Şimdi Ara

tenda vr300 ile fiber hakkında ve wifi gücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba bu modemi almak istiyorum fakat bazı sorularım olacak bu konuda sizlere bilgiye ihtiyacım var.
    merak ettiğim sorular var

superonline fiber ile kullanmayı planlıyorum 25 megabit hattıma. baglantıda sorun yaşarmıyım kopma yada zayıflama vs

ayrıca wifi gücü yeterlimidir.. evde her yerden rahatlıkla girebilirmıyım .yani 4 5 cihaz wifi ile telefondan notebokmtan vs wifi kullanıyor ev halkı kopma olurmu ?

şuan ki modem hg 253s ve sürekli kopma sorunları yaşıyorum .. tendada durum ne olur çok met edilmiş bir modem bende almayı planlıyorum beni üzermi ..

daha önce asus dsl n14u ile kullandım pek iyi bir modem değildi oda kopmalar yaşıyordum cihaz çabuk arızalandı servisten bir dah gelmdi iade oldu .. dsl n14u memnun etmedi .

5.ghz önemli değil modem de benim için ..

cevaplarınızı bekliyorum veya bu modem yerine bu bütçelerde bir modem daha kaliteli ne alabilirim garantili olmak koşulu ile ?

• güncell

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap gelirse ben de merak ediyorum takipteyim.
  • Biraz geç olacak ama cevaplayayım ;

Kesinlikle Tenda v 300'ü öneririm hocam.Cihazın 1 numaralı LAN portu hem de WAN portu olarak çalışıyor dolayısı ile fiber destekli.100 mbite kadar sorunsuz bağlanır, çekim kalitesine gelince bu güne kadar çok modem kullandım içlerinde en iyisi bu cihaz çünkü broadcom wifi chipi ve cpu çipi kullanıyor(telnet üzerinden modeme bağlanıp kontrol ettim dolayısı ile bu bilgi kesin), cihazın en büyük avantajı bu üzerine de 5 dbi*2 harici anten olunca hiçbir sıkıntı kalmıyor.Bu fiyata kesinlikle al,cihazı kur ve gerisini unut derim.

not : 150 m2 evde 35mbite kadar bağlantıda kullanıyorum evin en uç noktasındaki odamda kablosuz bağlantı ile 25 mbit gördüm az önce testte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skom -- 4 Kasım 2017; 15:52:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skom

Biraz geç olacak ama cevaplayayım ;

Kesinlikle Tenda v 300'ü öneririm hocam.Cihazın 1 numaralı LAN portu hem de WAN portu olarak çalışıyor dolayısı ile fiber destekli.100 mbite kadar sorunsuz bağlanır, çekim kalitesine gelince bu güne kadar çok modem kullandım içlerinde en iyisi bu cihaz çünkü broadcom wifi chipi ve cpu çipi kullanıyor(telnet üzerinden modeme bağlanıp kontrol ettim dolayısı ile bu bilgi kesin), cihazın en büyük avantajı bu üzerine de 5 dbi*2 harici anten olunca hiçbir sıkıntı kalmıyor.Bu fiyata kesinlikle al,cihazı kur ve gerisini unut derim.

not : 150 m2 evde 35mbite kadar bağlantıda kullanıyorum evin en uç noktasındaki odamda kablosuz bağlantı ile 25 mbit gördüm az önce testte.

Zyxell vMG3312 kullanıyorum. Kablosuz performansı dışında çok memnunum. Bu modemde de Broadcom çip var (BCM63168). Kablosuz çekim gücü yüksek olduğunu öğrendiğim Tenda V300 almayı düşünüyorum. Tenda'nın sitesinde V300 modeli için işlemci ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmadığından alıp almamakta kararsız kaldım. Siz telnet komutları ile kontrol ettiğinizi belirtmişsiniz. Çipin marka ve modelini öğrenebildiniz mi?

Bendeki Zyxell de adsl info --linediag1 komutu ile VDSL hat bilgileri geliyor. Siz de bu komutu deneyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erh_tun -- 11 Şubat 2018; 1:19:24 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.