDİM

Mİ?

• Kardeşim fiziğim kötü sevmiyorum diyip ee yazmak neyin kafası, bari adam akıllı araştır. Haftalardır aynı soru diş mi müh mü bilmem ne. Mühendisliğin bazı dalları fizikten ibaret değil endüstri olsun ceng olsun bi önce bak. Mühendislik yazıp işsiz kalmak mı ne öyle bi soru yazmıştın sanırsam. Bu korkuyla mühendis falan olunmaz ben sana söyleyeyim. Bu kafayla mühendislik yazarsan olacak şeyi söyleyeyim sana ben büyük ihtimalle 4 yılı biririp kpss ye girip devlete atanıp akşama kadar oturacaksın, teknik bir devlet kurumunun lojmanındayım ondan bu kadar rahat konuşabiliyorum. Fikrimi soruyosan da git diş falan oku buradan seni okuduğum kadarıyla mühendis olacak yapıya sahip değilsin tahminimce.

• Hayatının hatasını yaparsın.Türkiyede mühendislik yapılmıyor değer de verilmiyor.Amcan yoksa işte bulamazsın.

Önüne gelen mühendis oluyor artık.Bütün mühendislik bölümleri toplasan 100 bine yakın mühendis mezun oluyor senede.Bak bu rakam 1 senede.
  • Uruk kardeşim hakkında hayırlısı olsun inş tıp kazanırsın ama bence diş tercih etmelisin mühendislik yerine bence sabunla çalişmaların gayet başarılıydı el yatkınlığın olduğunu düşünüyorum

• Uruk hai gandalfın aşkına diş yaz çok büyük karar değiltiriyorsun

• Rickyrickmany R kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam, fizik 1-2 hariç pek de ilgimiz yok.
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    Eğer ceng okuyorsanız 1ve 2 deki fizik dersleri nasıl dersler ? Sonra fizik dersi yokmuş sanırım.

• Dostum 1 2 şey de ben söylemek istiyorum

Örneğin Tıp fakültesine çok isteyerek gitmiş birisi düşün ve bu kişi sınavı kazanmış istediği Tıp fakültesine de yerleşmiş

Adam da "ben doktor olmak için doğmuşum" diyor,gerçekten de doktor olmak için doğmuş bu işi seviyor

Ama bu adamın 6 senelik hayatı boyunca "doktor olmak için doğmuş olsa dahi" tüm tıp branşlarını seviyor olma ihtimali var mı ? Böyle bir durum olabilir mi ?

Elbette olamaz...Anlatmaya çalıştığım şey şu

Sen Dişi yazarsın atıyorum 10 temel dersten 6 sını beğeniyorsundur 2 tanesinden nefret ediyorsundur 2 tanesi de nötrdür.

Sonuçta sen diş hekimi olmak istiyorsan geriye kalan o 4 ders için koca eğitimi heba etmezsin.Hiç bir tıpçı her tıp konusunu sevmediği gibi hiç bir matematikçi de her matematik konusunu sevmez

Sabun diş olayı sadece beceri katmak içindir belli bir süre yaparsın geçersin bu kadar.

Örneğin mühendislikte de bir sürü "teori" öğreneceksin örneğin.Hepsini mesleki hayatta kullanacak mısın ? Hayır tabii ki ama dersini vermek zorundasın bence bu da böyle birşey

Kişilik özelliklerinden anladığım kadarıyla sen biraz daha içine kapanık,işine tek başına odaklanmayı seven biraz hassas birisin.İşini sağlama temele almayı seven riskten kaçınan bir karakterin var

Bu da direk Türkiyede sağlık alanı demektir bana göre.Bence de mühendisliklerin önüne dişleri yazmalısın umarım tıp olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaktozSuzSüt -- 10 Ağustos 2018; 13:19:57 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.