Şimdi Ara

terası kapatmak ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    evimin terasının zemini kalebodur ile kaplı fakat alt katlara su sızdırdığı için , kalaslardan bir iskelet kurmak suretiyle üzerini ondülin ile kapayacağım.

evin mevcut hali bu :

tepede gözüken teras alanını, bu şekilde kapamak istiyorum.

sizlere sorum şudur;
    ben bu işlemi yaptıktan sonra, yasal bir yükümlülüğüm oluşur mu ? yani binanın mimara yeniden projesini çizdirmek , belediyeye , çevre ve şehircilik bakanlığına, tapu kadastroya ,vb vb yeniden harç ödemek vb gibi bir zorunlu durumum var mıdır ?
    eğer böyle bir zorunluluk varsa ve ben bunları yerine getirmezsem cezai duruma düşer miyim ?

önerileriniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.
    saygılarımla

• Yaptıran işi götürüyor. Şikayet edilirse sorun çıkıyor. Ancak yapılmamışı engellemeye yani yapılmasını durdurmaya çalışan bir yönetim olsa da, yapılmış olana pek karışma yönünde değiller. Altına bir yaşam alanı oluşturulması yani bir kat daha çıkılmış vaziyette olması problem çıkaracak esas sebeptir.

Her bölgenin davranışı değişiktir. Özellikle imar affından yararlanmak için ev bile yapnını bilirsiniz? Eğer gidip sorarsanız izin vermezler ama yaptıktan sonra kabul edebilirler. Sizin yapınız hem küçük bir alan hem de sadece üste bir şemsiye gibi. Sorun sızdırmazlıksa ve eğer çatı yaptırmazsalar, açılır bir şemsiye de koyabilirsiniz.

Bir yerde yapılıp bitmiş olana hiç karışmıyorlardı. Ama yapım esnasında şikayet olursa resmiyete giriyor ve siz artık çatıyı tamamlasanız dahi yıktırma kararı veriliyor. İşin garip tarafı yıkım ihalesini hiç kimse almadığı için yıkım kararı para cezasına dönüşüyormuş. Hem de yıktırıyorlar yine.

Pek tabii sizin bbu ufacık alan için hiç akla gelmez bunlar. Zaten yık deseler 5-10 metrekarelik bi yer yıkarsınız biter?
  • Yaptıran işi götürüyor. Şikayet edilirse sorun çıkıyor. Ancak yapılmamışı engellemeye yani yapılmasını durdurmaya çalışan bir yönetim olsa da, yapılmış olana pek karışma yönünde değiller. Altına bir yaşam alanı oluşturulması yani bir kat daha çıkılmış vaziyette olması problem çıkaracak esas sebeptir.

Her bölgenin davranışı değişiktir. Özellikle imar affından yararlanmak için ev bile yapnını bilirsiniz? Eğer gidip sorarsanız izin vermezler ama yaptıktan sonra kabul edebilirler. Sizin yapınız hem küçük bir alan hem de sadece üste bir şemsiye gibi. Sorun sızdırmazlıksa ve eğer çatı yaptırmazsalar, açılır bir şemsiye de koyabilirsiniz.

Bir yerde yapılıp bitmiş olana hiç karışmıyorlardı. Ama yapım esnasında şikayet olursa resmiyete giriyor ve siz artık çatıyı tamamlasanız dahi yıktırma kararı veriliyor. İşin garip tarafı yıkım ihalesini hiç kimse almadığı için yıkım kararı para cezasına dönüşüyormuş. Hem de yıktırıyorlar yine.

Pek tabii sizin bbu ufacık alan için hiç akla gelmez bunlar. Zaten yık deseler 5-10 metrekarelik bi yer yıkarsınız biter?

• Öyle kansızlar varki sırf zoruna gidiyor diye şikayet ediyor.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar. Detaylı yanıtınız için teşekkür ederim. Bu durumda ben orayı kapattirayim en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belediyeye giderseniz izin vermez.kaçak yapın şikayet etmemeleri için dua edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.