Şimdi Ara

TERA Online Soru-Cevap Konusu (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.564
Cevap
24
Favori
226.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ÖmErenay

quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

quote:

Orijinalden alıntı: ÖmErenay

quote:

beyler 2017'e giriyoruz. net soru. bu oyun hala oynanır mı?

Oyundan ne beklediğine göre değişir. pvp içinse tavsiye etmem son gelen patchler pvp olayını ciddi biçimde azalttı, bir çok büyük pvp guildi terayı bıraktı denilebilir(eu için.) pve içinse 1 party arkadaşın olması lazım eğer oyuna tek başına başlayacaksan bu ekibi toplaman zaman alacaktır seninde item kasman gerektiğini düşünürsek. oyuna para yatırayım diyorsan shop euro üzerinden satış yapıyor ki bu bizim için 3 katı para demek. forumdan gold satanlar var ancak referanslarını iyi kontrol et derim.

Şahsi tavsiyem; sıfırdan başlanacaksa bu oyunu tavsiye etmem. Bu konunun sahibi olarak bunu söylemem biraz garip kaçsada maalesef bence şuan ki durum böyle. Oyunda bir yerlere gelebilmek için oynama sürene göre 2 ila 6 ay arası bir farm yapman gerekecektir ayrıca tera clubsız da olmaz bu iş. Bu tarz oyun olarak 2016 son çeyrek ve 2017 de gelecek yeni oyunlara bakabilirsin bless online, revelation online bunlardan bir kaçı. Şahsen ben revelation'u kesinlikle deneyeceğim ilk kapalı betasıda 25 ekimde.

Edit : imla

4-5 kişi birden geçicezde yeni bir mmo bakıyorum. terayı eskiden oynamıştım beğenmiştim. şimdi ne durumda onu sormak istedim.

mmo yokluğu çekiyoruz birazda.

4-5 kişi iseniz tera olabilir, ha dediğin gibi yeni oyun diyorsanız 1-2 oyun geliyor eu ya onlara da bir bakın olmazsa size kalmış artık.

2 gün önce başladık dediğiniz gibi 4-5 kişi arkadaş grubu olunca sohbet muhabbet yardımlaşma oyunu daha zevkli hale getiriyor.

Şuan 20 level'a kadar görev yapıp ardından dungeon kovalıyoruz lvl kasmak için. 1 günde 47 lvl felan olduk.

Şimdilik iyi gibi, ilerde daha hardcore dungeonlar geldiğinde daha zevkli olur umarım.

Bu arada eu mysitel Pve serverında açtık karakterleri

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

tera oynayan varmı acaba ?

oyuna yeni baslayanlar icin bir kod varmış exp artırcı filan verıyormus nereden bulabiliriz o okodu

killian için bu konudanhttp://board.tera.gameforge.com/board2-tera-en/board424-server-forums/board613-killian-pvp-eu/219725-buddyup-codes/

Mystel serverı için ise eğer istersen ben kod verebilirim ben o serverda oynadığım için

• quote:

Oynanmaz kardeşim eso büyük update aldı oyun bayağı değişti onu oyna derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroSystem

quote:

Aga iyiden de öldürmeyelim oyunu, teranın(eu) benim gözümde tek büyük sorunu gameforge şirketi maalesef, yoksa pve si gayet sağlamdır. Gönül isterdi ki pvp side iyi olsun ama o tarafta optimizasyon başta olmak üzere bazı sıkıntılar doğuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroSystem

quote:

hocam esoyu nerdeyse 5 ay her gün oynadım bayağı bir severekte oynadım işin aslı ama en sonunda doyuma ulaştım o oyunda. güzel oyundu belki ileride yine dönerim.

şimdilik tera güzel geldi bana bakalım endgame'de nelerle karşılaşacağım merak ediyorum
  • merhaba arkadaşlar bende teraya başlamayı düşünüyorum . oyuncu durumu felan nasıldır ve beraber oynayabilecek arkadaş arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gofret2132

merhaba arkadaşlar bende teraya başlamayı düşünüyorum . oyuncu durumu felan nasıldır ve beraber oynayabilecek arkadaş arıyorum

biz mystel isimli pve serverında oynuyoruz 4-5 arkadaş. oyuncu durumu iyi. ama bizim oynadığımıza server yerine killian'da oynarsan orası daha popüler bir server.

ayrıca oyunda sıkça türk oyuncu görüyorum zaten türkiye bayraklı çoğu türk guildinin amblemi. direkt tanıyorsun.

oyun güzel tavsiye ederim ben
  • @Healerzaris bugün seni twitch yayını yaparken görmüştüm :)
    Bende Eski ismiyle Fraya şimdiki ismiyle Myster adlı server birleşmiş oyuna bir giriyim dedim değişiklik yok ama serverler birleştiğinden dolayı sunucular dolmuş ve daha güzel olmuş ismim Dante fakat a-e harfleri özel :D zamanında herkes kullandığı için bende farklı karakterle açmayı düşünmüştüm :D bir sorun olursa sor cevaplarım 2012 yılında şubat ayında free olduğu günden beri oynarım en son t8 setiyle oyunu bırakmıştım t7 schisma setim vardı t8 yaptım diye bırakmıştım 120k g harcadım diye
    artık discord kullanıyoruz arkadaşlarla isteyen gelip katılabilir bizde 0 dan başlıcaz ben de dahil myster serverinde 3 arkadaş isterseniz sizde katılabilirsiniz :
    https://discord.gg/mVhyC adresimiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeeYouMaDDie -- 22 Ekim 2016; 1:47:53 >

• Bende en son oynadığımda son LvL 60'tı. Aman Berserker bir karakterim vardı ve oyunla ilgili neredeyse hiç bir şey hatırlamıyorum terimleri dahi unutmuşum. Oyuna başladığımda üniversite 1. sınıftım. Şimdi 4 yıl üniversite bitti iş hayatına atıldık ve arada kaçamak yaparak vakit geçirmek istiyorum. Yeni classlar vs gelmiş. Hatta serverın ismini dahi hatırlamıyorum :) Arada bir girip vakit geçirmek için indireceğim. Bırakma nedenim sunucunun doluluğu çok azdı ve etkinliklerde kimse olmuyordu. Dolu bir sunucu tavsiye edermisiniz ? PVE PVP olması fark etmez canlı kalabalık bir yer olsun. Teşekkürler.

Edit: Şuan Teranın sitesine giriş yaptığımda karakterimin Mystel serverında oldugunu gördüm. Sanırım serverlar birleşmiş ve oraya taşımışlar.

Edit2: Umarım laptop kaldırır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncersk -- 22 Ekim 2016; 10:16:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeeYouMaDDie

@Healerzaris bugün seni twitch yayını yaparken görmüştüm :)
    Bende Eski ismiyle Fraya şimdiki ismiyle Myster adlı server birleşmiş oyuna bir giriyim dedim değişiklik yok ama serverler birleştiğinden dolayı sunucular dolmuş ve daha güzel olmuş ismim Dante fakat a-e harfleri özel :D zamanında herkes kullandığı için bende farklı karakterle açmayı düşünmüştüm :D bir sorun olursa sor cevaplarım 2012 yılında şubat ayında free olduğu günden beri oynarım en son t8 setiyle oyunu bırakmıştım t7 schisma setim vardı t8 yaptım diye bırakmıştım 120k g harcadım diye
    artık discord kullanıyoruz arkadaşlarla isteyen gelip katılabilir bizde 0 dan başlıcaz ben de dahil myster serverinde 3 arkadaş isterseniz sizde katılabilirsiniz :
    https://discord.gg/mVhyC adresimiz

aynen twitchde yayın yapıyorum pek fazla izlenmesede 3-5 arkadaş katılım sağlıyor sağolsunlar

bende 4 sene evel oynamıştım ama bilgisayarım çok berbattı. zevk alamamıştım 50 lvl bir karakter yapıp bırakmıştım. ama combat sistemi vb çok hoşuma gitmişti. içimde ukte kalmıştı.

şimdi üzerinden yıllar geçti bir ton mmo oynadım arkadaşlarla. pcyide bu süreçte yeniledim. arkadaşlarla başladık işte 6 gün oluyor sanırım. mystel serverı güzel hem sanıldığının aksine boş bir serverda değil. bazen kanal değiştirmek zorunda kalıyorum mob kalmıyor kesecek quest yaparken.

ben serverı iyi buldum kısacası

yeni karakterler hoşuma gitti ninja felan çok zevkli oynaması.

• Zaris kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende dün indirdim ama eu mu na mi nasil anlayacagim ? Yillardir mmorpg oynarim oyun arayisindayim ve combat hosuma gitti. Na indirdiysem nasil euw geçebilirim tekrar indirmek mi gerek bende size katılmak isterim biraz oyunu öğrendikten sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mianfei -- 23 Ekim 2016; 20:31:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalasso

Merhaba bende dün indirdim ama eu mu na mi nasil anlayacagim ? Yillardir mmorpg oynarim oyun arayisindayim ve combat hosuma gitti. Na indirdiysem nasil euw geçebilirim tekrar indirmek mi gerek bende size katılmak isterim biraz oyunu öğrendikten sonra

hocam gameforge olan eu oluyor enmessa olan na oluyor. na ve eu dağıtım şirketleri farklı.

game forge clientinden indirin eu'da oynamak için

biz mystel pve serverdayız ama pvp killian daha çok oyuncusu var bilginiz olsun

• Killian server ın da oyuna başladım oyun hakkında ve classlar hakkın da bilgi edinebileceğim bir site veya rehber bileniniz varsa linklerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaneki Ken

Killian server ın da oyuna başladım oyun hakkında ve classlar hakkın da bilgi edinebileceğim bir site veya rehber bileniniz varsa linklerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

türkçe kaynak biraz pek yok gibi ben şu siteyi beğeniyorum bir çok faydalı içeriğik mevcut güncel olarakhttp://www.essentialmana.com/
  • ben na da başladım eu ya gecicem tekrar indirmek zorunda kalmadan yapabileceğim yöntem varmı. mesela enmasse dosyalarını eu ya kopyalasam
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosverbeabi

ben na da başladım eu ya gecicem tekrar indirmek zorunda kalmadan yapabileceğim yöntem varmı. mesela enmasse dosyalarını eu ya kopyalasam

şirketler farklı olduğundan olmuyor maalesef. hazır ay sonundayız bir sonraki ayın akk'sine girmeden indirmeye başlasan iyi edersin
  • Yeni client patchinden sonra oyuna giremiyorum. Server listesinde duruyor öyle oyun. Repair edeyim dedim repair hata verdi. Ticket attım internet hızınıza bağlı ıvır zıvır şeklinde cevap geldi. Açıkçası internet hızıma o kadar bağlı olduğunu düşünmüyorum. Daha önce böyle bir hatayla karşılaşan var mı ?
  • düzgün mmo tavsiye edin bırakalım Tera 'yı

Oyun gerçekten güzel MMO arayıp bulamayınca durmadan dönüyorum

Karakter sınıfı ve ırk sayısı mükemmel zaten . yılda bir yada iki yeni sınıf geliyor ( reaper, gunner, ninja sonradan gelenler ) .

Elf, elin, baraka, human vs ırkları var.

kostüm sayısı fiyuvvvv çooook fazla var hemde çok

Grafik : 10/10 verilir üst derece grafikler . Non target olması ayrı güzel . Mount ( binek ) olayı galiba başka yerde yok , hepsi ayrı ayrı detaylı olarak çizilmiş ve uçabiliyorsunuz yeni patch ile gelen mountlarla .

PVP eskiden güzeldi gerçekten CS denilen savaşta süreye karşı pvp + kale savaşı diyelim, tank ve zeplin var, herkes eşit item ile giriyor ki oyunculuk ortaya çıkıyor.
    .
    FC var o da üst düzey pvp diyelim itemlerinizle giriyorsunuz, puan + pvp diyelim ona da .

Dungeonlar kolaydan başlıyor ve zora doğru gidiyor . ilk başlarda gir vur çık ama 65te gelenler zorlaşıyor sırayla ve oyunculuk istiyor kaçma, skill atma, boss ne yapacak izlemen ve dikkat etmen gerek + takım oyunu gerektiriyor .

Cidden güzel oyun ama bana yeni oyun lazım . Özellikle GRAFİK ve MOUNT ( binek ) ve PET ( attack yapan ) bu özellikler oyun tavsiyeniz varsa gerçekten çok memnun olurum .

TERA için deneyin derim olmadı videolarını izleyin sonra karar verin .

• quote:

Orijinalden alıntı: wampir_s

düzgün mmo tavsiye edin bırakalım Tera 'yı

Oyun gerçekten güzel MMO arayıp bulamayınca durmadan dönüyorum

Karakter sınıfı ve ırk sayısı mükemmel zaten . yılda bir yada iki yeni sınıf geliyor ( reaper, gunner, ninja sonradan gelenler ) .

Elf, elin, baraka, human vs ırkları var.

kostüm sayısı fiyuvvvv çooook fazla var hemde çok

Grafik : 10/10 verilir üst derece grafikler . Non target olması ayrı güzel . Mount ( binek ) olayı galiba başka yerde yok , hepsi ayrı ayrı detaylı olarak çizilmiş ve uçabiliyorsunuz yeni patch ile gelen mountlarla .

PVP eskiden güzeldi gerçekten CS denilen savaşta süreye karşı pvp + kale savaşı diyelim, tank ve zeplin var, herkes eşit item ile giriyor ki oyunculuk ortaya çıkıyor.
    .
    FC var o da üst düzey pvp diyelim itemlerinizle giriyorsunuz, puan + pvp diyelim ona da .

Dungeonlar kolaydan başlıyor ve zora doğru gidiyor . ilk başlarda gir vur çık ama 65te gelenler zorlaşıyor sırayla ve oyunculuk istiyor kaçma, skill atma, boss ne yapacak izlemen ve dikkat etmen gerek + takım oyunu gerektiriyor .

Cidden güzel oyun ama bana yeni oyun lazım . Özellikle GRAFİK ve MOUNT ( binek ) ve PET ( attack yapan ) bu özellikler oyun tavsiyeniz varsa gerçekten çok memnun olurum .

TERA için deneyin derim olmadı videolarını izleyin sonra karar verin .

revelation online var hocam. yeni çıkacak şuan biraz hypelandı yani sıkça konuşuluyor. bir deneyeceğiz bakalım.

tera efso tabi yeri başka

• Arkadaşlar oyunu indirdim karakterimi de oluşturuyorum ama completeye basıp da oyuna giremiyorum. Her türlü ismi de denedim ama complete uazısı kapalı gözüküyor. Bir türlü oyunu açamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.