Şimdi Ara

TERCIHTE DİŞİ SILIP MUHENDISLIKLERI ONE ALDIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tıp için mezuna kaldıydı la adam işte bilerek mi sorup duruyonuz arkadaş habire gjfjfj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimyayı seviyorsan eczacılığı araştırmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D63A2EC38

Dise gore daha istekliyim muhendislik konusunda.
    Uruk baştan beri takıp ediyorum dostum ama seviyorsan git bence mühendisliğe herzaman bişeyler öğrenmen merak etmen gerekicek dişte bunu pek görüceğini düşünmüyorum ki sen sağlık alanına aitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mek.

Tıp için mezuna kaldıydı la adam işte bilerek mi sorup duruyonuz arkadaş habire gjfjfj
    Yok mühendislige istegi varsa geçen sene yazsaydı.
  • Yarin kendimi nerede görmek istiyorum diye sor kendine samimi şekilde, eğer yok diş hekimliği bana uygun değil istemiyorum dersen mühendisliği yaz direkt. Ha eğer zor diye karar degistireceksen muhendislikte de zor zamanlar yaşayacaksın hayatın kendisi mücadele zaten uniyi kazandim zorluklar bitti diye birşey olmayacak.

• aidenholmes19 A kullanıcısına yanıt
    Aynen yazdim bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EfsaneMan E kullanıcısına yanıt
    Tıp>Mühendislik>Diş, Mezuna kalma sebebi=Tıp

• EfsaneMan E kullanıcısına yanıt
    Kardesim asıl istegim tip.

Yani ne dis ne de muhendislik istiyorum.Ama bu ikisi arasinda tercih yapmak zorundayim ve muhendislik daha sempatik geliyor.

• Yaz. Dişi yaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mek. kullanıcısına yanıt
    Daha iyi aciklanamazdi hocam.Hacettepe ceng tutarsa tansiriz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mtehsan1

Reis mezuna kalırsam seneye yanındayım
    İnşallah hocam
  • Hocam eğer gerçekten dişe ısınamadıysan yazma ne de olsa hayatının geri kalanını en azından 30-35 yılını

bu mesleğine adayacaksın ve bu süreyi istemediğin bir meslekte geçirmek sana işkence gibi gelicek sana tavsiyem tercihin son gününe kadar oturup düşünmen bu senin hayatın forumda diş mi mühendislik mi yazarsın adamın hayali mühendisliktir sana tabiki mühendislik der sen kimseye danışma bu konuyu otur tercihin son gününe kadar düşün kalbinden geçeni yaz

• Fizik, matematik sevmiyorsan, bunlarda iyi olabileceğini düşünmüyorsan bulaşma bence mühendisliğe. Matematik hadi gelişir biraz da fizik bana kalırsa tamamen ilgi meselesi. İlgisi olmayan en fazla üniversite sınavında hedefine yetecek kadar yapar. Mühendislik ise bunun çok daha ötesi. Matematik tamam diyorsan endüstri veya bilgisayara bakabilirsin. Bilgisayar mesela hep istediğim şeydi. Fizik azdır. Matematik ve analitik düşünme, problem çözme vs ön planda. Mat1deki düşünce tarzı çok var mesela. Dil öğrenmeye az biraz yetenekli olmak da faydalıdır. Bunu yabancı dil için demiyorum. Programlama dilleri öğreneceksin. Birkaç tanesini en azından iyi derecede bilmen gerekecek iş hayatında. Bunları kullanacaksın hep. Aslında iyi bir yazar oluyorsun bir yandan da. Bana göre bilgisayar sözel zekaya da bakan bir bölüm. Bilgisayarda mat1 daha önemli gibi. Elektronik vs ise mat2 ve fiziğin ağır olduğu yerler. Bu bölümler iyi bir matematik ve fizik altyapısı gerektirir. Kafanın basması lazım kısaca. Mühendislik zaten rekabetin de çok olduğu bir yer. Yani iyi mühendis olman lazım. O yüzden ilgi alanına göre seç bence. Ben fiziği sevebilirim diyorsan ee. Fizik az olsun matematiğimi geliştireceğim diyorsan bilgisayar veya endüstri. Hiçbirini sevmem lanet olsun diyorsan el becerini geliştirmen bence daha kolay olacak. Sonuçta başından beri tıp istiyorsun. Yani kimya ve biyolojiye ilgin var. Bunları sevme derdin yok. Derslerde bunları öğreneceksin. Sadece bir yandan pratik bol olacak. Kimya ve biyolojinin yanında el becerini de geliştirebilirsin en azından.
    Birkaç gün öncesine kadar hep mühendislik isteyen ben tıp-diş düşünmeye başladım. Ailem de bu yönde tercih yapmamı istediler ama kararı bana bıraktılar. Mühendisliği çocukluğumdan beri istiyorum. İlgi alanım bu yönde oldu hep. 2-3 gün düşündüm dişi. Sevdirmeye çalıştım kendime. El becerim yok ama geliştiririm dedim. Sonra anladım mesele el becerisi değil. Bir ömür biyoloji şeyleriyle uğraşamam dedim. Lisede hiç sevmedim kimyayı, biyolojiyi. Aşırı sıkılırdım, hiç ilgimi çekmedi. Zaten sınavda da 8 yanlışı sırf bu derslerden yaptım. Her ders aynı puan saçmalığından hayalimdeki yerlerde bilgisayar veya elektronik gelmiyor şimdi. Yaptığım matematiğin de bi esprisi kalmadı. Şu an akşama kadar bu sistemi getirenlere sövüyorum.

• marmara gelir buna göre metu che yi öne yaz pişman olursun marmara gelirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schizzo -- 9 Ağustos 2018; 16:0:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mek.

Tıp>Mühendislik>Diş, Mezuna kalma sebebi=Tıp
    Hepsini biliyorum ben zaten sadece mühendislik seçmesi manasız geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D63A2EC38

Kardesim asıl istegim tip.

Yani ne dis ne de muhendislik istiyorum.Ama bu ikisi arasinda tercih yapmak zorundayim ve muhendislik daha sempatik geliyor.
    İyi düşün yapamama korkusunu at üzerinden bence diş daha baskın gelecek
  • Niye Marmara uni iyi degil midir?

• denizyildizi345 D kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yazi cok guzel.Tekrar dusunmeliyim ben dis mevzusunu.

• El yeteneği falan hikaye, eğer gerekli olsaydı yetenek sinaviyla alirlardi.

• ODTÜ metalurji düşünür müsünüz hocam?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.