Şimdi Ara

Tenya (Bağırsak solucanı) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
7
Favori
284.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler konuyu baştan sona okudum. Bende 1,77 boy, 63 kiloyum. Burnumdan çok mukus çıkar ama hiç kurt vs görmedim yada ben dikkat etmedim.Dışkımıda incelerim birdahakine

Şimdi bende şüpheye düştüm yahu konuyu okuyunca, karnım kaşınmaya başladı lan birşeyler oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -gg- -- 26 Nisan 2012; 17:46:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iMonster

quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

quote:

Beyler YOMESAN kullandığım günler her akşam tuvalete çıkabiliyorum. Nohut kadar şeyler gördüm böyle deriden sanki yumurtası mıdır acaba bunlar tenya'nın ?

yumurtası değil parçaları düşüyor. müshil kullandınız mı?

Kullandım Hocam. Ama 1 ay oldu sanırım... Bu arada böyle süt falan içtiğimde ayıptır söylemesi ishal oluyorum ve gördüğüm şeyler kesinlikle bir besin atığı gibi değil. Böyle kabuk kabuk bir şeyler...

bende de belirtiler var doktor ılac verdı ama korkudan yutamıyorum. 1aydır gecmedı mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler YOMESAN kullandığım günler her akşam tuvalete çıkabiliyorum. Nohut kadar şeyler gördüm böyle deriden sanki yumurtası mıdır acaba bunlar tenya'nın ?

Kullandım Hocam. Ama 1 ay oldu sanırım... Bu arada böyle süt falan içtiğimde ayıptır söylemesi ishal oluyorum ve gördüğüm şeyler kesinlikle bir besin atığı gibi değil. Böyle kabuk kabuk bir şeyler...

bende de belirtiler var doktor ılac verdı ama korkudan yutamıyorum. 1aydır gecmedı mı?

Yok hocam YOMESAN kullandıktan sonra görmeye başladım iyice. Başka ilaç var mıdır acaba bunun için kilo alamıyorum dünyayı yesem de.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok hocam YOMESAN kullandıktan sonra görmeye başladım iyice. Başka ilaç var mıdır acaba bunun için kilo alamıyorum dünyayı yesem de.

dostum pm attım goruselım
  • Hortluyorum 1. sayfadan 3. sayfaya kadar her mesajı okudum allahtan bende belirtileri falan yok kilomda yerinde başta bendede olsa az kilo veririm dedim sonra allahıma şükürler olsun allah herkeze şifa versin kimsenin başına böyle dert vermesin ben bunları dışarıda görsem arkama bakmadan kaçarım ağzımdan veya mıçarkern dötümden oynayarek çıktığını hayal edemiyorum tekrar tekrar geçmiş olsun şakaya önemsememeye gelmez belirtileri varsa hemen yarın veya en yakın zamanda gidin.
  • Up. Hadi bakalim. Ciddi konu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarı
  • yukarı
  • bu şüpheden tam 8defa doktora gittim defalarca tahlil verdim.
    tenya olduğundan şüpheleniyorsanız
    - dışkınızda şerit biçiminde beyazımsı parçalar
    - zayıflık
    bunlar en belirginleri
    18metre olduğuna falan bakmayın.onlar balık ve domuz tenyası.bizim ülkemizde domuz eti ve suşi yaygın olmadığı için milyonda 1 denk gelir. bizde genelde dana tenyası vardır. 15yıl falan içinizde yaşamalı ki 8-10metre gibi seviyelere gelsin. o zamana kadar da defalarca tez farkedilir. yani korkmayın. çok çok belirgin seviyeye gelmişse 1m civarına ulaşmıştır. ilaçla rahat düşer

kullanılacak ilaçlar; yomesan ve andazol (kontil kullanıp zafere ulaşanda olmuş)

kıl kurdu şüphesi olanlar
    - günün belirli zamanları makat kısmında kaşıntı
    - gece ağızdan aşırı beyaz salya akıntısı
    - nadirde olsa dışkıda 0.5cm lik ip gibi şeyler

bunda kullanılacak ilaçlar; vermazol(en hafif hastalık bu olduğu için ilaçta basit)

gelelim en sıkıntılısına
    ASCARİS yukarıda tatvandaki bağırsaktan çıkarılanlar da bunlar
    - insanda yine gece uyurken beyaz pis şekilde salya akıntısı
    - halsizlik
    - bulantı
    - ishal
    daha da kötüsü eğer ciddi seviyeye gelirse bağırsak tıkanıklığına sebep olur

ascariste kullanılacak ilaçlar; andazol sitraks

dikkat: doktor değilim. bu ilaçların hepsini kullandım. doktorların bana anlattıkları şeyleri yazdım. sorumluluk kabul etmem

KIL KURDU HARİÇ DİĞER İLAÇLARLA BİRLİKTE MUHAKKAK EN ETKİLİ MÜSHİLİ KULLANIN
  • yaa cok korktum
    midem bulandı....
  • korktum şimdi
  • Arkadaşlar bağırsak mantarı tedavisi için bir tavsiyeniz var mı? Çok çeşitli dertlerim var. Gitmedigim bölüm kalmadi. Teshis konulamadi. Fakat bağırsak mantarınin 17 belirtisinden 17 si de tamamen şikayetlerime karşılık geliyor. Direk tedaviye başlayacağım inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu şüpheden tam 8defa doktora gittim defalarca tahlil verdim.
    - zayıflık
    bunlar en belirginleri
    18metre olduğuna falan bakmayın.onlar balık ve domuz tenyası.bizim ülkemizde domuz eti ve suşi yaygın olmadığı için milyonda 1 denk gelir. bizde genelde dana tenyası vardır. 15yıl falan içinizde yaşamalı ki 8-10metre gibi seviyelere gelsin. o zamana kadar da defalarca tez farkedilir. yani korkmayın. çok çok belirgin seviyeye gelmişse 1m civarına ulaşmıştır. ilaçla rahat düşer

kullanılacak ilaçlar; yomesan ve andazol (kontil kullanıp zafere ulaşanda olmuş)

bunda kullanılacak ilaçlar; vermazol(en hafif hastalık bu olduğu için ilaçta basit)

gelelim en sıkıntılısına
    - halsizlik
    - bulantı
    - ishal

dikkat: doktor değilim. bu ilaçların hepsini kullandım. doktorların bana anlattıkları şeyleri yazdım. sorumluluk kabul etmem

Hocam ANDAZOL SITRAKS birbirinden farklı ilaçlar değil mi ? Fiyatları ne kadar acaba birde bunları denemek istiyorum...
  • quote:

quote:

bu şüpheden tam 8defa doktora gittim defalarca tahlil verdim.
    - zayıflık
    bunlar en belirginleri

gelelim en sıkıntılısına
    - halsizlik
    - bulantı
    - ishal

Hocam ANDAZOL SITRAKS birbirinden farklı ilaçlar değil mi ? Fiyatları ne kadar acaba birde bunları denemek istiyorum...

sıtraks ascaris için. andazolun etki alanı daha geniş kıl kurdu,ascaris ve tenyada kullanılıyor(muş)
  • Eyvallah Hocam...
  • Bu konudan sonra Pazartesi günü doktora gidiyorum.
  • up
  • quote:

Update: Beyler eczane'ye gittim geçen... Son 4 gündür tuvalete çıkamadığım için bir Müshil şurubu verdi. Bunu gece yatarken 3 ölçek olmak üzere içtim. Gerekli boşaltımdan sonra YOMESAN aldım tam 4 tane sabah aç karnına toz haline getirip su ile içtim. Bugün WC'ye çıktığımda hani böyle kuru fasulyenin lifi olur ya öyle birşeyler gördüm tenya mıdır acaba bu ?

Tarif edemiyor olabilirim ama böyle nohut kadar dışkının içinde 8-9 tane gördüm yani. Ama incelediğimde besine benzemediğini farkettim umarım doğrudur da kurtulurum şu parazitlerden.

Bende ypmesan kullanmıstım. aynı senin dediğin gibi parça parça fasulye büyüklügünde parçalar vardı. ama ilacın son evresinde güçlü bir mushil kullanmak gerekiyormus ben kullanmadım. Korktum galiba biraz. 2 metrelik bir solucanla yüzleşmek istemedim herhalde. bende 185 boyundayım 65 kiloyum. küçükken makatta kaşıntı vardı ama uzun yıllardır yok. bagırsaklarımda hareketlilik oluyor bazen. doktora gitmek farz oldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

quote:

Update: Beyler eczane'ye gittim geçen... Son 4 gündür tuvalete çıkamadığım için bir Müshil şurubu verdi. Bunu gece yatarken 3 ölçek olmak üzere içtim. Gerekli boşaltımdan sonra YOMESAN aldım tam 4 tane sabah aç karnına toz haline getirip su ile içtim. Bugün WC'ye çıktığımda hani böyle kuru fasulyenin lifi olur ya öyle birşeyler gördüm tenya mıdır acaba bu ?

Tarif edemiyor olabilirim ama böyle nohut kadar dışkının içinde 8-9 tane gördüm yani. Ama incelediğimde besine benzemediğini farkettim umarım doğrudur da kurtulurum şu parazitlerden.

Bende ypmesan kullanmıstım. aynı senin dediğin gibi parça parça fasulye büyüklügünde parçalar vardı. ama ilacın son evresinde güçlü bir mushil kullanmak gerekiyormus ben kullanmadım. Korktum galiba biraz. 2 metrelik bir solucanla yüzleşmek istemedim herhalde. bende 185 boyundayım 65 kiloyum. küçükken makatta kaşıntı vardı ama uzun yıllardır yok. bagırsaklarımda hareketlilik oluyor bazen. doktora gitmek farz oldu..

tenyadan korkmayın. kolonoskopiyle rahatlıkla çıkarılıyor
  • Adam tırsıyor yahu..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.